با عوارض پوشیدن ساپورت زنان و دختران آشنا شوید + عکس

با عوارض پوشیدن ساپورت آشنا شوید

ساپورت , عوارض ساپورت , ساپورت پوشان

ممکنه کمی باورش سخت باشه که یک پوشش میتونه برای سلامتی فرد مضر باشه ولی واقعیتش اینه که تحت فشار قرار گرفتن پوست, اعصاب و اندام ها مشکلات جدی و ماندگار برای شما به همراه می آورد. این مقاله نظر متخصصین پوست, زنان و گوارش درباره عوارض پوشیدن ساپورت می باشد. اگه شما از ساپورت استفاده می کنید بد نیست مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

عکس دختران ساپورت پوش , عکس دختران بی حجاب , عکس زنان ساپورت پوش ,عکس دختر ساپورت پوش تهرانی ,عکس دختر تهرانی با ساپورت , عکس از بد حجابی دختران, عکس بی حجابیه دختران, عکس های دختران لخت تهرانی

اعصاب شما آسیب می بیند

اعصاب در تمام قسمت های بدن شما حضور دارد و کوچک ترین اشتباهات شما می تواند به آنها آسیبی جدی وارد کند. اعصاب پوست قسمت های زیرین بدن بر اثر پوشیدن شلوار تنگ و ساپورت آسیب می بیند اما چون علامت آسیب دیدگی مخفی است، شما متوجه این آسیب دیدگی نخواهید شد. بی خبر ماندن از آسیب دیدگی ها و نادیده گرفتن آنها شدت مشکلات را بیشتر می کند.

کسانی که مدام از ساپورت و شلوارهای تنگ استفاده می کنند، بعد از مدت نسبتا طولانی بعضی نواحی پوست شان گزگز کرده و به مرور وسعت و شدت این نشانه ها گسترش پیدا می کند. این افراد گاهی اوقات می‌گویند در پاهایشان نوعی بی‌حسی دارند و زمانی که می‌ایستند، احساس می‌کنند پاهایشان حسی ندارد. این شرایط به خودی خود خطرناک نیست، اما اگر افراد به‌طور دائمی لباس‌های تنگ بپوشند و در طول چند روز پشت‌سر هم آن را تکرار کنند، باعث آسیب جدی به اعصاب حسی و محیطی بدن خود می‌شوند.

یک نوع عارضه عصبی به نام meralgia paresthetica وجود دارد که زخم یا ضایعه پوستی ایجاد نمی کند، اما قسمت ران پا را دچار درد سوزشی و بی حسی می کند و عجیب نیست اگر ساپورت پوش ها بعد از چند سال مجبور به تحمل این درد شوند. در این بیماری، عصب حسی که از لگن خاصره منشعب می‌شود و به ران حس می‌بخشد، آسیب می‌بیند.

خون رسانی به پوست کاهش میابد

خون در سلامت و بیماری یا حتی در مرگ و زندگی شما نقش اصلی را ایفا می کند و اگر به هر دلیلی خون رسانی در بدن تان درست انجام نشود، خطری جدی متوجه سلامت تان خواهد شد.لباس های تنگ خون رسانی به پوست را کاهش می دهند و بیشتر از آنچه تصور می کنید به بافت های زیرین بدن تان آسیب می رسانند.وقتی شلوار تنگ یا ساپورت می پوشید، بافت های زیرین در بدن تان دچار آسیب های جدی می شوند، اما نشانه این آسیب دیدگی ها خیلی زود آشکار نمی شود. شاید همین تاخیر در بروز نشانه ها باعث شود مدت بیشتری از این لباس ها استفاده کنید و فرصت درمان به موقع را از شما بگیرد.

نابارور می شوید

یکی از آسیب های جدی ناشی از پوشیدن ساپورت در مردان ، ناباروری است.
علت این است که اسپرم در بیضه تولید می شود و حرارت مناسب برای تولید اسپرم سالم، ۳۳ درجه سانتی گراد است، اما آقایانی که ساپروت می پوشند، بیضه ها را در تماس با پوست بدن قرار می دهند که به بالا رفتن حرارت آنها می انجامد.تداوم چنین حالتی بدن را دچار اختلال در تولید اسپرم می کند یا اسپرم های ناهنجار تولید می شوند که توانایی باروری ندارند.

 بد بو خواهید شد

کسانی که ساپورت و شلوار تنگ می پوشند، معمولا متوجه بوی بد عرق در اندام تناسلی و پاهای شان می شوند. ساپورت ها تنگ هستند و باعث گرم شدن سطح پوست می شوند. باکتری هایی که روی سطح پوست زندگی می کنند، بر اثر گرما تجزیه می شوند و مواد بودار می سازند. هر چه زمان پوشیدن ساپورت یا شلوار تنگ بیشتر باشد، پوست گرم تر می شود و بیشتر عرق می کند، در نتیجه باکتری های بیشتری تجزیه می شوند و بوی بد بیشتری هم ایجاد می شود.

شاید در اوایل برطرف کردن این بدبویی با شوینده های خوشبو آسان باشد، اما در طولانی مدت از بین بردن این بوی بد کار سختی می شود که با شست وشو هم قابل برطرف شدن نیست.

ساپورت , عوارض ساپورت , ساپورت پوشان

ساپورت , عوارض ساپورت , دختران ساپورت پوش

ساپورت , عوارض ساپورت , دختران ساپورت پوش

ساپورت , عوارض ساپورت , دختران ساپورت پوش

دختران ساپورت پوش

ساپورت , عوارض ساپورت , دختران ساپورت پوش

دختران ساپورت پوش

کهیر می زنید !

پوشیدن ساپورت و شلوار تنگ باعث بروز کهیر فشاری تاخیری می شود. به این ترتیب که چهار تا شش ساعت بعد از پوشیدن آنها، لکه های کهیر نمایان می شوند و معمولا با تورم، خارش و سوزش و درد همراه هستند. برای از بین رفتن آثار کهیر فشاری، هشت تا ۷۲ ساعت زمان لازم است.
کهیر فشاری گاهی سردرد، ضعف و خستگی هم ایجاد می کند.

بیماری اگزمای تماسی سراغ شما می آید

پوشیدن شلوارها و ساپورت های پلاستیکی تنگ و ضخیم راه را بر جریان هوا می بندد و به پوست اجازه نفس کشیدن نمی دهد. همچنین مواد پلاستیکی به کار رفته در ساپورت، نوعی حساسیت پوستی به نام اگزمای تماسی را به وجود می آورد. مواد حساسیت زا در تماس طولانی و مستقیم با پوست قرار دارند و به درون آن نفوذ می کنند و در نتیجه پایین تنه دچار قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن می شود.

شاید ساپورت پوش ها از دلیل دچار شدن به این مشکل بی خبر باشند و با کرم ها و لوسیون های مختلف برای برطرف شدن این مشکلات تلاش کنند، اما با وجود دیدن اثرهای موقتی، تا زمانی که فرد پوشش مناسبی را انتخاب نکند، نمی تواند انتظار برطرف شدن کامل این عوارض را داشته باشد.

بیماری خارش سوارکار می گیرید

خارش سوارکار یک نوع عفونت قارچی پوست است که در ناحیه اندام تناسلی، داخل کشاله ران و باسن دیده می شود. در خارش سوارکار، بثورات پوستی خارش دار، قرمزرنگ و اغلب با شکل گرد در قسمت های مرطوب و گرم بدن بروز می کنند. قارچ های مولد خارش سوارکار در محیط های گرم و مرطوب بهتر رشد می کنند. بنابراین پوشیدن ساپورت یا شلوار تنگ، باعث گرما و تعریق بیشتر می‌شود و در نتیجه پایین تنه را به محیط مطلوب برای رشد این قارچ ها تبدیل می‌کند.

پوشیدن ساپورت از لحاظ بهداشتی مشکل دارد

دکتر برجیس، متخصص زنان می گوید:
پوشیدن شلوار تنگ یا ساپورت باعث ابتلا به عفونت و بیماری های تناسلی زنان می شود. یکی از این مشکلات عفونت کاندیدیاز است. اندام تناسلی زنی که ساپورت پوشیده به دلیل گرما و تعریق، مرطوب می شود و ساعت ها به همان شکل باقی می ماند. لذا عفونت های قارچی مخصوصا کاندیدیاز مجال بیش تری برای رشد پیدا می کنند.اگر بدن شما هم مستعد ابتلا به این عفونت هاست و بعد از یک دوره درمان، باز هم مشکلات قبلی سراغ تان می آید، بهتر است به جای ساپورت یا شلوار تنگ، لباس های متناسب بپوشید که از الیاف طبیعی مثل نخ و پنبه تهیه شده باشند و مانع عبور جریان هوا نباشند.

خطر برای معده و دستگاه گوارش

دکتر خیری، متخصص گوارش می گوید:
پوشیدن ساپورت به تنهایی نمی تواند برای دستگاه گوارش مشکلی ایجاد کند، مثلا در عمل هضم موثر نیست، ولی افرادی که از قبل به ریفلاکس معده دچار هستند، نباید شلوار تنگ بپوشند چون باعث می شود محتویات معده به مری بریزد و بیماری شان را تشدید می کند.

برای اینکه بدانید ریفلاکس معده دارید یا خیر، کافی است ببینید آیا به اصطلاح ترش می کنید یا نه. اگر این طور بود، برای معالجه هم به پزشک مراجعه کنید و هم لباس تنگ نپوشید.برخی تحقیق ها هم ثابت کرده اند که کمر تنگ شلوار، در طولانی مدت خطر ابتلا به سرطان معده را بیشتر می کند.از آنجایی که شلوارهای تنگ دستگاه گوارشی افراد را دچار مشکل می کند، یبوست یکی از شایع ترین عوارض است.

منابع:مجله سیب سبز
ایران اسلامی

امتیاز 5.00 ( 2 رای )
اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

تاکنون ۵۸۳ نظر ثبت شده است !

 • سلام هموطن عزیز. دغدغه های شما قابل احترام هست اما من تصور می کنم مشکل اینجاست که بعضی از ما خوب اسلام را نشناختیم و یا بعضی از افراد با استفاده از این عدم اطلاع کافی، خواستند ما را وارد بحث های انحرافی اما به ظاهر منطقی کنند و اهداف خودشونو دنبال کنند که متاسفانه بعضی از افراد هم واقعا تحت تاثیر قرار می گیرند. بنظر شخصی من اسلام یک دین همه جانبه و با دیدگاه وسیع هست و دستورات و قوانین آن هم از روی منطق و عقلانیت هست. تا امروز هم بعضی برای ما اشکار شده بعضیها هم با تکامل بیشتر عقل و علم برای بشریت روشن میشه و جوامع به درک آن میرسند. بنابراین درست نیست تنها از یک منظر و به صورت سطحی و یا جانبدارانه در مورد مسائل نگاه کرد. اینکه ما تا چه حد این دستورات را درست اجرا میکنیم یا نه، خودش یه مساله هست که به دین ارتباطی نداره. این روی صحبتم با خودم هم هست، ما باید شاخص های مطلوب انسانی را در خودمون رشد بدیم و به دنبال این باشیم که اگر اشکالی در برخی مسائل وجود داره در پی رفع و بهبودش باشیم نه اینکه اگر جاهایی اشتباه وجود داره سریع موضع بگیریم و بخواهیم که سیاه نمایی کنیم و کلیت بدیم. این متاسفانه رفتار غلطی هست که ارامش را از دیگران میگیره و باعث نا امیدی و یاس میشه در حالیکه جنبه های مثبت زیادی هم وجود داره و افرادی هم هستند که با عقاید درست و پاک زندگی می کنند.

 • سلام .زن و مرد.دختر و پسر .گناه دار و بی گناه همه بترسیم از روزی که همه رو تو سرازیری قبر میبرن و کسی یاور نیست. برگشت به دنیا هم در کار نیست.

 • دوستان من نظر همه تونو خوندم. قصد بی احترامی هم ندارم ولی به نظر می رسه کار از جمله هرکی هرچی دلش میخواد می پوشه گذشته،هرجا میری برای خرید مانتوی باز و ساپورت بیشتری وجود داره این یعنی از عمد تنوع لباسهای دیگه رو کم کردن و داره به یه اجبار غیر مستقیم تبدیل میشه،چون محسوس نیست ما فکر میکنیم اختیاری شده.دوستان من که در کانادا و آلمان زندگی می کنن میگن که اونجا به ندرت کسی ساپورت می پوشه،یا بلوز و شلوار می پوشن یا دامن یا شلوارک. این پدیده نوین!!! کار ترکیه و این چشم بادومیهاست و بس.

 • من ازشهری هستم رتبه اول طلاق درکشور داره اینجا بی حجابی زیاد باب نیست ولی این ساپورتهاای مزخرف زنها روبدبخ تکرده آهای خانمها یکم انسانیت داشته باشید تواروپا هم زنها به شوهرشون هیچوقت خیانت نمیکنند تازمانیکه که ازاون طلاق نگرفته فرهنگ اروپاایی هم ندارید چون اروپایی همیشه آرایش نمیکنه افتاد دخترهای دانشجو و..

 • منم با نظر شما موافقم

 • الیناجان واقعادرست میگی،من خودم یه خانم محجبه ام،هرموقع باهمسرم بیرون میرم به خداگوشت تنم اب میشه اگه نگاه همسرم به این ساپورت پوشابااندامهای بدفرمشون بیفته،کلاگردش رفتن وگذاشتم کنارچون می ترسم،می ترسم ازاین جامعه که نگاه همسرموازم میگیره،چراوقتی یه خانمی میدونه اندامش مردخراب کنه ساپورت ومانتوی استرج کوتاه می پوشه؟؟؟خانماتروقران رحم کنیدبه ماوزندگی ما

 • دوستان عزیز اوضاع جامعه به سمتی رفته که به دلیل شرایط بد اقتصادی جوان ها به ازدواج گرایش کمتری دارن،و دیدن بد حجابی خیلی تحریک شون میکنه ،من حالا متاهل شدم اما یادم نمیره زمان مجردی با دیدن این صحنه ها چه حالی میشدم

 • سلام به همه،نظرات تک تکتونو خوندم ،بنظر من اینکه درمرورد پوشش دیگران مستقیما نظر بدیم اشتباهه بلکه باید چیزی مثل ساپورت پوشیدنو، اگه نمیپسندیم خودمون اجازه پوشیدنشو به نامزد یا زنامون ندیم،بیبید سعی کنیم عمل کنیم اینکه فقط حرف بزنیم

 • آقارضامنم باشما موافقم خدالعنت کنه این چه وضعشه اون دنیاجواب خداراچی میخوان بدند

 • واقعاحال آدموبهم میزنین بااین خزعبلات…فقط سرکاری

 • اول بگین اروپا رفتین تا حالا یانه.
  بعد بگین چرا اونور آب کسی به زن لخت نگاه تحریک آمیز نمی کنه؟
  من میگم:
  چون ازش جلوگیری نکردن وواسه مردم تابو وعقده نشده.
  پس منطقی باشیم
  خودمونوبه خریت نزنیم

 • از عذاب خدا بترسید.فقط اینو بدونید که چرا بعضیا هرکاری دلشون خواست میکنن اما بعضیا خودشونو میندازن تو محدودیت!اینکه نمیشه عده ای هرکاری دلشون خواست بکنن اما عده ای خودشونو از گناه پاک بدارن.منم مثل شماها بودم اما یکی دوساله عوض شدم.باورکنید آفرینش بی حسابو کتاب نیست.من فقط نظرمو گفتم.همین.راستی واس هدایت همتون دعا میکنم.رضا از آمل

 • به نظر من از کمبود زیادی برای خود نمای است خدا به دادشان برسد

 • ب نظر من امر ب معروف هیچ ربطی ب ساپورت نداره بلکه تا ادم ها خودشون نخوان ساپورت هم ول نمیشه پس با حرف زدن یا قانون گذاشتن چیزی حل نمیشه بلکه ما باید خودمون بخوایم من نمیگم خودم چادریم یا حجاب هم ندارم ولی ساده ام

 • من نه موافق پوشیدنم نه مخالف
  پوشش یه امر نسبیه
  ممکنه برای یه شخصیتی ساپورت خوب باشه برا یه شخصیتی مناسب نباشه مثل یه استاد دانشگاه
  ولی گاهی که با خانواده بیرون میریم حتی با پدر و مادرم به بعضی از خانمها به دلیل پوششون نمیتونم راحت نگاه کنم یا اگر مثلا فروشنده هستن باهاشون راحت ارتباط برقرار کنم
  واین به نظرم معیار حجابه

 • فدات خانمی کاش همه دخترهامثل توبودنداونوقت بهشت واقعی این دنیابود

 • اقایون که از این موضوع بدشون نمیاد تازه خیلی هم طرفداری میکنن از دخترای جلف

 • به نزر من دخترایی که اینجوری میگردن به فکر اون دنیا شون نیستن وفقز به زیبا بودن خودشون فکر میکنن

 • سلام
  من فکر میکنم ما درسته درایران زندگی میکنیم
  و فرهنگی وجود داشت و رسم و رسومی
  هیچ جونی نیست بگه من از فرهنگ و گذشته پرافتخار ایران مغرور نیستم یا بیزارم
  ولی خدایش همش پر افتخار بود
  ۱۴۰۰ سال که میدونیم فقط سغوط بود به لطف امر به معروف ونهی از منکر
  عایا کثیف بودن زشت بودن و جنگ و اسلحه افتخار
  چرا مسلمون همش مشغول جنگ هستند
  چرا همش میندازیم گردن دیگران که اونها مقصرا
  چرا با مد و پیشرفت مخالفیم
  چرا باید نماینده های مجلس به فکر معماری اسلامی باشند تا اصول مهندسی
  چرا تو مناظره ریاست جمهوری آقایون برای معماری اسلامی از هم پیشی میگرفتند
  چرا صدای اختلاس ها خوابوندن چرا مثل ممالک دیگه برخوردنمیشه با دزد بیت المال این حریم شخصی یا عمومی
  این که دختر خانومی ساپور میپوشه و هزار تهمت بهش زدید که این بد اینطوری من چادر میپوشم
  زشت اگر ادعای دین داری آموزه های دینی شما این که فقط دزد بگیری و تهمت بزنی و تحت فشار قرار بدی
  قبلا گفتم ارزش داره برای بسیج فعال شدن مردم خودمون بفروشیم ؟ اون جونهایی که شلوار دمپا گشاد میپوشیدن و جون خودشون برای دفاع از خاک ناموسشون دادند این حق که به خانواده ایرانی تهمت بزنیم بی غیرت چون شما چادری شدی قبلش یادت رفت
  چرا فقط برای اینکه حاج اقا بهتون احسنت بگه و بسیج فعال بشید ؟ اینقدر کوچیک شدیم
  تا یک حدیث میخونید نهی از منکر می افتید به جون جوان ها ؟
  تو دین اسلام هم خیلی از احادیث توسط کارشناسان دینی باطل یا مشکوک هستند
  در هر صورت چرا تهمت بزنیم چرا ازار بدیم و آزادی که خداوند به این جوان ها داده ازشون بگیریم که چیه به گناه دچار میشی
  تلویزیونم نگاه نکن کلی ساپورت پوش نمایش میده
  خانمی که از کتاب آسمانی حرف میزنی که توهین با مدرک به فرض باطلت میکنی
  اون کتاب اسمانی دستورات دیگه هم داد و روشن
  ایا حاضر همسرت برای اینکه به گناه دچار نشه همچون رسول خدا(ص) و ائمه (ع) و اصحاب تعدد همسر داشته باشند
  درست نیست مردم از بالا نیگاه کنی
  یادت باشه همیشه مردم بالاتر هستند و احترامشون لازم

  کی میگه اسلام همش دنبال جنگه اگه قرانو بخونی همه جاش گفته نشانه رو باعقلتون بپذیرید نه با زور وجنگ اگه هم جنگی شد واقعا مقصرکی بود مثال میزنم تو کربلا کی اول جنگو شروع کرد یزیدیا حسین؟هشت سال جنگ خودمون کی اول شروع کرد چرا تاریخوتحریف میکنید؟؟اگه هم به حدیثا اعتقادنداری قران که تحریف نشده حی وحاضرتوخونتونه بروببین چی میگه میگه ای مردان باایمان نگاهتو کوتاه کن خیره نشو وای زن باایمان خودتوبپوشون.درضمن اگربرهنگی تمدن است حیوان هاازهمه متمدن ترن واقعا این پیشرفته که اسلام باش مخالف باشه جزاینکه آمارطلاقوبالابرده وبی بندوباری روزیادکرده حاصلی هم داشته اگه داشته بگین

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Copyright Amazing.ir © 2018 - Allrights Reserved