جزئیات کامل مدت سربازی و کسری های خدمت در سال ۹۳

جزئیات کامل مدت سربازی و کسری های خدمت در سال ۹۳

خرید خدمت در سال 93, قانون سه برادری در سال 93 ,قانون سربازی 93 ,مدت سربازی در سال 93 ,زمان اعزام در سال 93, کسری ایثارگری در سال 93, مدت خدمت سربازی, مدت زمان خدمت سربازی در سال 93 ,خدمت سربازی در سال 93 چند ماه است؟ ,مدت خدمت سربازی افزایش یافت, اخبار از مدت‌ خدمت سربازی ,اعلام شرایط کسر خدمت بسیجیان و ایثارگران, کسری خدمت سربازی حذف و سربازی 24 ماه می شود ,سربازی ,حذف کسری های سربازی ,تغییرات جدید قانون سربازی در سال 93 ,سربازی 24 ماه ش, کسری ها هم حذف شدند ,

خدمت سربازی

پرونده خرید خدمت سربازی بسته شده است
وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره خرید خدمت سربازی نیز گفت: به دلیل تبعیض آمیز بودن آن خرید سربازی به هیچوجه مورد نظر ستاد کل نیروهای مسلح نیست و پرونده آن بسته شده است. همچنین درباره مشمولان خارج از کشور خرید خدمت وجود داشت که آن هم از سال ۹۲ منتفی شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام اینکه تامین سربازان مورد نیاز نیروهای مسلح با مشکل مواجه شده است گفت: این احتمال وجود دارد که در سال ۹۳ تمام یا بخشی از کسر خدمت ها برداشته شود و مدت خدمت سربازی به ۲۴ ماه برسد.

سردار موسی کمالی در نشست خبری با خبرنگاران که پیش از ظهر یکشنبه ۲۴ آذر برگزار شد درباره آخرین مقررات مربوط به خدمت سربازی اعلام کرد: آخرین قانون خدمت وظیفه عمومی در تاریخ ۲۲ آبان ماه سال ۹۰ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و تا کنون سه آیین نامه آن تحت ۷ عنوان آیین نامه اجرایی قانون خدمت وظیفه عمومی، آیی نامه اجرایی معافیت کفالت، ایثارگران و امدادجویان و آیین نامه معافیت تحصیلی تصویب و ابلاغ شده است و دو آیین نامه با عنوان معاینه و معافیت پزشکی و بیمه خدمات درمانی کارکنان وظیفه در کمیسیون مربوط در دولت در دست بررسی است، پیش بینی می شود حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد معافیتهای پزشکی کاهش پیدا کند و بقیه آیین نامه ها نیز به مرور تبیین و در سر مراحل تصویب قرار خواهد گرفت تا زمینه های اجرای کامل قانون خدمت وظیفه عمومی فراهم شود.

وی همچنین درباره مدت خدمت دوره ضرورت نیز گفت: بر اساس بند الف ماده ۴ قانون خدمت وظیفه عمومی مدت خدمت سربازی ۲۴ ماه است و در صورتی که مشمول مازاد یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشد ستاد کل می تواند آن را به کمتر یا بیشتر ۲۴ ماه تغییر دهد. در سالهای گذشته با توجه به آمار موالید و تامین نیاز نیروهای مسلح مدت خدمت بین ۱۴ تا ۱۸ ماه بوده است و اکنون به ازای خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی ۶ ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا ۵ ماه و سایر مناطق نیروهای مسلح ۳ ماه کسب خدمت بین ۱۸ تا ۲۱ ماه است.

وی ادامه داد: موالید کشور سیر نزولی دارد برای نمونه موالید سال ۵۹ حدود ۲ میلیون و ۴۵۱ هزار نفر، سال ۶۰ حدود ۲ میلیون و ۴۱۹ هزار نفر، سال ۶۳ تعداد دو میلیون و ۶۸ هزار نفر، سال ۶۵ تعداد دو میلیون و ۲۵۶ هزار نفر، سال ۶۸ تعداد یک میلیون و ۷۸۹ هزار نفر، سال ۷۰ تعداد یک میلیون و ۵۹۲ هزار نفر، سال ۷۴ تعداد یک میلیون و ۳۰۵ هزار نفر، سال ۷۸ تعداد یک میلیون و ۱۷۴ هزار نفر و سال ۸۰ تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

 

بنابراین با بررسی های به عمل آمده تامین سربازان مورد نیاز نیروهای مسلح با مشکل مواجه شده است. در نتیجه این احتمال وجود دارد که در سال ۹۳ تمام یا بخشی از کسر خدمت ها برداشته شده و خدمت به ۲۴ ماه برسد. بنابراین این برداشتن کسر خدمت شامل کسانی که تا پایان سال ۹۲ وارد خدمت شده اند نمی شود.

سردار کمالی همچنین با بیان اینکه تقسیم مشمولان وظیفه در دو مرحله انجام می شود گفت: در مرحله اول نیروی محل خدمت (ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و …) و محل آموزش آنان مشخص می شود. در مرحله دوم همه سربازان بعد از آموزش به سراسر کشور تقسیم می شوند.

وی ادامه داد: پادگانهای آموزشی در بعضی از شهرها وجود دارند ولی اعزام مشمول به یک پادگان به منزله خدمت در آن شهر نیست. بعضاً جوانان وقتی به پادگان عجب شیر یا بیرجند یا کرمان اختصاص می یابند نگران می شوند در حالیکه آنها بعد از آموزش تقسیم خواهند شد. همان طور که وقتی کسی به پادگانی در تهران اعزام می شود ممکن است پس از اتمام آموزش برای خدمت به شهرهای دیگر واگذار شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ملاک تقسیم مشمولین نیاز یگان های مختلف نیروهای مسلح که در شهرهای مختلف استقرار دارند و همچنین وضعیت خود سرباز از قبیل تخصص، تاهل، تک فرزند ذکور، مشکلات خانوادگی و … است و حداکثر تلاش می شود سربازان در نزدیک استان محل سکونت خود به کار گرفته شوند مگر این که نحوه استقرار نیروهای مسلح چنین اجازه ای را ندهد.

جوانان بر اساس مقررات موجود تکلیف سربازی خود را مشخص کنند
سردار کمالی به جوانان در خانواده ها تاکید کرد که بر اساس قوانین و مقررات موجود و خبرهایی که از سوی ستاد کل و سازمان وظیفه عمومی اعلام می شود در خصوص تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند و به خبرهایی که بیشتر در حد نظریه و پیشنهاد است توجهی نکنند.
البته ستاد کل این خبرها را نیز رصد خواهد کرد. به عنوان مثال کسی بدون اینکه از مسایل امنیتی و دفاعی کشور، موالید، نیاز نیروهای مسلح، تهدیدات، راهبرد دفاعی، وضعیت اقتصادی و واقعیات موجود اطلاعی داشته باشد اعلام کند خدمت باید داوطلبانه یا حرفه ای شود اینها در عالم غیرواقعی شاید خوب است ولی وقتی بر اساس واقعیات موجود ملاحظه می شود سربازان وظیفه با حداقل بودجه و اعتبارات در تولید امنیت نقش کلیدی ایفا می کنند و اگر قرار باشد این نقش به کارکنان پیمانی سپرده شود حداقل در بحث حقوق و مزایا اعتبار نیروهای مسلح باید بالغ بر ۱۰ برابر افزایش داشته باشد در حالی که تامین این اعتبار اکنون غیرممکن است.

وی گفت: حقوق سربازان حدود ۶۵ تا ۱۲۱ هزار تومان است و با حداقل حقوق پرسنل پیمانی تفاوت اساسی دارند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره کاهش مدت خدمت سربازان متاهل نیز گفت: طرح کمیسیون فرهنگی مجلس درباره کاهش مدت خدمت سربازی متاهلان در دست بررسی است در عین حال معتقدیم که مشکل تاخیر ازدواج جوانان سربازی نیست چون نرخ رشد در دهه ۶۰ با ۲۷ ماه خدمت سربازی بوده است

کمالی ادامه داد: حدود ۷۰ درصد جوانان بین ۱۸ تا ۲۰ ساله هستند که به خدمت سربازی می روند و بین سنین ۲۱ تا ۲۲ ساله ترخیص می شوند در حالی که متوسط سن ازدواج بیشتر است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این که استقبال جوانان به خدمت سربازی برخلاف تصور عامه بسیار خوب است گفت: ۸۰ تا ۸۵ درصد جوانان به موقع به سربازی می آیند و تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد آنها مرتکب غیبت می شوند، البته تعدادی از آنها که اصلاً مراجعه نمی کند بسیار محدود است.

وی درباره سربازان فراری گفت: در مرحله اول اعلام کردیم سربازانی که تا پایان سال ۸۶ فرار کرده اند مورد عفو قرار می گیرند انتظار بود این افراد مراجعه کند اما برخی از افراد اعلام حضور نکردند. مجوز دوباره ای گرفتیم و برای آن اعلام کردیم که تا سوم خرداد ماه سال ۹۲ هر کسی که مراجعه کند مشمول عفو خواهد شد و اگر کسی بعد از این تاریخ مراجعه کند ابتدا باید به وضعیت او رسیدگی شود و درباره به کارگیری او تصمیم گیری شود.

سردار کمالی همچنین در مورد معافیت قانون سه برادری نیز گفت: از آنجا که نیروی مازاد نداریم قانون سه برادری از سال ۹۰ لغو شده است.

 

امتیاز 1.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

تاکنون ۳۱ نظر ثبت شده است !

 • با سلام.من متولد ۱۳۷۱ هستم.یک برادر معلول ذهنی بزرگتر از خودم دارم.آیا کسری خدمت به من تعلق میگیره؟

 • با سلام .من یک کار افرین در زمینه صنعت هستم و تعدادی خانوار نیز از کار من استفاده میبرند و چنانچه من کار را تعطیل کرده و به خدمت سربازی بروم انها نیز بیکار میشوند و خانواده های انان از کجا نان شب خود را تامین کنند .
  از سال ۹۱ نیز غیبت دارم . لطفا راه حل مناسبی برای من ارایه کنید .
  با تشکر

 • من سربازدر حال خدمت هستم الان بعد از کذشت۲۱ماهخدمت الان حدود۱۲۶روزاضافه دارموهسچ روحیه خدمتی ندارم من الان چطور خدمت کنم بعد۲۱ماه فرار کنم یا امیدی برای بخشش یا فروش اضافه خدمت هست

 • سلام خسته نباشید لطف کنید جواب بدین ک کسایی ک نظرتو میخونن شاید جوابشونو با این سوال بگیرن
  بنده متولد ۷۴م بابام ۲۴ ماه تو منطقه جنگی خدمت کرده کسری شامل حالم میشه
  ولی مراحل کارشو نمیدونم اگه میشه راهنماییم کنین کجا برم؟چیکار کنم؟
  هر جا میرم جواب درست حسابی نمیدن

 • سلام من متولد۷۳هستم بدرم۲۷ماه خدمت تو زمان جنگ مناطق عملیاتی داشته الانم خودم سربازم نقطه صفر مرزی خداییش انصافه بهم کسری تعلق نمیگیره کسری متولدین۷۳ میادیانه

 • سلام من شنیدم ب سربازای‌اعزامی اسفند ۹۲ و ۹۳ ،۳ماه کسری میدن واقعیت داره یا ن صحت نداره اگه کسی‌خبر داره لطفا جواب بده ممنون میشم

 • رویا خانم اگه مرخصی نیاد استحقاقش جم میشه اخر خدمت بهش قد مرخصی هایی که نیومده پایان دوره میدن

 • سلام بچه ها کسی راه حلی چیزی پیدا نکرد برا کسری ؟تو وزارت دفاع چطور میشه یه کاری کرد که مرخصی هارو نری همشو جمع کنن اخر سربرات حساب کنن؟میشه اصلا؟

 • سلام من متولد۷۴ام و الان ده ماه خدمتم پدرم سال ۷۰رفته منطقه عملیاتی خدمت کرده و ۲۱ماه اونجا بوده ایا بهم کسری تعلق میگیره؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین

 • با سلام آیا کسر خدمت برای متاهلین اعزامی ۹۳ ممکن است تصویب شود؟

  سلام برا کسری خدمت متاهلین خیلی سخت شده کسی که یکسال از تاهلش گذشته باشه بهش کسری تاهل میدن

 • سلام بچه ها من شنیدم قراره به اونا که از اسفند۹۲تا اسفند ۹۳ اعزام شدن برا خدمت ۳ماه کسری خدمت بدن این خبر حقیقت داره؟مسیولین محترم چرا توسایتا نمیزنن این خبرا رو دق مرگ شدیم خب یکی هم نیست یه جوابی به ما بدبخت بیچاره ها بده :'(

  سلام جوابی پیدا نکردی؟نفهمیدی حقیقته یا نه؟

  سلام نه متاسفانه هیچ جوابی پیدا نکردم …خدمت دوباره برا سال ۹۴شد ۲۱ماه ..فکر نکنم برا اعزامی های قبلی چیزی کم کنن

 • سلام.من شنیدم قراره به سربازای اعزامی ۹۲و۹۳ سه ماه کسری بخاطر ازدیاد نیرو تعلق بگیره.این حقیقت داره؟

 • ایا سربازان اعزامی ۹۳برای تاهل کسر خدمت میگیرن !!!!

 • سلام،پدر بنده هجده ماه منطقه جنگی خدمت کرده،سال ۶۷ به بعد،آیا کسری شاملم میشه؟

 • سلام تورو خدا کمکم کنید نامزدم پارسال اسفند سربازی رفته الان دقیقا یک ساله که خدمت میکنه ۵سال سابقه فعالیت توی بسیج داره که هرسال ۴۵روز کسری بهش میخوره ولی همش یک ماه وبیست روز بهش کسری دادن کسری متاهلی هم نمیدن ولی ما دیگه نمیتونیم صبرکنیم شرایط طوریه که باید حتما ازدواج کنیم وگرنه خانواده ها منصرف میشن تورو خدا هرکی اطلاعاتی درمورد کسری خدمت داره بگه تا برم اقدام کنم قربون همتون

 • با سلام خدمت دوستان من یک سوال داشتم لطفا هر عزیز مطلعی که میتونه جواب بده دریغ نکنه واقعا ممنون میشم. من در سال ۹۱ رفتم سربازی و کسری خدمت حدود ۶ماهه داشتم که در برگ اعزامم ثبت شده بود. از امتحان کارشناسی ارشد قبول شدم و از سربازی ترخیص شدم. اینک درسم تموم شده و اقدام کردم که ادامه‌ی سربازیم رو برم. وقتی برگ اعزامم رو دریافت کردم متوجه شدم که کسر خدمت ثبت شده‌ای که دو سال قبل در برگ اعزامم بود دیگه نیست. پیگیری کردم گفتن که چون اعزام مجدد کردی شما باید دوباره اقدام کنی. سوال من اینه که کسر خدمتم سر جاشه؟؟؟؟

 • سلام و خسته نباشید
  ایا در ستاد نیرو میشه کسری خدمتو ثبت کرد پدرم ۲۴ماه جبهه داره از یگانمم گواهی خدمتی نمیدن من کجا مراجعه کنم برای کسری خدمت متولد۶۷ لیسانس وظیفم

 • من برادرم فوت شده جانباز و۲۶ ماه جبهه داره مجرد بود مدتونم معاف شم بارضادیت پدرم؟

 • سلام پدرم ۹۴ ماه جبهه داره دوتا داداشم معافیت گرفتن از طریق جبهه میتونم منم واسه کارت معافی اقدام کنم متولد ۷۴

 • سلام خسته نباشید
  من پدرم ۳۶ ماه در جبهه خدمت کرده . آیا کارت ایثارگری براش صادر میشه ؟ کجا باید اقدام کنه ؟ ستاد رفته گفتند فقط برای اعضای ارتشه !

 • سلام من پدرم ۲۶ماه جبهه دارد ایا کسری بهم تعلق می گیردومتولد ۷۴هستم

 • باسلام من پدرم ۲۱ماه خدمت سربازی رادر جبهه گذرانده وخودم متولد ۷۳هستم آیا کسری خدمت شاملم میشه؟؟؟

  بله
  طبق قانون به ازای هر ۳۰ ماه خدمت یک فرزند معاف میشود,ینی برای شما حدود ۱۴,۱۵ ماه کسری تعلق میگیرد

 • من هیچ راهی برای معافیت ندارم و خوشبختانه باید اول تابستون برم خدمت

 • سلام خسته نباشید من بخاطرخرج خانواده وسرپرستى ازمادربزرگم اضافه خدمت دارم ایابخشیده میشه اگه برم خدمت بخاطر خرج خانواده میتونم معاف بشم ئاتوشهرخودم خدمت بکنم

  شما می توانید از کفالت سرپرستی خانواده استفاده کنید و معافی بگیرید

 • سلام من در منطقه محروم خدمت میکنم و غیر بومی هستم کسری ای ک شامل من میشود چقدر هست و چگونه باید اقدام کنم برای این کسری؟

 • با سلام خواهشمندم با وضعیتی که وجود دارد کسزی ایثارگران برای فرزند دوم اجرا شود

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Copyright Amazing.ir © 2018 - Allrights Reserved