امازینگ / اخبار / اخبار هنرمندان / توضیحات لیلا حاتمی در مورد روبوسی با رئیس جشنواره کن ۲۰۱۴

توضیحات لیلا حاتمی در مورد روبوسی با رئیس جشنواره کن ۲۰۱۴

 توضیحات لیلا حاتمی درمورد اتفاقات جشنواره فیلم کن ۲۰۱۴

لیلا حاتمی,عکس لیلا حاتمی,لیلا حاتمی در جشنواره کن ,لیلا حاتمی 2014

لیلا حاتمی درمورد اتفاقاتی که برایش در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۴ رخ داده و اعتراضاتی را به همراه داشت، توضیحاتی ارائه داد.
وی در نامه ایی را که از سوی محمد رسول صارقی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی به رسانه ها ارسال شده است نوشته :

در این سال ها پیشنهادات مختلفی را برای بازی در فیلم های خارج از ایران به این دلیل نپذیرفتم که ادامه فعالیت در سینمای ایران همیشه برایم اولویت داشته است.

در جشنواره های بین المللی که در طول این سال ها حضور داشته ام چه به عنوان بازیگر فیلمی که از سینمای ایران در جشنواره حضور داشته و نمایندگی ایران را برای دیگران تداعی می کرده و چه به عنوان داورمنتخب و مدعو جشنواره هاکه صرفا به عنوان شخصیتی مستقل درآن ها حضورداشته ام؛ سعی کرده ام موازین و اصول را رعایت کنم ؛ به همین دلیلِ روشن که رعایت این اصول از الزامات کار در سینمای ایران است.

 

لیلا حاتمی,عکس لیلا حاتمی,لیلا حاتمی در جشنواره کن ,لیلا حاتمی 2014

 

وی در این نامه تاکید کرده است: این بار نیز طی مکاتباتی که با مسوولان فستیوال داشتم به تفصیل تمام نکات را توضیح داده بودم و خواستار همکاری آن ها شده بودم لذا در مراسم افتتاحیه و غیره؛ آن ها همه مقررات را می دانستند وبا همکاری و درک متقابل هیچ مورد خاصی پیش نیامد.

بازیگر فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین در مورد روبوسی با رئیس جشنواره کن گفت: اما در مورد آقای ژیل ژاکوب که با قریب نود سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را می گذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت و از یاد بردن همه تاکیدات؛ که معمول این سن و سال است؛ ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم موثر واقع نشد.مسلما ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود.

حاتمی در این نامه گفت: هرچند از ادای این توضیحات شرم دارم اما شاید برای کسانی که نمی توانستند موقعیت ناگزیر من را درک کنند ناچار شدم وارد برخی جزییات شوم.با این حال از این پیشامد و این که احساسات کسانی را آزرده باشم بسیار متاسفم چه خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت ایرانی آگاهند.

لیلا حاتمی به عنوان داور شصت و هفتمین جشنواره فیلم کن در این رویداد سینمایی حضور یافته و برخورد صمیمی وی با ژیل ژاکوب رییس فستیوال کن با واکنش هایی در داخل کشور از سوی طیف های مختلف همراه شد.

اخبار هنرمندان

۲ دیدگاه‌ها

  1. آره جون خودت که اون پیشدستی کرده….
    حالا دست دادنت به کنار روبوسیت دیگه چی بود!!

  2. تو عکسا خیلی خوب معلومه که حاتمی خودش دستشو به طرف ژیل ژاکوب دراز کرده،چطور میتونه علاوه بر نپذیرفتن اشتباهش ژاکوب رو هم متهم کنه و کهولت سنش رو بهونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *