معرفی فیلم جدید اصغر فرهادی در ترکیه

معرفی فیلم جدید اصغر فرهادی در ترکیه

اصغر فرهادی در ترکیه ,فیلم جدید اصغر فرهادی,اصغر فرهادی در سال 2014,عکس اصغر فرهادی,اصغر فرهادی در جشنواره استانبول,

اصغر فرهادی در ترکیه

اصغر فرهادی به تازگی به دعوت برخی نهادهای سینمایی ترکیه و مشخصاً جشنواره استانبول راهی این کشور شده و در روزهای اخیر نیز تصاویری از برگزاری یک کلاس توسط او برای دانشجویان منتشر شده است…. اتفاقی که برای فیلمسازان دارای وجهه بین المللی ایران به ویژه برای عباس کیارستمی مرسوم است و او نیز به تازگی یک سلسله کلاس‌ها برای فیلمسازی ارزان را در کشورهای مختلف برگزار کرده بود.

کلاس پیشرفته فرهادی که روز ۱۴ آوریل در جریان جشنواره استانبول شد، اما چندان بی سروصدا نبود و ترک‌ها استقبال وسیعی از او داشتند و ظاهراً این استقبال در حال تبدیل شدن به میزبانی از فرهادی برای مدتی است؛ اقامتی که روزنامه حریت ترکیه از آن خبر داده و با اشاره به اینکه فیلم بعدی فرهادی در اروپا ساخته خواهد شد، ترکیه را لوکیشن هفتمین فیلم بلند سینمایی این کارگردان مطرح ایرانی ذکر کرده و با تحسین از او، به استقبال این اتفاق رفته است.

حریت با اشاره به حضور اصغر فرهادی در استانبول به عنوان ریاست هیات داوران سی و سومین جشنواره استانبول با همراهی «دافنه هالمن»، «فیلیپ له گای»، «لیندا مایلز» و «رضوان رادو لسکو» در ترکیب هیات داوران بخش رقابتی، تاکید کرده که علی رغم پیش بینی‌ها، لوکیشن دقیق فیلم بعدی این کارگردان ۴۱ ساله همچنان محرمانه است. فرهادی در ترکیه گفته است که احساس قرابت بسیاری نسبت به فرهنگ ترکی دارد و احتمال دارد ترکیه لوکشین بعدی فیلمش باشد.
این کارگردان مطرح ایرانی به اهمیت سینمای ایران در تغییر تصورات غلط آمریکایی نسبت به زندگی معاصر در ایران نیز اشاره کرده و گفت: رسانه ها به مردم تصویر اشتباهی نشان می‌دهد اما از طریق فیلم‌ها، آنها می‌توانند مردم ایران را ببینند؛ ایرانی‌های واقعی. با تماشای این آثار مردم دیگر کشورها درک می‌کنند که ایرانی‌ها شبیه خودشان هستند. نمایش گذاشتن زندگی مردم معمولی ایران در فیلم‌ها اهمیت فراوانی دارد و سال گذشته ۱۰۰ فیلم در ایران ساخته شده است.
این برنده جایزه اسکار ، همچنین به تحسین ییلماز گونی کارگردان معاصر کردتبار ترکیه که به زندگی طبقه کارگر در آثارش می‌پرداخت و نوری بیگله جیلان کارگردان فیلم برجسته «روزگاری در آناتولیا» پرداخته است؛ چهره‌هایی که برای ترک‌ها و کردهای ترکیه مورد احترام هستند و احتمالاً همین نگاه خاص فرهادی در افزایش احترامی که ترک ها به او گذاشته اند، بی تاثیر نبوده است.
رقص در غبار (۱۳۸۱)، شهر زیبا (۱۳۸۲)، چهارشنبه‌سوری (۱۳۸۴)، درباره الی (۱۳۸۷)، جدایی نادر از سیمین (۱۳۸۹)، گذشته (۱۳۹۱) مجموعه آثار سینمایی فرهادی است که توجه بین المللی به سبک فیلمسازی او که چهره های خاکستری در آن حضور پررنگی دارند و نگاه نسبتی به وقایع و تصمیمات هر شخص، عملاً چهره منفی را در داستانش باقی نگذاشته و سبک متفاوتی از فیلمسازی را با امضایش شکل داده که احتمالاً در آثار بعدی اش نیز فیلمسازی از همین جنس را شاهد خواهیم بود.

 

اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

تاکنون یک نظر ثبت شده است !

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Copyright Amazing.ir © 2018 - Allrights Reserved