امازینگ / اخبار / نحوه تعمیر پکیج

نحوه تعمیر پکیج

پکیجتان به مشکل دچار شده؟ این نکته های حرفه ای به شما کمک می کنند تا پکیج برقی یا گازی خود را به راحتی تعمیر کنید.
برای آن که پکیج تان به خوبی عمل کند، هر یکی دو بار در سال آب توی آن را تخلیه کنید.
اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید قیمت سرویس پکیج را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال تعمیرکار پکیج در تهران باشید می‌توانید سفارش تعمیر پکیج ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

پکیج در صورت نگهداری درست به ندرت با مشکل مواجه می شوند، اما اگر دمای آب گرم کم شد، ممکن است این عوامل به مشکل منجر شده باشند:
پکیج گازی
نگهداری از پکیج گازی
پکیج گازی، آب را از مجرای کوچک عبور می دهند، بنابراین باید کیفیت آب شما خوب باشد. اگر آب از نوع سخت است، سیستم تصفیه کننده نصب کنید. اگر سختی آب محلی در هر یک سطل به ۸ رگه می رسد، ممکن است نیاز باشد قبل از نصب آبگرمکن یک فیلتر مخصوص نصب کنید.
به دلیل وجود مجرای کوچک در پکیج ، شاید لازم باشد هر دو سال یک بار آب مخزن را خارج کنید. اگر فشار آب کم شد، زمانش رسیده که آب را تخلیه کنید. می توانید برای انجام این کار از لوله کش کمک بگیرید یا خودتان آن را انجام دهید. برای این کار به یک پمپ کف کش یا پمپ شناور، یک سطل ۵ گالنی، دو شیلنگ، و دو سطل سرکه سفید نیاز دارید.
روکش را بردارید. سوپاپ ورودی و خروجی را خاموش کنید. در آبگرمکن گازی، گاز را قطع کرده و فیش مدارشکن را نیز بکشید تا خاموش شود. در آبگرمکن برقی، مدارشکن ۲۴۰ ولتی را خاموش کنید یا کلید پنل مجاور را قطع نمایید. با فشار کلید نقره ای در مرکز سوپاپ فشار، فشار آب را کم کنید.

پمپ کف کش یا پمپ شناور را به همراه سرکه در یک سطل قرار دهید. از ورودی آبگرمکن به پمپ کف کش شلنگی وصل کنید و از سوپاپ اطمینان تا سطل شیلنگی دیگر نصب نمایید. پمپ را روشن کنید و اجازه دهید سرکه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون آبگرمکن جریان پیدا کند. این کار باعث می شود مواد معدنی با نام جرم از درون آبگرمکن پاک شوند.
پمپ را خاموش کنید. شیلنگ را از فیلتر داخلی که معمولا نزدیک مجرای آب قرار دارد، جدا کنید. فیلتر صفحه را بیرون آورده، تمیز کنید و در جای آن قرار دهید.
پمپ را از سطل بیرون آورده و به آرامی آن را تکان دهید تا سرکه باقی مانده بیرون بریزد. سطل را خالی کرده و آن را با آب تمیز پر نمایید. پمپ را داخل سطل قرار داده و آن را روشن کنید. اجازه دهید آب تمیز برای مدتی داخل آن جریان یابد. شیلنگ ها را جدا کرده و آب و برق را روشن کنید.
اگر مشکلی برایتان پیش آمد، می توانید با تعمیرکار آبگرمکن تماس حاصل فرمایید.
آبگرمکن برقی بدون مخزن
در یک واحد الکتریکی، عناصر گرمایشی باید جایگزین شوند. برای انجام آن دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:
برای دانستن مکان دقیق عنصر گرمایشی، به دستورالعمل شرکت سازنده مراجعه کنید. اول برق مربوط به آبگرمکن را قطع کنید و بعد آب مربوط به آبگرمکن.
فلکه آب گرم را باز کنید تا آب خارج شود. پیچ های زیر که بشقاب حرارتی را نگه می دارند را باز کنید، بشقاب را جدا کرده، اجازه دهید آب خارج شود و سپس بشقاب را جایگزین نمایید.
سیم های مربوط به واحد گرمایش که ممکن است کنار پیچ ها قرار داشته باشند را قطع کنید. پارچه ای به دور عنصر گرمایشی قرار دهید تا آب به کف زمین چکه نکند. برای باز کردن مهره هایی که عنصر گرمایشی را در جای خود نگه می دارند، از آچار فرانسه استفاده کنید و آن را جدا نمایید. یک جایگزین دقیق خریداری کرده و آن را نصب کنید، اطمینان حاصل کنید که حلقه او به درستی نصب شده است. آب را باز کنید، برق را وصل کنید و آبگرمکن خود را امتحان نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *