امازینگ / پزشکی سلامت / جدیدترین روش برای جلوگیری از بارداری بدون مصرف دارو

جدیدترین روش برای جلوگیری از بارداری بدون مصرف دارو

جدیدترین راه و روش برای جلوگیری از بارداری بدون مصرف دارو

جلوگیری , بارداری ,جلوگیری از بارداری

در روش جدید به آسانی با تزریق ماده بی کربنات سدیم ، برای ده سال امر جلوگیری از بارداری زن محقق می شود .تا چند وقت پیش تنها دو روش شناخته شده بود که مردان می توانستند برای جلوگیری از بارداری همسرشان از آن استفاده کنند.

به تازگی دنیای پزشکی روشی ابداع کرده است که صددرصد قابل اطمینان است و خطای آن صفر است. این روش جلوگیری از بارداری را که برگشت پذیر، ارزان و بدون نیاز به جراحی است، محققان هندی معرفی کرده اند. نام این روش که برای کشورهای درحال توسعه بسیار مفید است «بازدارندگی هدایت شونده و برگشت پذیر سلول نطفه» است.

جلوگیری , بارداری ,جلوگیری از بارداری

گفته شده همه گیر شدن این روش می تواند نقطه عطفی درکنترل جمعیت جهان باشد.«در این روش نیازی به جراحی نیست. ضمن آن که این روش هیچ گونه عوارضی ندارد و بر میل جنسی زوج ها هم هیچ تاثیر منفی نخواهد داشت. در این روش یکبار تزریق انجام می شود که برای مدت ۱۰ سال کارآیی خواهد داشت.

مهم ترین ویژگی این روش جلوگیری از بارداری برگشت پذیری آن است. هر زمان که یک زوج بخواهند دوباره بچه دار شوند به آسانی با تزریق ماده بی کربنات سدیم، این امر محقق می شود.» مواد پلیمری با بار الکتریکی که در این تزریق به بدن وارد می شوند، می توانند تا مدت ها اسپرم را تخریب کنند و قابلیت تشکیل سلول نطفه را از آن بگیرند. همچنین این روش را بسیار ارزان تر و بی خطر تر ازدو روش دیگر دانسته اند.

منبع:مجله شهرزاد

۲ دیدگاه‌ها

  1. مطالب ارزشمندی گردآوری کردهاید بی نهایت سپاسگذارم

  2. خیلی ممنون
    اطلاعات خوبی وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *