خرید از جزیره قشم

خرید از جزیره قشم

قشم

بسیاری از مردم ایران اعتقاد دارند که خرید از مراکز تجاری جنوب ایران، می‌تواند فایده‌های زیادی داشته باشد؛ دسترسی این مناطق به آب‌های آزاد از مهم‌ترین پارامترهایی‌ست که در رونق هر چه بیشتر این بازارها نقش دارند. مثلاً خرید از قشم که از سال‌ها قبل در میان ایرانیان رواج داشته است، امروز به نقطه‌ای رسیده است که ده‌ها هزار گردشگر را به همین منظور به این جزیره می‌کشاند.

مسلماً جزیره قشم پیش از اینکه با طبیعتش به شهرت برسد، با مراکز خرید ویژه‌اش به شهرت رسیده بود و سالیان متمادی، گردشگران و خانواده‌های زیادی به بازارهای قشم سر می‌زدند. از حق نگذریم که طبیعت قشم هم در چند سال اخیر لااقل به ایرانیان شناسانده شد و خرید از قشم پس از مدت‌ها، کمی راه را برای شکوفایی دیگر جاذبه‌های قشم باز کرد!! این در حالی‌ست که طبیعت قشم از سال‌ها قبل شکوفا بوده اما کمتر به آن توجه شده است!

 

از این‌ها گذشته، می‌توان نتیجه گرفت که در حال حاضر تور قشم یکی از کامل‌ترین تورهای ایران است؛ مراکز اقامتی هم به این کمال کمک شایانی کرده‌اند و در سال‌های اخیر با ساخت و توسعه هر چه بیشترشان، زمینه برای حضور پررنگ‌تر گردشگران فراهم شده است.

قشم

در این میان، مراکز خرید قشم، هنوز با قدرت در بالاترین سطوح بهترین مراکز خرید ایران، به کار خود ادامه می‌دهند؛ چرا که اگر بخواهیم معیار قیمت را هم به معیارهای انتخاب یک مرکز خرید خوب اضافه کنیم، بدون شک قشم دربالاترین جایگاه‌ها قرار می‌گیرد. قیمت ارزان سبب شده است که خانواده‌ها و حتی کاسبان زیادی که در سایر شهرهای کشور مغازه دارند، خود را برای خرید، به این جزیره برسانند.

از طرفی، مراکز خرید بزرگ قشم، این امکان را فراهم می‌کنند که تنوعی باورنکردنی از اجناس در اختیار مهمان‌های قشم قرار بگیرد. برندهای جهانی مطرح پوشاک هم در این مراکز خرید حضور دارند، تا ثابت شود که نباید این مراکز را دست کم گرفت. پوشاک یکی از اصلی‌ترین اجناسی‌ست که در مراکز خرید قشم به فروش می‌رسد. به عنوان دومین گروه اقلام، که آن‌ها هم تنوع بسیار بالایی دارند، می‌توان به لوازم آرایشی و بهداشتی اشاره کرد که در این زمینه هم برندهای مطرح زیادی در قشم مشغول فعالیت هستند. لوازم الکترونیکی و صوتی و تصویری هم در این جزیره، در مراکز خرید درگهان و قشم به فروش می‌رسند تا در کنار لوازم آشپزخانه، این بازارها را از نظر نوع پرداختن به نیازهای گردشگران، تکمیل کنند.

مراکز خرید قشم و درگهان در مساحت‌های وسیع، سال‌هاست که در حال فعالیت هستند و اکثر ایرانیان به خوبی می‌دانند که قشم محل بسیار مناسبی برای خرید کردن است. اما نکته‌ای که جای تأسف داشت و خوشبختانه چند وقتی‌ست که مرتفع شده است، عدم توجه به طبیعت زیبای قشم و عدم آگاهی کامل گردشگران از جاذبه‌های طبیعی و تفریحی قشم بود.

امتیاز 3.00 ( 2 رای )
برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Copyright Amazing.ir © 2018 - Allrights Reserved