امازینگ / سبک زندگی / مسائل قبل از ازدواج / روابط جنسی در سال های اول دوستی دختر و پسر

روابط جنسی در سال های اول دوستی دختر و پسر

روابط جنسی در سال های اول دوستی دختر و پسر

روابط جنسی دختر و پسر

تصورات غلط دختران از دوستی با پسرها

اکثر قریب به اتفاق دخترانی که رابطه دوستی طولانی مدت با پسران دارند در آغاز رابطه دوستی علی رغم تصورشان درگیر روابط جنسی خواسته یا عمدتا ناخواسته می‌شوند.

بر اساس نتایج یک پژوهش که در شمال شهر تهران انجام شده است اکثر دختران طی ۲ سال اول رابطه خود باجنس مخالف، درگیر روابط جنسی می‌شوند.

این در حالی است که تقریبا همه دختران مورد مطالعه در ابتدای برقراری رابطه دوستی تصور می‌کرده اند که از درگیری جنسی مصون بوده، مهارت و قدرت کافی را در کنترل و هدایت روابط و دوستی دارند.

در بخش دیگری از این مطالعه آمده است اکثر قریب به اتفاق آنها در آغاز روابط دوستی با پسران بر این باور بودند که آنها خیلی زرنگ تر از آن هستند که دوستشان بتواند از آنها سوء استفاده جنسی کند.

در بخش تحلیلی این پژوهش یکی از علل درگیر شدن دختران در روابط جنسی برداشت نادرست آنها از روابط دوستی با پسران عنوان شده است. به عنوان مثال انگیزه و هدف اکثر دختران از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف جلب حمایت و عاطفه گزارش شده است،در حالی که در پسران، برقراری روابط جنسی انگیزه و هدف اصلی رابطه دوستی بوده است.

منبع : تنظیم خانواده

یک دیدگاه

  1. کاملا درسته عالی بودمن تجربشوخیلی داشتم تاحالاهم۳بارعاشق شدم ولی نتونستم هیچکاری برای بدست اوردن پسرکنم اگه پسری دختریونخادخداهم کاری نمیتونه کنه اگه هم دختریوبخادازهیچ کاری دریغ نمی کندازمطالعاتی که داشتم به این موضوع پی بردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *