امازینگ / فرهنگ و هنر / تلویزیون / شبنم مقدمی:مسئولان از کپی بودن سریال هفت سنگ مطلع بودند

شبنم مقدمی:مسئولان از کپی بودن سریال هفت سنگ مطلع بودند

شبنم مقدمی :مسئولان از کپی بودن سریال هفت سنگ مطلع بودند

شبنم مقدمی , کپی سریال هفت سنگ

بعد از پخش سریال هفت سنگ از ابتدای ماه مبارک رمضان امسال و مشخص شدن کپی بودنش از یک سریال آمریکایی ؛ اخبار رسانه ها در رابطه با این خبر طوری بود که تصور میشد مسولان صدا و سیما از این مساله بی خبرند !؟ . شبنم مقدمی یکی از بایگران این سریال در گفتگو با روزنامه اعتماد به این موضوع پرداخته است . متن این مصاحبه را در ادامه بخوانید .

در دنیا الگوبرداری هیچ چیز مذمومی نیست و این سریال هم نخستین و آخرین سریالی نیست که از نمونه خارجی کپی برداری کرده است. از همان ابتدا هم من و هم تمام عوامل تولید سریال و حتی تلویزیون این را می‌دانستند و اصلا چیزی نبود که هیچ کس در جریانش نباشد.

نه کسی به کسی دروغی گفته و نه اینکه قراری داشتیم که به کسی دروغی بگوییم. منتها تنها نکته‌ ایی که در این بین می ماند، این است که باید مجوز نام بردن از اثر در تیتراژ داده می شد که در این صورت تمام این بحث‌ها خاتمه پیدا می‌کرد و زمانی که این اجازه را نداریم، طبیعی است که سوء تفاهماتی این چنینی به وجود بیاید.

من اصلا نمی‌ خواهم به این موضوع دامن بزنم به این خاطر که هفت سنگ ، مخاطب خود را جذب کرده است. چرا نمی‌خواهیم باور کنیم که همه آدم‌ ها سریال امریکایی مدرن فامیلی نمی‌بینند؟! اگر مجموعه‌ ا یی حتی ساختار کلی اش را از مجموعه‌ایی دیگر وام می‌گیرد که به عقیده من هیچ اشکالی ندارد ، چرا به این موضوع توجه نمی کنیم که تا همین حد هم ایرانیزه شده و طبق فرهنگ و عقاید ایرانی ها ساخته شده است؟

به عقیده من از یک جایی به بعد نقدها و مطالبی که در این باره نوشتند ، به گونه‌ ایی به بهانه‌ گیری و خصومت نزدیک شد .من بازیگرم و چیزی که اتفاق افتاد را دارم می‌گویم و از حق هم نمی توانم بگذرم که با این مجموعه تلویزیونی با موضع‌گیری عجیب و مغرضانه برخورد کردند.

برای من سوال است مسوولان تلویزیون حواس‌ شان به همه این موارد هست و اینکه از این موضوع غافل شده باشند را واقعا متوجه نمی شوم. اکنون هم که این مجموعه در حال پخش است، شک نکنید اگر اتفاق غیرفرهنگی در حال رخ دادن بود به سرعت جلوی پخش آن را می گرفتند.

 

اعتماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *