امازینگ / اخبار / اخبار اجتماعی / هشدار های پلیس فتا درباره شیوه های جدید کلاهبرداری

هشدار های پلیس فتا درباره شیوه های جدید کلاهبرداری

هشدار های پلیس فتا درباره شیوه های جدید کلاهبرداری

پلیس فتا, توصیه های پلیس فتا ,شیوه های جدید کلاهبرداری, کلاهبرداری, هشدار درباره شیوه های جدید کلاهبرداری

سرهنگ ˈقاسم جعفریانˈ روز جمعه در گفت و گو با ایرنا گفت:اگر شهروندان به ویژه کاربران اینترنتی و دارندگان حساب های بانکی الکترونیکی اطلاعات خود را از منابع تائید شده به روز کنند، می توانند مجرمان دنیای مجازی را در اجرای نقشه ها ناکام کنند.

وی با بیانی یکی از شیوه های مورد استفاده کلاهبرداران اینترنتی از شهروندان، اضافه کرد:در این شیوه کلاهبرداران با شناسایی مالکان خوردوهای باری، خود را به عنوان مامور دستگاه دولتی معرفی کرده و اعلام می کنند که قصد انتقال بار به مقصدی را دارند.

سرهنگ جعفریان ادامه داد:کلاهبرداران با به کار گیری ترفندهایی، رانندگان را به دستگاه های خودپرداز هدایت کرده و به بهانه اینکه قصد دارند بخشی از هزینه حمل بار را به صورت پیش پرداخت به حساب راننده واریز کنند، از حساب بانکی این قشر به شیوه غیر قانونی پول برداشت می کنند.

رییس پلیس فتا ی چهارمحال وبختیاری با بیان دیگر شیوه های کلاهبرداران برای سوء استفاده از حساب شهروندان، ادامه داد:کلاهبرداران همچنین با انتشار آگهی هایی با موضوع فروش موبایل یا کامپیوتر یا کالایی خاص به قیمت مناسب در فضای سایبر، کاربران را به واریز یا انتقال پول به حساب خود تشویق می کنند و پس از دریافت وجوه از شهروندان، کالایی برای آنان ارسال نکرده و حتی تلفن خود را نیز پاسخ نمی دهند.

وی به مردم توصیه کرد، پیش از انجام هرگونه عملیات بانکی به صورت اینترنتی از تقلبی نبودن صفحه مجازی اطمینان حاصل کنند تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.