راه هایی برای فراموش کردن معشوق (عشقمان)

راه هایی برای فراموش کردن معشوق

اس ام اس عاشقانه آبان ۹۲ | اس ام اس فاز سنگین

 فراموش کردن معشوق

برای فراموش کردن عشق خودمان  (معشوقمان) چه کنیم ؟

به زن و فرزندان او فکر کنید و قبول کنید که همسر او هم زنی مثل شماست که آرزو دارد، تنها مالک قلب و وجود همسر خود باشد؛ بنابراین خودتان را فریب ندهید و بگذارید وجدانتان او را به زندگی واقعی اش برگرداند.

۱- به واقعیت وجودی او فکر کنید؛ به جای فکر کردن به خاطرات زیبایی که با هم داشتید و لحظات خوبی که با هم سپری کردید، به همه آن چیزهایی فکر کنید که در طی این مدت، شما را رنج می داد و مکدرتان می کرد. حالا دیگر وقت آن رسیده که خیالپردازی را کنار بگذارید و واقع بین باشید؛ پرده رؤیا را کنار بزنید و به چهره واقعی مردی نگاه کنید که این همه سال شما را فریب داده است.

۲- بپذیرید و درک کنید که رابطه ای که بر اساس عشق حقیقی، صمیمیت، صداقت و تعهد بنا نشده باشد، رابطه سالمی نیست و دیر یا زود، از هم می پاشد؛ بنابراین در برابر وسوسه برگشتن و از سر گرفتن رابطه، قاطعانه مقاومت کنید.

۳- به زن و فرزندان او فکر کنید و قبول کنید که همسر او هم زنی مثل شماست که آرزو دارد، تنها مالک قلب و وجود همسر خود باشد؛ بنابراین خودتان را فریب ندهید و بگذارید وجدانتان او را به زندگی واقعی اش برگرداند.

۴- فراموش کردن به این معنی نیست که طرف مقابل را در ذهن و خاطره و یادتان به ناگهان نابود کنید؛ فراموش کردن حقیقی به این معناست که باید به جای او، به فکر خودتان باشید.

۵- خودتان را باور داشته باشید. همه آدم های دنیا در یک نفر خلاصه نشه است؛ هر چند شما در عشق شکست خورده اید اما هنوز مردان شایسته ای زیادی هستند که ممکن است در مسیر زندگی شما قرار بگیرند و خواهان ازدواج با شما باشند.

۶- خوشبین باشید و نیمه پر لیوان را ببینید و به جای اینکه فکر کنید «من عشقم را از دست داده ام»، فکر کنید «من الان مجردم» و به جای اینکه فکر کنید «کسی را که خیلی وقت بود می شناختم، از دست داده ام»، فکر کنید که «حالا باید با آدم های زیادی آشنا بشوم». خوشبین بودن به شما کمک می کند که زودتر فراموش کنید.

۷- اینکه طرف مقابل، شما را با وجود همه عشقی که به او داشتید رها کرد، به این معنی نیست که شما جذاب و دوست داشتنی نبوده اید؛ آنچه که اتفاق افتاده، فقط و فقط به این معنی است که به شما فرصت دوباره ای داده شده که همسری بیابید که درست به همان اندازه ای که شما دوستش دارید، شما را دوست داشته باشد و برایتان ارزش قائل شود.

۸- درگیر این فکر وسواس گونه نشوید که ای کاش او را ترک نکرده بودید. بپذیرید و باور کنید که هیچ انسانی مجاز نیست خود را اسیر کسی کند که مناسب او نیست.

۹- کسی که احساسات شما را می شنود و می بیند اما هیچ پاسخی به آن نمی دهد، کسی که نسبت به شما و رنج هایتان بی تفاوت و منفعل است، مردی که از آرزوهای شما باخبر است اما شما و نیازهایتان را نادیده می گیرد، قطعا به هیچ عنوان شایسته عشق ورزی نیست. هیچ دلیلی ندارد که ما خودمان را به کسی تحمیل کنیم که دوستمان ندارد، زیرا همانطور که پیش از این نیز گفتیم، عشق، احترام، علاقه، تعتهد و صمیمیت، خصوصیاتی هستندکه در یک رابطه باید متقابل باشند واگر رعایت نشوند، نتیجه ای جز احساس کسالت و پوچی و سرخوردگی ندارند.

۱۰- با خودتان به شکلی منطقی و سازنده مواجه شوید. لزومی ندارد وانمود کنید که غصه ای ندارید اما لازم است که برای فرار از شرایط پیش آمده، شرایط بهینه ای برای خود مهیا کنید. گاهی یک سفر تفریحی به منطقه ای خوش آب و هوا یا ثبت نام در یک کلاس هنری که با ذائقه و استعداد شما همخوانی دارد و یا معاشرت بیشتر با دوستانی که از وضعیت روحی شما باخبرند، می تواند تغییری بزرگ در روحیه تان ایجاد کند.

۱۱- زمان هایی را نیز به تنهایی بگذرانید. سعی کنید از استقلال کنونی تان شاد باشید. لازم است که یاد بگیرید به تنهایی و بدون وابستگی به دیگران شاد باشید وگرنه نمی توانید فردی را که بعدها قرار است به زندگی تان بیاید، شاد کنید.

۱۲- همه یادگاری های رابطه قبلی را از خود دور کنید؛ فراموش کردن یک فرد، مستلزم این است که در آینده زندگی کنید؛ نه در گذشته! همه عکس ها، فیلم ها، هدیه ها و هر چیز دیگری که به او مربوط می شود را جمع کنید و در جایی دور از دسترس و دیدتان بگذارید. شاید درابتدا کار ناراحت کننده ای باشد اما به تدریج روحیه تان را بهتر خواهد کرد.

۱۳- یک کاغذ بردارید و همه احساساتتان را روی آن بنویسید. با این روش وقتی توانستید به خوبی این شوک عاطفی تان را پشت سر بگذارید، با خواندن آن نوشته ها خواهید فهمید که چقدر قوی بوده اید که توانسته اید آن را فراموش کنید.

۱۴- به جای تمرکز روی غم و غصه های فعلی تان به زمانی فکر کنید که هنوز درگیر این رابطه نشده بودید. حال به این فکر کنید که پنج سال دیگر در چنین شرایطی چه حسی خواهید داشت و به این بیندیشید که آن موقع، غصه ها و رنج امروزتان برایتان چه مفهومی خواهد داشت.

۱۵- از جسمتان به خوبی مراقبت کنید. به طور مرتب ورزش کنید و اگر آنقدر غصه می خورید که تصور می کنید ممکن است به جسمتان آسیب بزند، حتما با یک مشاور مشورت کنید.

۱۶- به هیچ عنوان برای فراموش کردن فرد قبلی به فرد جدیدی متوسل نشوید. برای آنکه دوباره بتوانید با شیوه ای صحیح و منطقی به کسی دل ببندید، به گذشت زمان نیاز دارید. دل بستن به یک فرد جدید برای فرار از دلبستگی قبلی، کار منصفانه ای نیست. بگذارید به مرور زمان آدم هایی در زندگی تان پیدا شود که اگر به آنها فرصت بدهید، برایتان احترام و ارزش زیادی قائل می شوند.

۱۷- از اشتباهاتتان درس بگیرید و وقتی دنبال فرد جدیدی هستید که عشقتان را با او سهیم شوید، با انجام اشتباهات قبلی، یک دلشکستگی دیگر را رقم نزنید. اشتباهات و تقصیرات خودتان را در رابطه قبلی بپذیرید و سعی کنید دیگر آنها را تکرار نکنید.

نکات طلایی
* کسی را که شما فقط برایش یک سرگرمی اوقات فراغت هستید، به اولویت زندگی تان تبدیل نکنید.

* وقتتان را برای کسی که با شما وقت نمی گذارد، تلف نکنید.

* اگر احساس عصبانیت و افسردگی دارید، سعی نکنید انتقام بگیرید؛ فقط در مورد آن با یکی از دوستانتان حرف بزنید. هیچ کسی ارزش این همه ناراحتی و غصه شما را ندارد.

* یادتان باشد که بالاخره فراموشش خواهید کرد اما باید از انجام کارهایی که شما را به یاد او می اندازد، پرهیز کنید.

* اشکالی ندارد اگر گاهی احساس ناراحتی و تنهایی کنید. گاهی اوقات حتی گریه ممکن است حالتان را بهتر کند. مهم این است که در این روند، هر روز حالتان بهتر از روز قبل باشد.

* زمان بهترین داروست؛ این را به خاطر داشته باشید.

* تلفنتان را عوض کنید تا مدام پیام های قبلی را چک نکنید.

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که هر چند فراموش کردن خیلی سخت است اما اصلا دلیلی ندارد که به خاطر دلبستگی و عادت، تن به هرگونه رابطه، بی احترامی و بی محبتی بدهیدو به دیگران اجازه دهید هر طور که می خواهند، با شما رفتار کنند. شما لایق بهترین ها هستید! این را همواره به خاطر داشته باشید.

و در آخر یک نصیحت خواهرانه به همه دختران و زنان جوان کشورمان:
آتش معرکه بالاست؛ مبادا که تو را …
دانه و دام زیاد است؛ مبادا که تو را …
پرده بر پنجره انداز؛ مبادا که تو را …
مرد بدخواه زیاد است؛ مبادا که تو را …
برف و کولاک زده، راه خراب است، نرو
دل به دریا زده ای، پهنه سراب است، نرو
(شعر از علیرضا آذر)
منبع:مجله راز

امتیاز 4.26 ( 46 رای )
اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

تاکنون ۲۵ نظر ثبت شده است !

 • فراموشی سخته من یکسال از کسی که دوسش داشتم جدا شدم ولی از فکرم بیرون نمیره از همه دوستان میخوام برا همدیگه دعا کنیم تا بتونیم فراموش کنیم و با ارامش زندگی کنیم

 • من ۲۳سالم هس.با یه پسره ۲۶ساله رفیقم.ما ۹ساله باهم رفیق هستیم.از همون اول خانوادش منو قبول نکردن.تا الان به پاش نشستم.بارها خواست خوانوادشو راضی کنه.اما خیلی زود کم اوردو منو ۹سال راضی کرد ک وایستم.بارها بارها بهم خیانت کرد اما باز با اسرارش بخشیدمو واسش موندم.الان روز به روز خیانتش بیشتر میشه.حس میکنم دنبال یه کیث بهتر هس.من از نجافت و قیافه و هیکل اصلا کم ندارم.اما خب شاید از من سیر شد کع الان ۲دل شده.نمیگه ک من دو دل هستم اما از کم محلیاشو ابراز علاقه نکردن هاش کاملا معلومه.اما بازم واسش دارم صبر میکنم.چون عاشقشمو دارم به مرز جنون میرسم…..نمیدونم چیکار کنم تا فراموشش کنم.چون اونم زیاد بدش نمیاد ک جدا بشیم

  سلام من هم ۶ سال منتظر بودم تا کسیکه واقعا دوستش داشتم یکبار از تهران زحمت بکشه و بیاد اصفهان همدیگه را ببینیم هربار می آمد اصفهان بهانه ای جور میکرد و همدیگه را نمیدیدیم.چندبار خواستم خودم برم تهران ولی استقبال نمیکرد بالاخره بعد از۵سال و چند ماه وقتی کارش خوب شد درآمدش بهتر شد و توی شرکتشون جایگاهی پیدا کرد و دیگه تنها نبود منو از سر خودش باز کرد کسیکه همیشه ممنون من بود که تنهاش نگذاشتم و قول داده بود باهام بمونه.

 • عشق و

 • سلام من همسر اولم را خیلی دوست داشتم بخاطر بیکاری ترکم کرد چکار کنم از یادم بره اشنایان میان از او هرف میزنن ناراحت خیلی ناراحت میشم میخام با ماشین به او بزنم و با بیمه دیه را بپردازم این خیلی فکره خوبیه

 • سلام من عاشق زنم بودم ولی اون من ترک کرد یک دوختر از اون دارم دنبالش هستم بکشم چون ارزشش را دارد برم زندان

  بیخیال آقا عسگر … هیجوقت دنبال گرفتن جون یک انسان دیگه نباش … ارزشش را ندارد … اصلا …به فکر دخترتان باشید …

 • سلام دوستان. من ۷ ماه پیش با آقا پسر تو فیسبوک آشنا شدم و رابطمون ادامه پیدا کرد چند ماه پیش که مامانش فهمید با ازدواج موافقت کرد به خاطر درس من. مادرش بمن قول داد تا عید منتظر میمونه و بعد میاد اما متاسفانه ۱۰ روز پیش یه دختر خانومی با پسرش آشنا کرده و بدلیل بد رفتاری ای من پسره حاضر نیست منو قبول کنه تو این چند روزه یعالمه فحش از مادرش و خداحافظی و بیاعتنایی از خودش دیدم. تا لب مرز خودکشی رفتم واقعا عاشقشم . میدونم چیکار کنم. تموم شد

 • من هم با یکی دوست شدم به خاطر دور بودن خونمون داریم به جدایی میکشه.نمیدونم چیکار کنم

 • من یه سال با یه دختر رفیق شدم واقعنی همدیگرو میخواستیم من از ته دلم عاشقش شده بودم اما این اواخر اومد اعتراف کرد که با پسر داییشم رفیقه و پسرداییش میخوادش، منم عصبانی شدم فحش دادم. یه سیلی بهش زدم و باهم تموم کردیم، الانم شبو روزم شده گریه نمیتونم فراموشش کنم، کمکم کنید

 • سلام من الان نزدیک شش ماهه که با ی فردی دوستم.واقعا دوستش دارم.در واقع ارومم وقتی باهاشم.اوایل همه چیز خوب بود اما الان تقریبا یک ماهه خیلی چیزا بینمون عوض شده خیلی چیزا.خیلی راحت بهم تهمت میزنه.فحش میده.
  هر کاری میکنم نمیتونم ازش دل بکنم.باید چیکار کنم؟؟؟

 • سلام من ی دخترم ۱۶ساله م ک با ی پسر ۱۸ساله ک قبلا مزاحم تلفنیم بود دوست شدم نزدیک ۱ساله ک باهمیم دیوونه وار همدیگرو دوس دارییم اما خانواده همامون اجازه ی ازدواج مادوتا رو نمیدن احتی در اینده رو میگم لبته بهتر بگم خانواده ی من …نمیتونم فراموشش کنم بدون اون میمیرم نمیدونم چجوری فراموشش کنم باهم صحبت کردیم ک حتی اگه مسیر زندگیمون از هم جدابشه و باکس دیگه ای ازدواج کنیم بازم باهم ارتباط داشته باشیم یعنی معشوقه ی هم شیم هیچ جوره نمیتونیم ازهم جداشیم ی بارم میخاستم دست ب خودکشی و بچه بازی بدم اماااا …کمکم کنید افسردگی گرفتم راه حلی نشونم بدین ممنون.=(((((((((((

  دوست عزیز سلام
  شما خیلی بچه ای . بزرگتر که بشی متوجه میشی اشتباه کردی و خانواده هاتون درست می گفتن

 • سلام و خسته نباشید٫من دختری هستم که ۴سال با مرد متاهلی دوستم و همه جور باهم رابطه داشتیم و اونم حمایتم کرده درست مثل زن و شوهر من الان ۲۴سالمه و واقعا هم خوشگلم و مهندس هستم و اونمرد ۳۰سالشه و اما نه خوشگله نه تحصیلکرده فقط پولداره واقعا موندم چطور عاشقش شدم چند سال به دروغ بمن گفت عاشقمه و از همسرش جدا میشه اما نشد و بازیم داد و اینم بگم همسرشم در کنار من اصلا قابل قیاس نیست نه زیباست نه تحصیلکرده و نه خوشتیپ الان من فقط بعد این سالها با اینکه بخاطر این مرد موقعیتا و روحیمو باختم اما الان از این میسوزم که این مرد بازیم داد و با اینکه خودش و زنش از من کمترن اون زنو بمن ترجیح داد الان واقعا انقدر به این موضوع فکر میکنم که قاطی کردم و عصبی شدم بنظرتون چکار کنم چطور خودمو اروم کنم؟

  مردا همینن بخدا فقط قصدشون سو استفادس بیخیال شو مجبوری تا بیشتر نباختی

  هیچوقت نباید بخاطر خودمون زندگی شخص دیگه ای را خراب کنیم شما یه خانمی و باید فکر میکردی همسر اولش هم خانمه و احساساتش را درک کنی

 • ﻣﻦ ﺩﻳﮕﻪ ﺩﻟﻢ ﻧﻤﻴﺨﻮاﺩ ﻛﺴﻲ ﺭﻭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ. ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺷﺘﻦ ﭼﻴﺰ ﺧﻮﺑﻴﻪ ﻭﻟﻲ ﺑﻪ ﺷﺮﻁ اﻳﻨﻜﻪ ﻛﺴﻲ ﺭﻭ ﺩﻭﺳﺘﺶ ﺩاﺭﻱ ﻗﺪﺭﺗﻮ ﺑﺪﻭﻧﻪ ﻧﻪ اﻳﻨﻜﻪ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻪ ﺩاﺭﻱ اﺯﺵ ﻣﺤﺒﺖ ﮔﺪاﻳﻲ ﻣﻴﻜﻨﻲ ﻣﺤﺒﺖ ﻣﺜﻞ ﺑﺎﺭﻭﻥ ﻣﻴﻤﻮﻧﻪ اﺳﻤﻮﻧﻳﻜﻪ اﺯﺵ ﺑﺎﺭﻭﻥ ﻣﻴﺎﺩ ﺑﺎﻳﺪﺳﭙﺎﺱ ﮔﺰاﺭﺵ ﺑﺎﺷﻲ ﻣﻦ ﺗﺎ ﺣﺎﻻ ﻛﺴﺎﻳﻲ ﺭﻭ ﺩﻭﺳﻢ ﺩاﺷﺘن ﺑﻪ ﺧﻮاﺳﺘﮕﺎﺭﻳﻢ اﻭﻣﺪﻥشﺷﺎﻳﺪ ﻧﺨﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺎﻫﺎﺷﻮﻥ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻛﻨﻢ ﻭﻟﻲ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﻧﻪ ﻧﮕﻔﺘﻢ ﻛﻪ ﺩاﺷﺧﻮﻧﻪ ﺑﺸﻜﻨﻪ ﻳﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ اﻱ ﺁﻭﺭﺩﻥ ﻛﻪ ﺩاﺷﺘﻦ ﻧﺸﻜﻨﻪ اﻭﻧﺎ اﻭﻣﺪﻱ ﺧﻮﺑﻲ ﺑﻮﺩﻥ ﻣﻦ ﻟﻴﺎﻗﺖ ﻣﺤﺒﺘﺸﻮﻥ ﺭﻭﻧﺪاﺷﺘﻢ ﭼﻮﻥ ﻳﻜﻲ اﺩﻣﻮ ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻭﻟﻲ ﺗﻮ ﻧﺘﻮﻧﺴﺘﻢ ﺑا اﻭﻥ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻛﻨﻲ ﺷﺎﻳﺪ ﺗﻮ ﻟﻴﺎﻗﺘﺸﻮ ﻧﺪاﺷﺘﻴﻢ ﻧﻪ اﻭﻥ

 • سلام.. من یک سالو دو ماه با یه نفرم خیلی دوستش دارم اونم میگه که دو ستم داره ولی همون قدر مطمعنم که یه خدا هست میدونم که یه روز میره تنها میشم چون بعضی چیزا هست که مال هم نمیشیم الانم بد جور دوستش دارم چکار کنم

 • سلام دوستان منم عاشق شدم,بااینکه نامزد دارم اماهنوزخیلی دوستش دارم وبه اون فکرمیکنم,اونم خیلی دوستم داره.نمیدونم چه جوری فراموشش کنم؟

  منم اینجوری بودم نامزد داشتم ولی یکی دیگرو دوس داشتم آخرم بخاطرش نامزدیمو بهم زدم ولی نیومد دیگه نمیخوام بهش فکر کنم

  سلام منم سه سال دوست بودم هر چی گفتم منو میخوای گفت نه اخر عقد کردم حالا میگه میخواستم دارم دیونه میشم میگم دیر نیس میگه نمیخوامت

 • با سلام. چند سال پیش به طور اتفاقی و غیرمنتظره طی یک اتفاق علاقه ای بین من و پسری شکل گرفت. علاقه ای که درنطفه خفه شد. من اواخر وران دانشجویی رومیگذروندم و اون روزها دقیقا مصادف با آخریدن روزهای بودن من در اون شهر بود. یعنی فرصت این پیدا نشد بفهمم که اون چه عادات بد و خوبی داشت تا با توجه به اونها تصمیم بگیرم که آیا مناسب هم هستیم یا نه،به جز یک سری ظواهر که از اون یادم مونده. اون هم راهی برای پا پیش گذاشتن نداشت چون هیچی ازمن نمیدونست. خلاصه من به شهرم برگشتم و …. تا امروز نتونستم فراموشش کنم. احساس می کنم اون هم فراموش نکرده. میشه لطفا جواب این مورد رو هم بدید چون تا به امروز که چند سال زمان گذشته هیچی برای من فرق نکرده. باید فراموش کنم یا ……؟ لطفا جواب بدید من سایتتون رو چک می کنم. با تشکر

  من با توجه به مطلبی که درباره فراموش کردن معشوق نوشتید این رو نوشتم

  سلام ببین من کارشناس نیستم که بخوام جواب قطعی بدم
  فقط تجربه دارم همین

  من خودم یک سال و نیم با ی نفری بودم که واقعا دوسش داشتم
  از نظر شناخت هم تا حدودی شناخت بدست اورده بودم
  ولی اخرش رفت و منم تنها موندم

  بر اساس چیزیکه شما میگی نظرم اینه واقعا فراموشش کن اصلا ارزش نداره
  راه فراموش کردنش میتونه سرگرمی داشتن یا داشتن ی کار باشه

  به نظر من هم فراموشی بهترین کاره

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Copyright Amazing.ir © 2018 - Allrights Reserved