امازینگ / سرگرمی / ساعت دقیق لحظه تحویل سال ۱۳۹۴ + عکس

ساعت دقیق لحظه تحویل سال ۱۳۹۴ + عکس

ساعت دقیق لحظه تحویل سال ۱۳۹۴ + عکس

لحظه, تحویل, سال, 1394,لحظه سال تحویل 94 , ساعت تحویل سال 1394 , سال 94 سال چه حیوانی است,

ساعت دقیق لحظه سال تحویل ۱۳۹۴

لحظه سال تحویل ۱۳۹۴ هجری شمسی به ساعت رسمی کشور برابر است با : ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه و ۱۱ ثانیه (۲:۱۵:۱۱) بامداد روز شنبه اول فروردین سال ۱۳۹۴ هجری شمسی می باشد که این روز مطابق است با سی ام جمادی الاولی ۱۴۳۶ هجری قمری و بیست و یکم مارس سال ۲۰۱۵ میلادی.سال ۱۳۹۴ سال بز است.

سال 1394,لحظه تحویل سال 1394,آغاز سال 1394

ساعت دقیق لحظه تحویل سال را چگونه محاسبه می شود ؟

نخستین روز فصل بهار به نقطه اعتدال بهاری موسوم است. برای این که بتوانید بخوبی مفهوم اعتدال بهاری را متوجه شوید بهتر است بدانید که در هر روزی از سال زمین نسبت به محور چرخش خود و خورشید در وضعیت متفاوتی قرار می‌گیرد و بر این اساس مقدار تابش نور خورشید در قسمت‌های مختلف این کره خاکی متفاوت بوده و فصول مختلفی از سال را در نقاط مختلف دنیا خواهیم داشت.در دو نقطه اعتدالی یعنی در نخستین روز فصل بهار و نخستین روز فصل پاییز زمین نسبت به محور چرخش خود در وضعیتی قرار می‌گیرد که موجب می شود امواج نور خورشید به‌طور مستقیم و عمود بر خط استوا بتابد و بر همین اساس تصور می‌شود که باید در این روز طول روز و شب برابر با هم باشد و ۱۲ ساعت به طول انجامد مگر این که عوامل محدودکننده‌ای وجود داشته باشند که وقوع چنین وضعیتی را امکان‌پذیر نسازند.

سال 1394,لحظه تحویل سال 1394,آغاز سال 1394

ساعت دقیق تحویل سال ۱۳۹۴, نوروز ۱۳۹۴

اگر چه معمولا تصور می‌شود که یک سال ۳۶۵ روز است اما حقیقت این است که به دلیل تاثیر عوامل مختلف نظیر جاذبه طول سال نجومی در زمان‌های مختلف متفاوت خواهد بود. به همین علت لحظه تحویل سال نو و یا نقطه اعتدال بهاری و حتی نقطه اعتدال پاییزی برحسب عوامل مختلف تاثیرگذار برمدت زمان یک سال نجومی اغلب از نظر روز و زمان از سالی به سال دیگر متفاوت خواهد بود و بنابراین هر سال لحظه تحویل سال نو نسبت به سال قبل چندین ساعت تغییر می‌کند که البته مدت زمان این تغییرات براساس تغییرات نجومی محاسبه می‌شود تا لحظه تحویل سال نو به طور دقیق مشخص شود. همان طور که می‌دانید زمین از محل خط استوا به دو نیمکره شمالی و جنوبی تقسیم شده است. خط استوا خطی فرضی است که همانند کمربندی دور زمین را در محل اتصال این دونیمکره در برگرفته است. نیمکره شمالی در شمال خط استوا و نیمکره جنوبی در جنوب این خط فرضی قرار گرفته است.

لحظه, تحویل, سال, 1394,لحظه سال تحویل 94 , ساعت تحویل سال 1394 , سال 94 سال چه حیوانی است,

لحظه تحویل سال ۱۳۹۴ , عکس نوروز ۱۳۹۴

اولین روز فصل بهار در نیمکره شمالی، نخستین روز فصل پاییز در نیم کره جنوبی است. بر این اساس مبدا آغاز سال نو روزی است که خورشید تا زمان عبور از نصف النهار به نقطه اعتدال بهاری رسیده باشد. یک ماه نجومی عبارت است از فاصله زمانی بین دو عبور متوالی ماه از مقابل یک ستاره ثابت و این در حالی است که ماه هلالی فاصله زمانی بین دو مقارنه متوالی ماه و خورشید است که به عنوان مبنای تقسیم‌بندی زمانی ماه‌های قمری استفاده می‌شود.

در قدیم برای محاسبه طول دقیق سال شمسی و قمری که مبنای آن مقارنه ماه و خورشید بود فاصله زمانی بین دو انقلاب متوالی و یا به عبارت دیگر نخستین روزهای فصول تابستان و زمستان و همچنین دواعتدال متوالی یا نخستین روزهای فصول بهار و پاییزمحاسبه می‌شد و براساس اندازه‌گیری متوسط فاصله زمانی محاسبه شده در طی چندین سال متفاوت، طول سال شمسی نزدیک به ۳۶۵ روز محاسبه می‌شود. اما امروزه منجمان به ابزارهای دقیقی برای پیش‌بینی وقوع پدیده‌های نجومی که در طول یک سال اتفاق می‌افتد دست یافته‌اند که براساس اطلاعات و داده‌های به دست آمده از آن، تقویم‌ها را تنظیم می‌کنند.

منبع : jamejamonline.ir
ues.ac.ir

دانلود تقویم ۹۶

۴ دیدگاه‌ها

 1. سلام بر بهار
  سلام بر هر ایرانی
  سال ۱۳۹۴
  مبارک
  این اولین کامنت بنده در سال جدیده
  به فال نیک بگیریــــــد 🙂
  آرزو دارم سال خوبی خلق کنیــــ
  امیدتون به خدا :*

 2. ممنون قاصدک جون به همچنین

 3. هر روزتان نوروز نوروزتان پیروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.