علت تعطیلی برنامه سمت خدا + پاسخ صدا و سیما

علت تعطیلی برنامه سمت خدا + پاسخ صدا و سیما

سمت خدا ,برنامه سمت خدا ,تعطیلی سمت خدا ,تمام شدن برنامه سمت خدا ,نجم الدین شریعتی, شبکه سه,خداحافظی سمت خدا

آیا تعطیلی برنامه سمت خدا به دلیل انتقاد کارشناسان از صدا و سیما بوده ؟

بعد از حاشیه های ایجاد شده به خاطر انتقادات حجت الاسلام ماندگاری به صدا و سیما و پس از عزل تهیه کننده «سمت خدا» توسط مدیران ارشد صدا و سیما به خاطر این انتقادات، سر انجام پخش «سمت خدا» بعنوان پر مخاطب ترین برنامه مذهبی تاریخ صدا و سیما بعد از ۱۱۵۰ قسمت و بعد از گذشت پنج سال متوقف شد.

بر اساس این گزارش، در اواسط برنامه امروزِ «سمت خدا» نجم الدین شریعتی با کسب حلالیت از مخاطبان گسترده برنامه، کارشناسان مذهبی و عوامل برنامه، اعلام کرد با عزل رکنی، تهیه کننده این مجموعه، او نیز از «سمت خدا» خداحافظی می کند و این، آخرین اجرای او در برنامه «سمت خدا» می‌باشد.
پس از این صحبت ها، حجت الاسلام فرحزاد نیز با اعلام حمایت کامل از رکنی، تهیه کننده مجموعه سمت خدا گفت: بعد از خبر عزل رکنی، من و همه کارشناسان مذهبی برنامه تمام تلاشمان را برای بازپس گیری این تصمیم به کار بستیم. حتی جلسات طولانی مدتی را نیز با مدیران سازمان ترتیب دادیم اما آقایان به وساطت ما بی اعتنایی کرده و در عمل، رویِ ما زمین انداختند.
فرحزاد با اعلام این که توقف پخش برنامه سمت خدا بعد از پنج سال اتفاق بسیار تاسف باری است، اعلام کرد: بنده به نمایندگی از کارشناسان مذهبی این برنامه اعلام می کنم که در صورتی که آقایان رکنی و شریعتی به این برنامه بازنگردند، هیچ‌یک از ما نیز در این برنامه حاضر نخواهیم شد.
فرحزاد با اشاره به عمق نفوذ برنامه سمت خدا در میان آحاد مختلف مردم گفت: بارها شاهد بوده ایم که مردم از اثرات مستقیم برنامه سمت خدا در زندگی شخصی‌شان سخن می گفتند که این، نشان از موفقیت و تاثیرگذاری این برنامه بعد از گذشت حدود پنج سال است.
فرحزاد در پایان اعلام کرد در صورتی که تا جمعه این هفته تکلیف این اتفاقات روشن نشود، کارشناسان مذهبی برنامه دیگر در برنامه ای با عنوان «سمت خدا» حاضر نخواهند شد.
لازم به ذکر است، بعد از انتقادات حجت الاسلام ماندگاری در خصوص رویکرد مخرب صدا و سیما در تبلیغات و مسابقات تلویزیونی، سید عبدالحمید رکنی تهیه کننده سمت خدا توسط مدیران صدا و سیما از سمت خود عزل شد و امروز نیز با خداحافظی شریعتی و کارشناسان مذهبی برنامه، «سمت خدا» بعد از پنج سال پخش مداوم به تعطیلی کشیده شد.

اما پاسخ صدا و سیما به این اتفاقات

مدیر گروه معارف شبکه سه سیما گفت: مدت قرارداد تهیه‌کننده برنامه «سمت خدا» به پایان رسیده بود و این برنامه با گروه جدید و با قوت ادامه می‌یابد.

«محمدرضا تورنگ» در گفت‌وگو با فارس درباره خداحافظی «نجم‌الدین شریعتی» مجری برنامه «سمت خدا» روی آنتن زنده این برنامه و همچنین تغییر تهیه‌ کننده برنامه گفت: آقای رکنی پیش از این استعفای خود را روز ۲۱ اسفند ماه سال گذشته ارائه کرده بودند و پس از ۲ ماه با این استعفا موافقت شد.

وی ادامه داد: علی‌رغم خداحافظی مجری؛ این برنامه تعطیل نخواهد شد و با قوت و طراحی و ساختار جدید روانه آنتن خواهد شد. عوامل برنامه نیز در همین راستا تغییر خواهند کرد.

در پی اتفاقاتی که طی روزهای اخیر پیرامون برنامه سمت خدا روی داد، روابط عمومی شبکه سه نیز اعلام کرد: با پایان قرارداد تهیه کننده سابق این برنامه، تهیه کنندگان جدید برنامه سمت خدا تعیین و کار خود را آغاز کردند و پخش زنده این برنامه اثر گذار دینی مطابق روال معمول، از شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت ۱۳:۳۰ روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت. برنامه سمت خدا زیر نظر گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما تولید می شود.

طرح اولیه این برنامه در سال ۱۳۸۳ توسط محمد صالح علاء به شبکه سه ارائه شده است و تا کنون محمد صالح علاء، محمد رضا ماندگاران و سید عبدالمجید رکنی به ترتیب تهیه کنندگان این برنامه بوده اند. محسن مناجاتی و مجید حسینی تهیه کنندگان جدید برنامه سمت خدا هستند که از سوی مدیر گروه معارف شبکه تعیین شده اند .مناجاتی تهیه کننده برنامه “معرفت” و حسینی پیش از این مدیر کل اداره نغمات مذهبی رادیو بوده اند.

امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Copyright Amazing.ir © 2018 - Allrights Reserved