تبلیغات

تبلیغ


تبلیغات

خطرات و مضرات رابطه ی جنسی مقعدی (پشت) برای زنان

دسته بندی : مسائل زناشویی زمان : ۲۷ اسفند ۱۳۹۵

خطرات و مضرات رابطه ی جنسی مقعدی (پشت)

 رابطه از مقعد , رابطه جنسی از پشت

خطرات و مضرات رابطه ی جنسی مقعدی (رابطه جنسی از پشت )

این مطلب ویژه زوجین است !

رابطه مقعدی چیست

رابطه جنسی مقعدی یا آنال سکس عبارت است از انجام عمل جنسی توسط دخول آلت تناسلی مردانه به مقعد زن که از دیرباز تا کنون وجود داشته است.  نزدیکی مقعدی بین دو مرد را لواط نامیده که متاسفانه این عمل با اسم همجنس گرایی در کشورهای غربی زیاد است. مضرات رابطه مقعدی بسیار زیاد و خطرناک بوده و هم از لحاظ پزشکی و هم شرعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در عین حال این رابطه برای بعضی از مردان لذت زیادی داشته و به انجام آن علاقه مند می باشند. در ادامه ضمن نگاهی به عوارض این رابطه، نکات پزشکی و شرعی، توصیه هایی جهت کاهش درد و افزایش ایمنی در این نوع رابطه جنسی زناشویی مطرح شده است.

رابطه مقعدی از نظر پزشکی

انجام رابطه جنسی یا نزدیکی از مقعد با هر روش و با استفاده از هر ماده لغزنده کننده یا بی حس کننده به صورت کرم ، اسپری ، روغن ، ژل ،  کاندوم و پماد یک رابطه پر خطر جنسی بوده و استفاده از مواد یاد شده و شیوه های فوق فقط از دردناک بودن این رابطه کاسته و آسیب های جبران نا پذیری به فرد مفعول به لحاظ جسمی و برای هر دو فرد فاعل و مفعول به لحاظ انتقال بیماری های مقاربتی به همراه داشته و به جرأت میتوان گفت که هیچ پزشکی این رابطه را توصیه نمی کند و از نظر علمی غیر قابل قبول میباشد. به بیان دیگر هیچ نظریه ای مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه جنسی ارائه نگردیده و بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده است.

در نواحی مقعد رشته های عصبی زیادی پراکنده شده که این رشته های عصبی بسیار بسیار آسیب پذیر و حساس میباشند و نسبت به هر چیزی که وارد دهانه مقعد ( anal) شود سریعا واکنش نشان میدهند. مکانیزمی از عملکرد داخلی بدنبدین صورت می باشد :

دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر sphincter که یکی از آنها داخلی و غیر ارادیست و دریچه ورودی غذا به معده و خروج آن میباشد و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که این یکی ارادیست وقتی که غذا بلعیده می شود , از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود . در محل ورود و خروج معده , عضلات حلقوی وجود دارند که به آنها اصطلاحا “اسفنکتر”( sphincter ) گفته می شود و به عنوان دریچه عمل می کنند.

زمانی که شما احساس میکنید که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد را دارید این زمانیست که اسفنکتر داخلی ۲ باز شده که خب همانطور که گفته شد غیر ارادیست اما عمل باز کردن دریچه مقعد ( اسفنکتر خارجی) و در کل دفع مدفوع ارادیست و دست شما میباشد یعنی از زمانی که احساس کردید نیاز به wc دارید و خودتون رو نگه میدارید تا به محل مناسب برسید و سپس به اراده خودتون باعث خارج شدن مدفوع می شود این نگه داشتن و این عمل خارج کردن مدفوع توسط اسفنکتر خارجی که ارادیست انجام میشه .

نتیجه این مباحث اینست که رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شئی در درون مقعد باعث آسیب دیدگی اسفنکتر خارجی شده و باعث میشود که دریچه خروجی مقعد یا همون آنال به درستی کار خودش رو انجام نده یعنی از قدرت ارادی خارج میشه پس به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن خود را از دست میدهید در این صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از درچه مقعد خارج میشود در اینصورت همیشه لکه هایی از مدفوع در لباس زیر مشاهده می گردد. که خب مسلما این برای هیچ آدمی خوشایند نیست.

رابطه مقعدی از نظر شرع

در دین اسلام به سکس مقعدی بین دو مرد لواط و به سکس مقعدی مرد با زن نیز وطی دبر گفته می‌ شود. عمل لواط در این دین به شدت منع شده و حرام و از گناهان کبیره‌ است و برای آن مجازات اعدام وجود دارد. اما در مورد جواز سکس مقعدی مرد و زن اختلاف وجود دارد به گونه‌ای که برخی معتقدند این عمل کاملاً حرام است و اگر کسی انجام داد باید توبه کند و برخی معتقدند اگر زن راضی نباشد حرام و در غیر اینصورت شدیداً مکروه‌است. اهل سنت این کار را شدیداً حرام می‌دانند و حتی برخی از علمای آنان فتوا داده‌اند که اگر مردی چنین کاری انجام دهد زنش می‌تواند فوراً از او طلاق بگیرد. در ادامه نظر و فتوای برخی از مراجع را ملاحظه فرمایید.

امام صادق (ع)در مورد نزدیکی از پشت اجازه زن را شرط می داند مگر نه حرام است.

فتوای آیت الله مکارم شیرازی را در این خصوص:  در صورت رضایت همسر کراهت شدید دارد و در صورت عدم رضایت حرام است.

برخی از علما می گویند رابطه مقعدی حتی با اجازه زن هم مکروه است.

بنا بر فتوای آیت الله خامنه ای این عمل کراهت شدید دارد و احتیاط در ترک آن است مخصوصا اگر زن راضی نباشد و در صورتی که موجب اذیت او شود حرام است .

بنابر فتوای آیت الله تبریزی آمیزش با همسر از عقب ، بنابر احتیاط واجب جائز نیست.

به فتوای کسانی که این کاررا جایز نمی دانند، اگر کسی مرتکب شد، باید استغفار و توبه نماید. اگر در حال حیض این کار صورت گرفت، ‌خوب است کفّاره بدهد. کفّاره آن اگر در ابتدای ایام حیض باشد، هجده نخود طلای سکّه دارو اگر در وسط عادت باشد، نُه نخود و قسمت آخرت حیض ۵/۴ نخود طلای سکه دار باید به فقیر بدهد.

البته اگر ناخواسته و سهواً نزدیکی صورت گرفته اشکال ندارد. به هر حال چه این عمل جایز باشد و چه نباشد ، باید توجه داشت که این کار عملی غیر طبیعی است و چه بسا تکرار آن مشکلاتی را در سیستم گوارش و دفع مدفوع برای زن به وجود آورد . بنابراین اطاعت از شوهر در این مسئله لازم نیست.

در قوانین مجازات های اسلامی آمده است اگر مردی همسر خود را مجبور به انجام چنین رابطه ای با وی کند زوجه ( زن) می تواند از شوهر خود شکایت کند. کما اینکه هر چیزی که از نظر اسلام مردود شناخته شود حتما به ضرر انسان می باشد که امروزه از نظر پزشکی نیز ثابت شده که این رابطه یک رابطه پرخطر است .

آیات عظام: خویی،‌ اراکی، سیستانی، امام خمینی، آیت الله فاضل و آیت الله تبریزی درخصوص نزدیکی کردن  از پشت می گویند هم از نظر دین و هم از نظر عقل و هم از نظر علم مردود است . اما وجود میل درونی را نمی شود منکر شد.

آیات عظام: امام خمینی، بهجت، خامن ه­ای، صافی، مکارم، نوری کراهت شدید دارد.» امام خمینی، آیت الله نوری و آیت الله فاضل، تعلیقات العروه ج۲، النکاح، الفصل الاول، م ۱؛» آیت الله صافی، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰؛» آیت الله خامنه­ای، استفتاء س ۴۱۹؛» آیت الله مکارم، تعلیقات علی العروه، احکام الحیض، السابع و دفتر آیت الله بهجت.»

آیت الله سیستانی: اگر زن راضی باشد، کراهت شدید دارد و اگر راضی نباشد، بنا بر احتیاط واجب جایز نیست. » آیت الله سیستانی، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰٫» آیت الله تبریزی و آیت الله وحید: بنا بر احتیاط واجب جایز نیست.» آیت الله تبریزی، استفتائات، س ۱۴۶۳ و منهاج الصالحین، ج ۱، م۲۲۸ و آیت الله وحید، منهاج الصالحین، ج ۲، م ۲۲۸٫

قرآن مجید نیز درخصوص کامجویى از زن می گوید:

۱) نِسَاؤُکُمْ حَرْثٌ لَکُمْ فَأْتوْا حَرْثَکُمْ أَنَّى‏ شِئْتُمْ….”همسران شما محل بذر افشانى شما هستند، بنا بر این هر زمان‏بخواهید مى‏توانید با آنها آمیزش نمایید…”

۲) فَإِذَا تَطَهَّرْنَ فَأْتُوهُنَّ مِنْ حَیْثُ أَمَرَکُمُ اللَّهُ…”… چون پاک شدند از آن جا که خدا فرمان داده است با ایشان‏ نزدیکى کنید…” (قائلان به حرمت به این آیه استشهاد مى‏کنند.

۳ ) خداوند از زبان پیامبرش لوط که قومش را مورد خطاب قرارداده بود، مى‏فرماید:یَاقَوْمِ هَؤُلاءِ بَنَاتی هُنَّ أَطْهَرُ لَکُمْ…”گفت: اى قوم من! اینها دختران من هستند (ومن حتى حاضرم‏دختران خودم را به عقد شما در آورم اینها) براى شما پاکیزه‏ترند.”

۴) قَالَ هؤُلآءِ بَنَاتِی إِن کُنتُمْ فَاعِلِینَ “لوط به قوم خود گفت: من این دخترانم را به نکاح شما می دهم تااگر خیال عملى دارید انجام دهید.” معتقدان به جواز این کار به این آیه‏وآیه ۷۸ سوره هود و۲۲۳ سوره بقره استشهاد مى‏کنند.

به طور کلی تفصیل احکام را می توان اینگونه شرح داد:

۱ – بنا به نظر اقوى – که نظر مشهور است – نزدیکى کردن با زن یا کنیز از عقب جایز مى‏باشد، ولى شدیداً کراهت دارد، و احوط، ترک ‏این کار است، به ویژه هنگام عدم رضایت زن یا زیان رساندن بدو،چنان که خبر ابن ابى یعفور – که پیشتر گفته شد – بر آن دلالت دارد.

۲ – بنابر جواز این عمل، آیا مى‏توان در ایام حیض از عقب با زن‏نزدیکى کرد؟ اقوى چنین است.

۳- نزدیکى از عقب همچون جماع طبیعى است در وجوب‏غسل، عده گرفتن، تعلق گرفتن مهر، باطل کردن روزه، ثابت شدن‏ حد زنا اگر زن بیگانه باشد، واینکه ملاک تحقق جماع، دخول حشفه(قسمت جلویى آلت تناسلى مرد)یا به مقدار آن، و در حرمت دخترومادر زن، ودیگر احکام مصاهره که بر دخول مترتب است.

۴ – این نوع جماع در حصول حلال شدن زن سه طلاقه کافى‏نیست، زیرا در اخبار آمده است که باید زن ومرد )عسیله( همدیگررا بچشند )کنایه از انزال در رحم زن است( پس در این حالت آمیزش‏جنسى باید از طریق طبیعى صورت پذیرد.

۵ – بعید به نظر مى‏رسد که این کار از آمیزش جنسى واجب چهارماه یکبار، کفایت کند

دلایل تمایل مردان به سکس از پشت

یکی از دلایلی که مرد را به سوی نزدیکی از پشت می‌ کشاند، عدم موفقیت مرد در به ارگاسم رساندن همسرش می‌ باشد. و از این موضوع رنج می‌برد؛ لذا متمایل می‌ شود که از پشت نزدیکی کند. در چنین شرایطی زن می‌ تواند با محبت به شوهرش کمک و او را راهنمایی کند تا او با لمس و بازی با مواضع حساس جنسی‌ اش ، سریع‌ تر آماده شده و به ارگاسم برسد. در این صورت «مرد» احساس قدرت و لذت می‌ کند، واز تقاضای خود منصرف می‌شود.

مضرات پزشکی سکس از مقعد (دُبُر)

اما غیر از وجه شرعی، باید جنبه های بهداشتی چنین رابطه جنسی را نیز در نظر گرفت؛ زیرا از نظر پزشکی احتمال ابتلاء به بسیاری از عفونت‌ ها و بیماری‌ ها برای زن و مرد و به خصوص زن با رابطه جنسی از معقد وجود دارد. حلقه خروجی جداره مقعد به دلیل اینکه مانند واژن قابلیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری لازم برای نزدیکی و حرکت رفت و برگشتی پنیس(آلت تناسلی مرد) را ندارد، در نتیجه احتمال خراش برداشتن و خون ریزی آن بسیار بالا می‌ باشد. این خراش‌ها و بریدگی‌ها اغلب در بافت و بسیار ریز می‌باشند و معمولاً با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند. هم چنین، نوک آلت تناسلی مردان نیز به دلیل عدم وجود محیطی مناسب برای حرکت رفت و برگشتی احتمال دارد که دچار خراش در سطح گردد که این مورد خطر دریافت ویروس را در شخص فاعل هم افزایش می‌دهد.

 رابطه از مقعد , رابطه جنسی از پشت

اساسا ساختار مقعد برای انجام رابطه جنسی نمی‌ باشد و بگونه‌ای شکل یافته که برای خروج مدفوع کارایی داشته باشد نه برای دخول جسم خارجی، در نتیجه رابطه جنسی مقعدی کاملا غیر طبیعی است؛ عضلات اسفنگتر اطراف مقعد که کارکرد آنها بستن مجرا می‌باشد بگونه ای شکل گرفته‌اند که در اثر ورود آلت و با فشاری که مرد با آلت خود بر مقعد می‌آورد بنا به طبیعت خود منقبض می‌گردند تا از ورود جلوگیری کنند، این عمل کاملا غیر ارادی می‌باشد و موجب ایجاد زخم های بسیار ریز در دیواره داخلی می‌گردد ( حتی اگر این کار به آرامی صورت گیرد یا از مواد روان کننده استفاده شود).

این زخم ها اگر چه بسیار ریز بوده و شاید هیچگونه دردی نداشته و با چشم قابل مشاهده نباشند ولی شاهراه فوق العاده بزرگی برای ورود باکتری‌ها و ویروس‌های خطرناک (اعم از ویروسهای داخل روده و مدفوع و یا ویروسهایی که از طریق آلت مرد وارد می‌شوند) به داخل جریان خون می‌باشند. این میکروب‌ها می‌توانند بیماری های STD نظیر بیماری ایدز و انواع عفونت های دستگاه گوارشی عفونت های روده‌ ای را ایجاد کنند.

بر اساس برآورد سازمان جهانی بهداشت روزانه شاهد بروز حدود یک میلیون مورد از بیماریهای آمیزشی(STDs) در دنیا هستیم. STD ها میکروب‌هایی هستند که می‌توانند پوست، مخاط، واژن (مهبل)، مقعد (رکتوم یا راست روده)، کبد، دستگاه گوارش و حتی چشم ، دهان و حلق را گرفتار کنند.

گزارش‌ها بیانگر این واقعیتند که STD ها خانمها را بیشتر گرفتار می‌کنند. طی تحقیقات انجام شده معلوم گشته که خطر ابتلا به برخی از STD ها نظیر ویروس HIV ( ایدز) از طریق رابطه جنسی مقعدی بیشتر از رابطه جنسی مهبلی (از طریق فرج) می‌باشد.

رابطه جنسی معقدی همچنین می تواند موجب آسیب های فیزیکی مانند باد شکم‌، بواسیر، شقاق مقعدی، بی اختیاری مدفوعی و نظایر آن گردد. در ضمن این عمل علاوه بر مشکلات یاد شده میتواند موجب پارگی رکتوم گردد که در این صورت نیاز به عمل جراحی می‌باشد.
 رابطه از مقعد , رابطه جنسی از پشت

خطرات رابطه جنسی مقعدی برای زنان

مطالعات نشان داده است که تکرار این عمل موجب ایجاد بی اختیاری مدفوعی می شود، به این دلیل که این عمل موجب تضعیف ماهیچه های اسفنگتر شده و ماهیچه قدرت اولیه خود برای جمع شدن و جلوگیری از خروج مدفوع را از دست میدهد. مساله مهم دیگر از اینجا ناشی می گردد که کوچکترین دستکاری در مقعد (یا رابطه مقعدی) به دلیل نزدیکی زیاد مقعد به مهبل می تواند موجب ورود ویروس های موجود در روده به مهبل شده و بیماریهای عفونی در این ناحیه، همانند ترشحات بد بو در مهبل ، عفونت مثانه ، زگیل ، تبخال ، اختلال و عفونت کلیه ها و حتی سرطان را ایجاد نماید.

طی مطالعه‌ای در آمریکا تحقیقی روی گروهی از زوجین انجام شد و مشخص گردید که درصد بالایی از زنانی که رابطه جنسی مقعدی داشته‌اند، نه تنها هیچ لذتی از این رابطه نمی‌بردند بلکه این نوع رابطه برایشان رنج آور بوده و در صد دیگر، با وجود تجربه این نوع رابطه طی ماه های متمادی، هنوز هم از بعد از انجام آن ، از احساس ناراحتی در مقعد تا چند روز بعد از آن و بویژه هنگام دفع مدفوع، گله‌مند بودند و دلیل انجام این نوع رابطه را خواست شوهرانشان ذکر کرده‌اند.
زنان قربانیان سکس از پشت

دیواره داخلی روده بزرگ (بخش داخلی مقعد) خود قابلیت جذب مستقیم مواد و انتقال مستقیم آن به خون را دارد. بر اساس آمار، انتقال ویروس اچ. آی. وی. از طریق رابطه جنسی مقعدی، همچنان بالاترین میزان درصد خطر اننقال را به خود اختصاص می دهد. در بین افراد آلوده از طریق آمیزش جنسی، مردان همجنسگرایی که به رابطه جنسی مقعدی گرایش دارند، بیشترین قربانیان این ویروس را تشکیل می دهند.

در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، ریسک انتقال ویروس HIV و سایر بیماری‌های آمیزشی که از طریق خون انتقال می‌یابند، در تماس جنسی از راه مقعد بسیار بالا می‌باشد. در رابطه جنسی از معقد، مهم ترین خطری که اشخاص را تهدید می کند تماس خونی مستقیم و همچنین مایعات درونی بدن با خون شریک جنسی می‌باشد که در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، احتمال سرایت ویروس HIV به شریک سالم وجود دارد.

رابطه مقعدی در ایران

در ایران هیچ آمار دقیقی از رابطه جنسی مقعدی وجود ندارد اما با وجود محدودیت‌ های اجتماعی و مذهبی و همچنین عدم پذیرش نزدیکی بین دخترهای جوان و پسر های جوان پیش از ازدواج در ایران، احتمال آن داده می‌ شود که رویکرد به آمیزش مقعدی چه در رابطه (دختر– پسر) و چه در رابطه (پسر– پسر) در ابتدای بلوغ جنسی و گذار به مرحله سن بلوغ و شکل گیری هویت جنسی، به عنوان شکلی از پاسخگویی به کنجکاوی‌ های جنسی و رشد شکل شخصیت جنسیتی آنان بیشتر مورد توجه این گروه سنی باشد. متاسفانه در بین دختران جوان به دلیل توجه به حفظ پرده بکارت ممکن است که دختران پیش از ازدواج بیشتر به چنین شیوه‌ای روی آورند. بارها شاهد بودیم که دخترانی با سن و سال پایین برای مشکلات مقعدی و بیرون زدگی رکتوم به مطب همکاران مراجعه کرده اند.

 

نحوه تشخیص رابطه مقعدی

پزشکی قانونی میتواند نسبت به تشخیص این نوع رابطه همانند رابطه واژینال اقدام و اعلام نظر نماید که معمولا در تجاوزات جنسی این تشخیص میتواند موثر باشد. در صورت مکرر بودن ، علایم دخول را می توان مشاهده نمود. باید دانست که اگر دفعات دخول کمتر از ۳-۲ مورد باشد نباید انتظار علایم را داشت در صورتی که دفعات دخول بیشتر باشد علائمی مثل از بین رفت چین های مقعدی که در حالت معاینه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبیعی است و تورم یا صافی چین ها ، ضخیم شدن پوست اطراف مقعد که به داخل کشیده شده و تا ناحیه پوستی مخاطی ادامه می یابد و گهگاه ناحیه یاد شده پوسته گذار می گردد ، دیده می شود.
اگر مفعول حرفه ای باشد ضخیم شدن پوست حتی به داخل رکتوم امتداد می یابد و فیسوزهای بهبود یافته قبلی به صورت خطوط کم رنگ در محل چین ها دیده می شود . در مفعولین حرفه ای مقعد شکل قیفی پیدا می کند مثل اینکه مقعد به طرف داخل کشیده شده باشد از نکات مهم این است که هیچ وقت نباید شل شدگی اسفنکتر مقعدی را از یاد برد. در افراد حرفه ای و در مشاهده مقعدی اکثرا علائمی مشاهده نمی گردد مگر از مانور به خصوصی استفاده نمائیم .
مواقعی که شخصی در حالت معاینه قرار دارد انگشتان بزرگ را در فاصله کمی از مقعد قرار داده و با بقیه انگشتان باسن را گرفته و به طرف کناره ها می کشیم تا چین ها مقعدی به خوبی نمایان شوند . سپس به طور عمدی به اسفنکتر فشار آورده و تا فرد خود را جمع کند و اگر افکار او را به نکته دیگری جلب نمایید حرکت ارادی اسفنکتر از بین رفته و حالت آن مشحص می شود . علائم پارگی اسفنکتر چین ها ممکن است مشاهده شود که لازم به توجه می باشد شلی اسفنکتر مقعدی از علائم دخول مکرر می باشد.
در ضمن باید به حالت مجرای مقعدی نیز توجه کرد. دخول مقعدی ممکن است باعث تغییر حالت مجرای مقعدی- ایجاد بواسیر و هموروئید-زایده های گوشتی کوچک در اطراف مجرای مقعدی – زگیل های کوچک – بیرون زدن قسمتی از بافت از مقعد-کمی باز شدن مجرای مقعدی و … شود.

 

سؤال و جواب در مورد رابطه مقعدی

آیا رابطه جنسی مقعدی باعث بزرگ شدن یا برجسته شدن باسن میشود ؟
خیر به هیچ وجه از نظر علمی این موضوع ثابت نشده است
آیا رابطه جنسی مقعدی باعث بزرگ شدن دهانه مقعد میشود ؟
بله ، رابطه جنسی مقعدی میتواند باعث تغییر شکل بخش خروجی مقعد (anal) شود
آیا از طریق رابطه جنسی مقعدی امکان بارداری وجود دارد ؟
خیر
آیا اگر از روان کننده ، اسپری های بی حسی برای رابطه جنسی مقعدی استفاده کنیم از عوارض آن کاسته میشود ؟
خیر، استفاده از روان کننده ، بیحس کننده و امثالهم تنها جهت روان شدن و یا کاهش درد این رابطه میباشد و از عوارض و آسیبهای این رابطه نمیکاهد
آیا رابطه جنسی مقعدی برای زنان لذتبخش است ؟
از نظر فیزولوژیکی خیر ، اما از نظر روانی دسته ای از زنان از این جهت که باعث ایجاد لذت برای همسرشان میشوند از این طریق احساس لذت و تحریک جنسی بیشتری میکنند
حکم رابطه جنسی مقعدی از نظر شرعی ؟
رابطه جنسی مقعدی در صورت رضایت زن مکروه و درصورتی که زن رضایت نداشته باشد حرام است
آیا رابطه جنسی مقعدی برای پزشکی قانونی قابل تشخیص است ؟
بله ، با توجه به علائمی که طی انجام مکرر این رابطه بوجود می آید این رابطه نیز برای پزشکی قانونی قابل تشخیص است
اگر شوهرم از من درخواست رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و من نپذیرم آیا میتواند بعلت عدم تمکین از من شکایت کند ؟
در مورد رابطه جنسی مقعدی خیر ، در صورت عدم رضایت زن مرد نمیتواند درخواست تمکین کند
اگر رابطه جنسی مقعدی مضر است چرا در فیلمهای پو*ر*نو انجام میشود ؟
در فیلمهای پو*ر*نو خیلی رفتارها انجام میشود که جزء اختلالات جنسی و انحرافات جنسی میباشد اما آیا این رفتارها درست است ؟ خیر
فیلم های پو*ر*نو صرفا به قصد تحریک جنسی تولید میشوند و عشق و دوست داشتن در این فیلمها جایگاهی ندارد این در حالیست که رابطه جنسی بین زوجین باید باعث تحکیم علاقه فی ماب ین طرفین شود.

امتیاز 4.86 ( 2192 رای )
برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

تاکنون ۲۵۰ نظر ثبت شده است !

 • ایا رابطه انال باعث خون ریزی شدید میشود؟؟؟
  اگر باعث خونریزی میشود راه درمان ان چیست؟؟؟

  سلام
  اگراین رابطه با ارامش واماده کردن همسروبا استفاده ازتکنیک های خاص خودوبا حوصله انجام بشه هیچ مشکلی را ایجادنخواهدکرد.
  اما اگراین رابطه با شتاب وبا عجله وزورکاری انجام بشه احتمال اسیب وخونریزی زیاده.
  اگرهمسردچارخونریزی بشه بایدحتما مراقب باشه تا محل خونریزی عفونت نکنه وحتما برای مدتی اون شخص درمحلول اب ونمک بنشینه واز پمادانتی همورئیدهم استفادکنه وبرای مدتی از رابطه مقعدی خودداری کنه تا جراحت ها ترمیم بشه.

 • بسیار مطالب جالب بود که نمیدانستم که ایا از راه عقب حرام است و یا روا است و ضرر آنرا هم نمیدانستم

  سلام
  این رابطه بارضایت همسرحرام نمی باشدوتنها مکروهه.
  درضمن اگراین رابطه درست واصولی انجام بشه ومکررهم نباشه ایجادضررنمی کند.

 • عجبا

 • همه شما دروغ گو هستید از خدا بترسید خدا به دادتان برسد

 • با خوندن بعضی کامنتا دلم گرفت…دختر خانمها لطفا برای خودتون احترام و شخصیت بزارید…اگه دل یکی رو بخوای با سکس اونم مقعدی بدست بیاری و از خودت راضی نگهش داری همون بهتر که بره…اخه به اونم میشه گفت ادم…..ای خدا چقد بعضیا سادن…….

  سلام
  اگرمنظورت رابطه های نامشروعه که بن واساس اشتباهه وجزبدبختی وخیانت چیزدیگری را به بارنمیاره.
  ولی اگرمنظورت زوجین هست سخن شما پذیرفتنی نیست چون با شخصیت یه خانم مغایرتی نداره .زندگی اسان به دست نیومده که سریه موضوع بی اهمیت بشه اونا ازهم پاشوند.

 • سلام
  فراموشم شدبپرسم شما دراین سایت ها چه می کنیدواین همه کولی بازی درمیاری وتهمت می زنی.
  لازم نیست کسی به من پول بدهد.
  شما مواظب خودت باش تا شوهرهوس بازگیرت نیاید.
  واقعا چه قدربعضی از این خانم ها بی حیا شده اند!!!

 • سلام
  خانم چی میگی حالتون خوبه نه عزیزم شما بهای استحکام خانواده را نده.
  الان که طلاق مثل اب خوردن شده نگران چس هستی که ازکوره دررفتی.
  خب وقتی می بینم خیلی از دخترها سنشون بالا رفته ودربدردنبال شوهرهستن میگم نیاییم برای چندخانم فیمینیسم وچندفردافراط گرا زندگی را دچارتشنج کنیم وبا حرف های دوراز واقعیت برای خانم های محترم کابوس بسازیم.
  نترس خانم محترم اگمتاهل هستی با این لحن که داری خدا به دادشوهرت برسه واگرمجردی خدا کنه یه شوهربسازپیداکنی.
  من به هم جنس بازی به سبک غرب علاقه ندارم واز ان متنفرم.
  اما شما که ان قدردرک وشعورنداری وتشخیص نمی دهی رابطه زوجین را هیچ کارشناس غربی واسلامی هم جنس بازی ننامیده است حالا به بهتره اطلاعات خودت را بالا ببری ومواظب باشی با این برخوردخشن کشتی خانواده را منفجرنکنی.

 • سلام
  ممنون زهره خانم درست می فرماییدکشورهای غربی به علم ونظم خیلی اهمیت می دهندهمه چیزراتعریف کرده اندو…
  اما متاسفانه ما با داشتن فرهنگ بسیارعنی وداشتن دین اسلام ازداشته های خوداستفاده نمی کنیم وفقط هرزگی های جهان غرب را از طریق ماهواره ها می گیریم نه علم ونظم واحترام به قانون.
  متاسفانه زناکاری یه معضلی است که می تونه اسیب های جدی واردکنه که هم از نظرشرع گناهی بزرگ واز نظرروحی وروانی اسیب های جبران ناپذیری ایجادمی کنه.
  اما سوال من از شما اینه که رابطه مقعدی به فرض دربین بعضی از زوجین با رضایت باشه چه مشکلی را ایجادمی کنه که این همه سایت ها نان وابشون را روی این مساله گذاشته اند؟
  ایا همه کارهای کشوردرست وسرجایش است وفقط مشکل کشورمان رابطه مقعدی زوجین است که بایدبه سروکله هم بپریم وبه هم ناسزا بگوییم.
  این هم توطئه غرب است که با بزرگنمایی کردن این مساله می خواهدبین زوجین اختلاف بیندازدوباعث از پاشیده شدن کانون گرم خانواده گرددوالا خودغرب هم جنس بازی وهزاران کثافت بازی بینشون رایج وقانونی است ولی چهره منافقانه ویه بام دوهواشون برای تفرقه همیشه بوده وخواهدبود.

  واسه سایت ها نون و آب داره ؟ گیریم که داره —-شما چرا خودت گلو جر میدى و همش اینجایى ؟ واسه شما چى داره ؟ کى بهت پول میده ؟ —- منافق اونایى هستند که دستورات دین رو مطابق هوا و هوس خودشون تفسیر میکنند . —- چرا ما خانمها باید بهاى استحکام خانواده به زعم شما را بدهیم ؟ —- اومدیم و کشور در تمام زمینه ها مشکل داشت ، شما باید تیر خلاص بزنى ؟ خدا را شکر مشکلات کشور ما اندک هست ، فقط آدماى بیکار و هوسران در جامعه داریم که واسه خودخواهى و از روى جهل براى دیدن دریا کشتى رو سوراخ میکنند و به خودشون زحمت نمیدن تا لب عرشه بروند .—- شما اگه به همجنس بازى به سبک غربى ها علاقه دارى ؟ کسى مانعت نمیشه ، خوش بگذره .

 • سلام من یه دختر مجرد و البته اگر خداوند قبول کنه مقید به احکام شرعم تصادفا وارد سایت شدم و نظرات خوانندگان رو دیدم و جدی خیلی ناراحت شدم تمام کشورهای غربی دارن بسمت بازگشت به اخلاقیات حرکت میکنن و دیدن که دوری ازمعنویت چقدر مصیبت همراه داره اما ما داریمراه رفته و بهنتیجه نرسیده اونارو داریم دوباره میریم و مسیولین فرهنگی به زنا میگن رفتار پر خطر جنسی و اینگونه قبح زنا رو مشکنن،اقا پوریا منخوشحالم که شما با وجود اینکه اروپا رفتی اما توی دامی که اونا برای جوونای مسلمان چیدن نیفتادین و خوب فهمیدین که اونا تمام برنامه های شیطانی رو برا گمراهی جوانان مسلمان بکار میگیرن و خودشون رو محافظت میکننببینین حکم شرعی برای رابطه مقتدی اینه که اگر خانم ناراضی باشه حرام و راضی باشه کراهتبسیار شدید دا ه زیرا مضرات زیادی برای زوجین داره خب دین الکی چیزی رو حرام نمیکنهایکاش ماهم وقتمون رو بجای صرف امور حرام صرف علم و تحقیق میکردیم تا اینهمه نسبت به اروپا و امریکا عقب نمیموندیم نه اینکه دخترا وپسرای ما قبل ازدواج بفکر روابط حرام و مصیبت زا باشن و بعد ازدواج نگران رسوایی خود و خانوادشون باشن بخدا درس و کار به انسان لذتی میده که اگر وارد این وادی بشیم دیگه نیازی به حرام نداریم و از خداوند بخوایم همسرانی پاک بهمون بده که نسلمون ادمایی پاک بشن من ارشد فیزیک میخونم و لذت تحقیق و درس خوندن رو با هیچی عوض نمیکنم خیلی از بدبختیها زیر سر بیکاری و نداشتن هدف تو زندگیه و اینمواقع شیطان حسابی بهره برداری میکنه ببخشین خیلی طولانی شد اما چکنم دلم سوخت بعد خوندن کامنتها .خداوند هممونو هدایت کنه شببخیر

 • همین کارها رو میکنند کمثل کفتار نصف نرهاى جامعه عقیم شدند .

  لطفا مودب حرف بزنیدوبعدبا مدرک حرف بزنیدوبعدکلی گویی نکنیدوبعدتوضیحات لازم را بدهیدومنظورتان از همین کارها چیست؟

 • سکس از پشت خطرناک وغیر بهداشتی است

 • واقعا که…..باخوندن این مطالب از زن گرفتن پشیمون شدم…..خدا به دادتون برسه

 • سلام خسته نباشین من تقریبا دوماهه نامزد کردم همسرم میخوادسکس انال بکنه ولی من راضی نیستم چون از عوارضش میترسم چجوری راضیش کنم که سکس انال ضرر داره و نکنه احساس میکنم ازم سردمیشه اگه سکس انال نکنم راهنماییم کنیین ممنون

  چرا باید سرد شه خب این همه سال صبر کرده ؛ چند ماه دیگه هم صبر بکنه ؛ نمى تونید صبر کنید خب برید زندگى بکنید . سرد نمیشه بلکه عطش هم بیشتر میشه ؛ بذار تو کف بمونه .

  سلام
  خانم ملکه برفی شما یقین داری که همسرایشان عطشش بیشترشده ودرکف گذاشتن راه حل مناسبی است با توجه به وضعیت جامعه ای که داریم فکرنمی کنی شایداین کارها نتیجه عکس بدهدخب اگردرفرهنگ وعرف این خانم مشکلی برای رابطه کامل نیست بهترنیست به جای دعوت به صبربه خانم بگویی رابطه کامل را شروع کن تا نیازهای همسرت برطرف شه ودرزندگی دچارمشکل واصطکاک ونزاع نشوید.
  پس سعی کنیم طوری سخن بگویم که درقبال ان مسئول نباشیم.

  حیا کن وقتى دو تا خانم صحبت میکنن شما نیا میون صحبتشون .

  سلام
  ملک برفی جان متوجه نشدم چرا بایدحیا کنم دریه وبلا گ همه افرادواردمیشن ونبایدهمه هم مثل هم فکرکنن وقتی داری جوری حرف می زنی که می تونه باعث مشکل درزندگی دیگران بشه لازم دونستم بهتون تذکربدم پس سعی کنیدظرفیت خودتون را بالا ببرید.
  درضمن اگرمتاهل هستی حتما سعی کن از شوهرت اجازه بگیری ونظربدید.

  عقده منفى دادن دارى ؟ اگر کسى نوشت هلو ؛ زود بیا منفى بده تا خسته شى .

  سلام
  خانم محترم ایا شما فکرمی کنی اگراین رابطه درست انجام بشه باعث عوارض میشه ؟
  بهترنیست دراین موردبیشترتحقیق کنی.
  ایا عوارض سردشدن همسروخدای نکرده جدایی یا دنبال ارضای خارج ازخانه بیشتراست یا عوارض انال؟
  البته وقتی مردی یکی از فانتزی های جنسیش رابطه انال باشه می تونه خیلی براش مهم باشه البته بازانتخاب باخودت است ولی اگرهمسرت با اجازه دادن با رابطه واژنی از این رابطه می گذردبهتره که رابطه واژنی را شروع کتیدشایدفردا دیرباشد.

  سلام
  خانمی می گفت:
  من نظر شخصیمو میگم.من حاضرم به خاطر لذت همسرم و استحکام رابطه م،مکروهاتم با کمال میل انجام بدم.
  پس خانم صنم هیچ وقت ازافرادفیمینیست مشاوره نگیروزندگی خودرا دستخوش تزلزل نکن این فردکه خودش هم اعتراف به افکارفیمینیستی خودهم کرد.
  پس این افرادبه هیچ وجه مشاوران خوبی نخواهندبود.
  حتما برای مشکل خوداز متخصصین کمک بگیرحتما سری به سایت دکترمهردادرضایی متخصص کورکتال هم بزن ودرمورداین مشکل از ایشان مشاوره بگیرید.

 • سلام این کار خوبی نیست خانم اذیت میشه کی حاضره خانمش رو اذیت کنه خانم برکت خونست باید رو چشم گذاشتش من مجردم ولی اگه روزی متاهل بشم حاضر نیستم یه روزی قد یه سر سوزن ناراحتش کنم چه برسه که این کار کثیف رو انجام بدم

 • سلام کار زشتیه کی حاضر میشه خانمش رو اذیت کنه خانم چراغ خونست باید بذاریم رو چشممون

 • سلام
  ببخشید یعنی ما بایدبه این کارا توجه کنیم

 • سلام
  خانم سوال کننده امیدوارم که مشکل شما حل شده باشداز پاسخ این شخص بی هویت هم ناراحت نشواین افرادهستن که افکارمنجمدخودبه دین ضربه می زنندحتما با توکل وطلب عفو از خداوندمشکل شما حل خواهدشدخداونداین فردمتحجربدزبان وفحاش را به راه راست هدایت نماید.

 • سلام
  ادمین واقعا جای تاسفه که این اقا که اسمشوعلی گذاشته اینگونه توهین وفحاشی می کنه وشما هیچ عکس العملی نشون نمی دهید.
  اگرتوان نداری کنترلی داشته باشی بهتر است دراین وبلاگتون را ببندیدچون ثوابش بیشتراست افرادمیان مشکلات خودشون را میگن تا کمک بگیرنداین علی میادفحاشی می کنه اونوقت هم خودش را بسیجی می دونه وسخن از رهبروسردارسلیمانی می کنه.
  علی جان بدون طبق روایات اگرکسی فردی را برای گناهی سرزنش کنه نمی میردتا خودش به ان گناه مبتلا گردد.
  علی جان به شما چه ربطی داره که ایشان دردبرده یا اون لذت مگرشما وکیل ووصی درد ولذت مردم هستی مگرکسی به شما تجاوز کرده که همیشه دادت بلنده وحرف های نامربوط وبی ادبی می زنی.
  بروخجالت بکش واز خدا بترس

 • سلام..میشه لطفا جواب بدین..من دختر هستم و پرده دارم حدود یک ماه پیش با دوست پسرم از پشت رابطه داشتیم!(با کاندوم)و به هیچ وجه منی خودشو داخل مقعدم و جای دیگه نریخت از اون موقع پریودیم عقب افتاده..به نظرتون حامله ام؟؟ یا مشکل چیز دیگه ای..خواهش میکنم کمکم کنید

  سلام
  خواهرمن حتما از این عمل خودتوبه کن چون این فعل شما زنا محسوب میشه واز گناهان کبیره است وسعی کن دیگراین عمل تکرا نگردد.
  اما اگرمنی به واژن شما نرسیده باشه حامله نیستی وعلت عقب افتادن پریودشما استرس واضطرابی است که به علت باردارشدن داشته ای.
  برای رفع نگرانی می توانی از داروخانه تست بیبی چک بخری تا اطمینان پیدا کنی.
  اما باخدای خودعهدببندکه دنبال این کارهای قبیح وشنیع زنا نروی.

 • دوست عزیز فمینیست یعنی چی؟! انسانیت است که ارزش داره این بعضی از مرد ها هستند که باید خدا بترسند نه جناب بادپا تو روایات هم از رابطه جنسی از مقعد بشدت نهی شده در قران هم امده هم باهم برابرند چه مرد و چه زن مگر با تقوایان این امثال اقایونی هستند که باید از خدا بترسند که زن رو میزنند حضرت علی میگوید زن ظریف است نباید با او خشن برخورد کرد در قران امده زن ناشزه را بزنید اما روایت هم ذیل او ایه قران امده از پیامبر که میگه زن را میشود زد اما با برگ گل ریحان میشود زدتش این یعنی چی یعنی زدن زن نوازش اوست یعنی حتی اگر خواستی بزنیش باید نوازشش کنید خواهشا کمی مسلمونی کنید از خدا بترسید حقوق برابر یک مسئله اسلامی ست

 • سلام
  خب اگرشوهرشما فردی مذهبی هستن بایدبپذیرنداین رابطه ها بایدرضایت همسردراون باشه وزن وظیفه تمکین درمواردنامبرده نداره ودرموردرابطه زناشویی هیچ کدام از همسران نبایدموردی را به طرفش تحمیل کنه.
  اگرایشون فردی منطقی هستن بایدبه این مواردپایبندباشه.
  اما حال دلیل پایبندی شما به بعضی از اصول چی است نیازبه توضیح داره چون رابطه دهانی از نظرشرع مباح است به شرطی که خوردن نجاسات مانندمنی انجام نشه وبا رعایت بهداشت واطمینان از سلامتی طرف یا با استفاده ازکاندوم انجام بشه البته نگرش فردهم می تونه نقش مهمی داشته باشه مثلافردی این روش براش حال بهم زن است یا اونا دوراز شان خودمی دونه ولی فردی دیگربا کمال میل وعلاقه انجام میده.
  رابطه مقعدی هم درصورت رضایت همسرمکروهه با توجه به عرفی که دربیشترمناطق کشورداریم که اجازه رابطه از طریق واژن را ندارندتا زیریه سقف رفتن این خواسته ها بیشترشکل می گیره وبا توجه به نیازمردان برای ارضا شدن دردوران عقدمی تونه عدم توجه به خواسته هایشون دردسرسازوباعث سردی مردبشه وبعددرصددانتقام بربیاد.
  حال شما هم اگرقدری از موضع خودکوته بیایی می تونه مشکلتون را حل کنه البته با شرط گذاشتن ومدیریت کردن ودرصورت اذیت شدن دیگرایشون درخواست نکنه البته اگربتونی وامکان ان است رابطه واژنی را برقرارکنیدتا ایشون هم از اون خواسته ها صرفنظرکنن ولی اگرامکانش نیست به نظرم اجابت وپاسخ دادن به نیازهایش می تونه به ارامش ودلگرمی زندگیتون کمک کنه درضمن اصلا به جدایی فکرنکن اگرشوهرتون فردی است که موردعلاقه وتوجه شما هستن باز می تونی دراین مورداز مشاوران متدین ودلسوزهم بهره بگیرید.

 • سلام دوستان من حدود ۳_۴ بار رابطه مقعدی داشتم .. میخواستم بینم الان بنظرتون من دچاره بیماریه خاص شدم؟!
  آب منی هم داخل ریختم ۳بار
  خواهشا جواب بدید نگرانم

 • سلام. نامزدم آدم بسیار داغیه. در مورد نوع رابطه صحبت کردیم انتظار داره هم سکس دهانی داشته باشیم و هم از مقعد. من کاملا با اینا مخالفم. تا حالا البته هیچ نوع رابطه ای نداشتیم علی رغم میل شدید اون. چون من خیلی پای بند یه سری اصول هستم. من واقعا نمی تونم بعد ازدواج خواسته هاشو بپذیرم. از طرفی بسیار بهش علاقه مندم و نمی تونم رهاش کنم. لطفا دوستان راهنمایی کنن چطور میتونم نظرشو تغییر بدم.

 • سلام
  شما فاصله زمانی رابطه را بیشترکنیدورعایت اصول راهم بکنیدوبا ورزش گگل مشکلتان حل خواهدشد.

 • سلام اگه رابطه از مقعد تکرار نشه دیگه خطری دیگه فردو تحدید نمیکنه!؟

 • سلام….من در این چند وقت مرتب به مناطق محروم سر میزنم و میزدم و احتمالا این کار رو برای ۵ تا ۱۰ سال اینده انجام میدم….به همین دلیل احتمال داره خیلی کم بتونم به اینجا سر بزنم و جوابهای ایمیل های شما عزیزان رو بدم….از همین جا مراتب عذرخواهی من رو پذیرا باشید…و از ادمین محترم خواهش میکنم مطالبی که مخالف عرف هست رو پاک کنه…تا مبادا کج راهی صورت بگیره…موفق باشید…

 • سلام.من سه سال زابطه عاشقانه داشتم و همه کاری کردم همه جوره اززندگیم مایه گذاشتم الان افسرده و خسته شدم از اینده وحشتناک میترسم.ایا واسه مقعد راهی هست ک تنگ بشه؟؟؟لطفا ج بدین

 • اگه بتونین این مطالب علمی و خوب دکتر پوریا رو تو سایتتون بزارید هم عالی میشه
  لطفا در مورد مضرات خودارضایی هم بگید.ممنون

 • واقعا خواستم تشکر کنم از اقای دکتر بادپا و اقای دکتر پوریا و کسایی که واقعا اطلاعات خوبی به مردمشون میدن، خدا واقعا خیرشون بده، من بیشتر از راه همین کامنتهاشون کلی چشمم به دنیای واقعی این موارد که کمی اطلاعات بود روشن شد و قطعا راهنمای هم نسلامم میشم. بازم ممنون

 • سلام
  چه فاکتورهای باعث افزایش ریسک بی اختیاری مقعدی می شود
  ۱) اسهال شدید
  ۲) آسیب شدید ماهیچه مقعد در زایمان طبیعی
  ۳) آسیب اعصاب نخاعی مانند بیماری M.S, ضایعات مادرزادی نخاعی و ستون مهره مانند دیسک و مشکلات آن
  ۴) سابقه جراحی در این ناحیه و یا جراحی قبلی همورویید و یا مشکلات مشابه و یا آسیب در زمینه تصادف
  ۵) بیماری مزمن و قدیمی
  ۶) یبوست
  ۷) هموروئید( بواسیر) بزرگ و یا افتادگی روده بزرگ(پرولاپس روده)
  ۸) بیماری های عضلانی با درگیری عضلات لگن
  ۹) آسیب ماهیچه مقعد در زمینه رابطه جنسی ناخواسته از طریق مقعد(عضلات مقعد به صورت طبیعی و با دفع کار میکنند. فشار به این عضلات در رابطه جنسی نا خواسته ویا تجاوز جنسی باعث درجاتی از بی اختیاری میشود)
  اسهال : اسهال شدید اغلب به علت حرکت سریع مدفوع شل از مقعد باعث بی اختیاری میشود.
  بیماری های التهابی روده باعث کاهش ضرفیت روده شده و با تنسموس و افزایش فرکانس دفع باعث بی اختیاری می شود.
  یبوست : یبوست مزمن و پرشدن روده بزرگ با مدفوع سفت باعث جمع شدن مدفوع شل در پشت آن و سرریز شدن از اطراف آن شده که با کنترل همراه نمی باشد. بیشتر در کسانی که درد مقعد داشته نیز دیده می شود که با نگه داشتن مدفوع دچار این حالت میشوند.
  آسیب عضلات و عصب این ناحیه : آسیب عضلات و عصب این ناحیه می تواند باعث بی اختیاری شود. تصادف ,زایمان سخت ، تعداد زایمان های بالا, آسیب در زمینه بیماری های بدخیم, سابقه جراحی,رادیوتراپی , آسیب و سکته مغزی و آسیب های نخاعی در این گروه قرار دارند.

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Copyright Amazing.ir © 2017 - Allrights Reserved