اخبار آلودگی هوا و تعطیل شدن مدارس روز شنبه ۱۴ دی ۹۲

اخبار آلودگی هوا و تعطیل شدن مدارس روز شنبه ۱۴ دی ۹۲

آلودگی هوا, تعطیلی مدارس , شنبه 14 دی 92

آلودگی هوا و تعطیل شدن مدارس

واحد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت هوای کشور اظهار داشت: سامانه بارشی از شرق کشور از امروز در حال عبور است به نوعی که گذر این سامانه باعث می‌شود که جوی پایدار و سکون نسبی را شاهد باشیم که برای تهران و کلانشهرها این اتفاق‌ها از فردا رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه جو پایدار و افزایش غلظت آلاینده‌ها مانند ۱۰ روز گذشته نیست، ادامه داد: با وجود اینکه پایتخت دارای تعداد زیادی خودرو، تراکم جمعیت و وضعیت جغرافیایی خاص است، بنابراین هر زمان جو پایدار و سکون نسبی داشته باشیم، شاهد افزایش آلاینده‌ها خواهیم بود ولی این امر مانند ۱۰ روز گذشته نیست.

وظیفه بیان کرد: در روزهای شنبه و یکشنبه دارای هوای آلوده برای گروه‌های حساس مانند کودکان، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان هستیم. ولی میزان افزایش آلاینده‌ها مانند گذشته نخواهد بود و شرایط اضطرار نیست چرا که خوشبختانه از یکشنبه شب شاهد سامانه و موج جدیدی خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: از یکشنبه‌ شب سامانه بارشی از جنوب غرب، جنوب و غرب وارد کشور خواهد شد که این امر از میزان آلودگی کاسته خواهد کرد. همچنین باید بگوییم بارش باران به صورت پراکنده از دوشنبه و سه شنبه در پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه به طور کلی از فردا برای بیشتر نقاط جوی آرام پیش بینی می‌شود، ادامه داد: در خصوص کاهش دما برای پایتخت از صبح دوشنبه شاهد این امر بوده و هوا سرد خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: با وجود هوای سرد، امروز بارش برف در خراسان شمالی را شاهد هستیم که از ظهر به بعد این موضوع کم شده و کاهش ابر صورت خواهد گرفت.

 


خبر تعطیلی سه شنبه ۹ آذر ۹۵

اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Copyright Amazing.ir © 2018 - Allrights Reserved