تبلیغات

تبلیغ


تبلیغات

چگونگی صدور گواهی سلامت پرده بکارت از پزشکی قانونی

دسته بندی : مسائل قبل از ازدواج زمان : ۶ اسفند ۱۳۹۴

چگونگی صدور گواهی سلامت پرده بکارت از پزشکی قانونی

نحوه دریافت گواهی بکارت , پرده بکارت , گواهی پرده بکارت

داشتن گواهی سالم بودن پرده بکارت برای دختران این زمانه تبدیل به ی مساله مهم شده است، برای پسران هم مهمه که با دختری که قراره باهاش ازدواج کنه باکره باشه. برای صدور گواهی سالم بودن بکارت خیلی باید دقت کرد که مهمترین نکاتش از قرار زیر است .

نحوه دریافت گواهی بکارت , پرده بکارت , گواهی پرده بکارت

نکته ی اول در صدور اول گواهی بکارت

بیماری که صرفا جهت معاینه مراجعه می‌کند و قرار است که نتیجه معاینه بکارت به صورت شفاهی به وی گفته شود نیاز به احراز هویت ندارد، ولی اگر درخواست گواهی کند باید حتماً احراز هویت شود.

نکته ی دوم در صدور اول گواهی بکارت

انجام معاینه بکارت باید با رضایت فرد مورد معاینه و یا والدین و سرپرست قانونی وی صورت گیرد. باید توجه داشت که حتی اگر انجام معاینه بکارت به درخواست مراجع قضایی باشد در این حالت نیز پزشک بدون اجازه فردی که قرار است مورد معاینه قرار گیرد حق معاینه ندارد واگر فرد مذکور اجازه معاینه ندهد باید در پاسخ استعلام مرجع قضایی چنین نوشت که: «نامبرده همکاری لازم جهت انجام معاینه بکارت را ندارد، لذا انجام این معاینه در حال حاضر مقدور نیست.»

نکته ی سوم واسه صدور اول گواهی پرده بکارت

بهتر است که گواهی بکارت در دو نسخه تهیه گردد که یکی به فرد معاینه شده یا ولی وی تحویل شده و دیگری نزد پزشک صادرکننده یا در پرونده پزشکی بیمار باقی بماند.

همچنین بهتر است که روی هر یک از دو نسخه گواهی یک عکس جدید از فرد معاینه‌شده که ترجیحاً به صورت تمام‌رخ تهیه شده و با چهره فرد مورد معاینه هم‌خوانی دارد چسبانده شده و روی آن مهر پزشک معاینه‌کننده زده شود، به طوری که مهر هم عکس و هم برگه گواهی را بپوشاند و در نتیجه امکان تعویض عکس وجود نداشته باشد و سپس روی عکس ممهور را با چسب شیشه ای بچسبانیم تا تعویض آن غیرممکن گردد. در این موارد می‌توان گواهی را به این ترتیب نوشت: «از صاحب عکس الصاقی ممهور به مهر اینجانب بر روی این گواهی که بر اساس شناسنامه ارایه شده، خانم…….. نامیده می‌شود و اثر انگشت وی نیز در انتهای این گواهی ثبت شده است در تاریخ…. ساعت…. معاینه به عمل آمد و…….».

نکته ی ۴ در صدور اول گواهی بکارت

در امر صدور گواهی بکارت ضروری است که علاوه بر تاریخ، حتما ساعت دقیق معاینه نیز ثبت شود تا این گواهی در آینده مورد سوء‌استفاده قرار نگیرد. برای بهتر مشخص شدن علت این امر به مثال زیر توجه نمایید: دختر خانمی‌توسط خانواده جهت معاینه بکارت در ساعت ۱۰ صبح به پزشک مراجعه نموده و تحت معاینه قرار می‌گیرد و برای وی گواهی بکارت در همان تاریخ صادر می‌گردد.

از نظر قانون این گواهی، بکارت فرد مورد معاینه را تاساعت ۲۴ آن روز اعلام می‌دارد، در حالی که ممکن است در طی ساعات باقی مانده از آن روز، هر اتفاقی رخ دهد! که در این حالت پزشک صادرکننده گواهی بکارت فرد مورد معاینه را تا آخرین ساعات آن روز گواهی نموده است. از طرف دیگر لازم است که تاریخ و ساعت صدور گواهی هم به عدد و هم به حروف نوشته شود تا قابل دستکاری نباشد.

نکته ی پنجم در صدور اول گواهی پرده بکارت

نکته بسیار با اهمیت دیگر این است که الزاماً باید گواهی صادر شده به خود فرد تحویل داده شود و اگر وی صغیر یا مهجور بود، گواهی باید تحویل ولی یا قیم وی گردد و پزشک اجازه ندارد گواهی را به سایر بستگان و دوستان فرد مورد معاینه تحویل دهد.

نکته ی ششم برای صدور اول گواهی بکارت

در موارد نادر ممکن است دختر خانمی‌ دارای هایمن بدون سوراخ (Imperforated hymen) باشد که با اولین قاعدگی برای وی مشکلاتی پیش می‌آید که الزاماً باید توسط پزشک یک برش صلیبی‌شکل روی هایمن وی به منظور تخلیه محصولات قاعدگی ایجاد گردد.

باید توجه داشت که در موارد پرده بکارت بدون سوراخ لازم است که پس از گرفتن مجوز قانونی اقدام به جراحی و ایجاد برش روی پرده بکارت نمود، ولی در مواردی که باعث بروز علایم حاد شده و وضعیت اورژانسی را ایجاد کرده است، نیازی به اخذ مجوز نبوده و پزشک معالج می‌تواند پس از ثبت کلیه علایم و تشخیص، اقدام به درمان جراحی بنماید و سپس برای بیمار گواهی مبنی به انجام اقدامات درمانی صادر نماید.

نکته ی هفتم در صدور اول گواهی بکارت
انتخاب و پذیرش بیمار جهت معاینه هایمن: نظر به اینکه این معاینه (به جز در موارد تجاوزات جنسی) حالت اورژانسی ندارد و از طرفی نیاز به مهارت و تجربه دارد، پزشک می‌تواند بیمار خود را بپذیرد و یا رد نماید. مثلاً اگر بیمار به قصد دریافت گواهی سلامت هایمن مراجعه می‌کند، بدیهی است پزشک می‌تواند بیمار را مشروط به اظهارنظر شفاهی بپذیرد یا صدور گواهی را مشروط به سالم بودن‌هایمن نماید و یا با بیمار شرط کند که اگر تشخیص مشکل باشد، گواهی صادر نمی‌کند و باید به مرجع دیگری که تبحر بیشتری دارد مراجعه نماید.

نکته ی هشتم واسه صدور اول گواهی بکارت

در صدور گواهی بکارت بهتر است که چند پزشک با تجربه در کنار یکدیگر اقدام به معاینه و صدور گواهی نمایند، چرا که در این حالت امکان اشتباه بسیار کمتر خواهد بود و از نظر قانونی نیز ارزش و اعتبار این گواهی بالاتر می‌باشد و دفاع از گواهی صادر شده نیز بهتر صورت خواهد گرفت.

نکته ی آخر در صدور اول گواهی بکارت

در صورت وجود هرگونه شک و ابهام در تعیین وضعیت بکارت فرد مورد معاینه، نباید اقدام به صدور گواهی کرد و لازم است وی را به فرد با تجربه‌تر یا به پزشکی قانونی ارجاع نمود.

 

منبع: هفته نامه سپید شماره ۱۴۲

امتیاز 3.82 ( 34 رای )
 
 
اشتراک گذاری مطلب
به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام

تاکنون ۹۶ نظر ثبت شده است.

 • با سلام
  برام خیلی جالبه
  مگه پسر پیدا میشه که دنبال دختر باکره میگردن.
  یه آزمایش هم برای پسرا بزارید
  البته در خارج کشور از آب نخاع میتونن تعدادشم بفهمن.
  به قول صادق هدایت
  فاحشه کسی است که از همخوابگی با گوساله هم دریغ نکرده و قصد ازدواج با دختر باکره را دارد.

  چقدر قشنگ گفتی…واقعا جای تاسف داره….پسره خودش هر غلطی خواست تو مجردیش میکنه با دهها دختر یا زن رابطه برقرار میکنه بعد واسه ازدواج دنبال دختر باکره میگرده…عجب!!!!!!

  واقعا همین طوره من خودم با کسی بودم میخخواستم باهاش ازدواج کنم اما بعدا فهمیدم زن داشته و یه بجه هم داره منم حالا موندمو تنهایی

  بنظر من بزرگترین بی احترامی و بی حرمتی بهزنان همین فرهنگ غلط معاینه پرده بکارت و این اجازه رو نباید بکسی داد که برای عضو بدن کسی به کس دیگه بیاد تصمیم گیری کنه بدن هر زنی بخودش مربوطه بعدشم پرده بکارت ففط برای دوران قبل بلوغ فایده داره که از واژن در برابر آلودگی محافظت میکنه بعد بلوغ باید برداشته بشه

  با عرض سلام
  چند نکته رو لازم هست یاد آوری کنم اولا پارگی بکارت در اثر سانحه خود ارضایی و دخول طبق نظر پزشکی قانونی کاملا مشخصه و متمایز از همه ، پرده ارتجاعی هم بدین صورت دوما زمانی که از پسر ها به اجبار آزمایش اعتیاد میگرن ناراحت کننده نیست ؟
  ولی در کل انسان پاک هست انسان لجن هم هست برای دختر و پسر بودن

 • نظر من اینه که دختری که بدون اجازه پدرش طبق اسلام ازدواج کرده یعنی تو رابطه با دوس پسرش پردشو از دست داده، بدرد زندگی نمیخوره…
  و حتما خداوند با علم و آگاهی چنین چیزی رو دروجود دختر قرار داده تا پاک از ناپاک تشخیص داده بشه.

  اسلام فقط و فقط اذن پدرو برای حمایت از دختر و تشخیص در صلاحیت طرف مقابل قرار داده وگرنه اذن پدر شرط کمال عقد هست نه شرط صحتش!
  و اینکه سرزنش کردن دیگران بخاطر تطمیع طبیعی ترین نیازاشون اون هم توی سنینی که اون نیاز توی بالاترین سطحش هست اصلا اخلاقی نیست….
  صادق هدایت یه مسلح اجتماعی بود یکم روی حرفش فکر کنیم..

  امیر تو مطمئنی پسری؟؟… خوب خودتو لو دادی دخترک شرم کن .. گذشته ی تلخ و ننگینت رو ننویس

  برخی از خانم ها، وجود پرده بکارت در زنان را بی عدالتی بین زن و مرد میدانند، اما این طرز فکر ناشی از عدم اطلاع از دلایل وجود بکارت است، اولا وجود بکارت به منظور اثبات دوشیزگی یا پاک بودن یا نبودن دختران نمیباشد، بد نیست بدانید برخی از پستانداران نیز دارای پرده بکارت هستند که مسلما در حیوانات دوشیزگی ملاک نمیباشد و اساسا حتی با وجود بکارت نیز میتوان رابطه جنسی داشت به نحوی که آسیبی به بکارت وارد نشود، بکارت عاملی جهت جلوگیری از بیمارهای عفونی در دستگاه تناسلی در موقع نوزادی است.

 • تو جامعه ما فقط تشخیص پاک بودن دختر مهمه نه پسر واقعا تاسف اوره

 • دوست من چند سال پیش از روی کنجکاوی انگشتشو فرو کرده توی واژنش…نه قصد خودارضایی بوده نه هیچ چیز خاص دیگه ای… از اون موقع هم که فهمیده چکار کرده افسردگی حاد گرفته طوری که من دیگه یادم نیست اخرین بار کی خندیده…حالا بگین چرا ما نسل سومی هستیم…ینی واقعا یه پرده نشانه ی پاکی یه دختر،یه انسانه؟ تکلیف اونایی که از روی عدم اگاهی یا بر حسب یک اتفاق بکارتشونو از دست دادن چیه؟کی مسئولیت این دخترو قبول میکنه؟کی زندگی این دخترو تو همچین جهنمی تضمین میکنه؟
  من خودم یکی از شزطایی که برای خواستگاری دارم سر همین مسئله ی پرده بکارت هست…هیچوقت با ادمی که تا این اندازه کوته فکر هست که پاکی و صلاحیت یه دخترو با سوراخ واژنش اندازه بگیره زیر یه سقف نمیرم حتی اگه تا اخر عمرم تنها بمیرم…حماقت رو میشه از روی مسائل پیش پا افتاده ای تشخیص داد.
  چرا مردا هر کاری که میخوان میکنن و به اسم جوونی کردن تموم میشه و تازه افتخارم میکنن ولی یه دختر تا از خونش دراد همه هزار تا انگ میچسبونن بهش؟گاهی وقتا خجالت میکشم که ایرانیم…این نشونه ی ضعف فرهنگ و قانون ایرانه

 • آیا پارگی پرده در اثر خودارضایی و بعدشم توبه کردن دلیل بر ناپاکی یک دختره؟

  نه گلم ، نا پاک اونه که به دیگران تهمت میزنه !

 • سلام
  این یعنى ظلم آشکار ، دم صادق هدایت گرم ، مردى که به زنش شک داره ، به خودش شک داره ، آخه کدوم گوساله اول آشنایى همسرش رو میبره تا دکتر ها انگشت مالیش بکنن ، اونوقت میگن صادق هدایت افسرده بود ، نه جونم شما الکى خوش هستى .
  وقتى استاد نکبت ما سر کلاس به ما میگه فمنیست هستین ، میخاى طرز تفکر عامه چى باشه ، دیه خانم نصف ، سهم الارث نصف ، ولى دیه بیضه چپ یه معتاد انگلى پست دو سوم ، به به چشم همه جوانمردا روشن ، کاش دخترا پا رو دلشون میذاشتن و ازدواج نمیکردن .

 • واقعااا قشنگ گفتی بادپا!!!!واقعااا جای تاسف داره واسه پسرایی که مثل ی حیوون با بد ن دخترا رفتارمیکنند واخرش یادشون میاد باید انسانی وواقع بینانه فکرکنند وواقعا هم جای تاسف داره بیشتررر واسه اون دختری که واسه ی سری مساعلی که عمقش پیشو وپاافتادس تن به همچین کاری بده حالا مسعله تجاوز جداست ولی اونایی که خودشون بامیل خودشون میرن جلو وبعدپشیمون میشن ‌‌…!اخه چراعاقل کندکاری که باز ٱرد پشیمانی؟عقل پ واسه کیه؟ توکه میدونی اکثرپسرا دردندن واسه چی خودتووطعمه قرارمیدی!!!!

 • من خیلی داغونم پرده من ارتجاعی بوده یعنی به پزشک مراجعه کردم و اپنجا فهمیدم قبل ازدواج با شوهرم رابطه داشتم و اون این موضوع رو میدونست,ولی بارها منو تهدید میکنه به طلاق که به همه میگم زن بودی حیوون و ادم بی,سوادیه حتی منو در حد مرگ زده من به خاطر خانوادم سکوت میکنم و اون از سکوت من سو استفاده کرده و با پرده بکارتم منو تهدید میکنه هرچیم بش میگم یه پزشک قانونی هست که نشون میده بازم حرف خودشو میزنه افسرده شدم نمیدونم چیکار کنم

  دوست گرامى سرکار خانم SKH واقعا متاسفم ، کاش کمکى از دستم بر میومد ، فقط میتونم بگم اگه امکانش هست ازش جدا بشید !

  میخوای ساکتش کنی ؟ مهرت رو بذار اجرا.

 • دختر پولدارباشه پرده که سهله قیافه هم نداشته با شه بدرک.

 • در سایت خبرگزاری ایسنا مطلبی با عنوان «آزمایش سلامت دختران و لزوم آموزش اجتماعی » درج شده بود که در واقع زنگ خطری است برای یک تعدی دیگر به حقوق زنان ایرانی .البته خوب است بدانیم که منظور از سلامت دختران در این خبر همان سلامت پرده بکارت است و نه سلامت جسمی یا روانی .و خبرنگار محترم این خبرگزار ی برای احتراز از به کار بردن عبارت قبیحه ! « پرده بکارت » دانسته یا ندانسته سلامت یک غشاء چند میلی متری را معادل کل سلامت زنان با همه گستردگی معنایی اش به شمار آورده است.در خبر ایسنا ، تلویحا به قانونی و اجباری کردن آزمایش سلامت پرده بکارت اشاره و نظرات چند نفر نیز در این رابطه منعکس شده است .ولی دقیقا مشخص نیست که اقدامی هم در این زمینه صورت گرفته یا خیر؟ معاینه پرده بکارت پیش از ازدواج در حال حاضر به درخواست برخی از افراد توسط پزشکان انجام می شود و جنبه رسمی و قانونی ندارد.مطلب زیر در همین ارتباط نوشته شده است.

  سلامت پرده بکارت اضطراب تاریخی زنان در جوامع سنتی و عقب مانده است . در جامعه ما حفظ بکارت و دست نخورده بودن زن ارزشی است که در طول سالیان ،تقدیس و بر او تحمیل شده است .زن مجبور است تا هنگام ازدواج رسمی و اعلام عمومی رابطه جنسی، پرده بکارت خود راسالم نگهدارد ، چرا که مرد فارغ از هرگونه نگرانی از فاش شدن رابطه جنسی خود قادر به کشف راز زن است. حفظ بکارت برای زنان همواره متضمن محرومیت ، انزوا ، و به پستو رانده شدن بوده است و او را به موجودی پردردسر و مایه زحمت خانواده تبدیل که باید تحت مراقبت و نظارت قرار گیرد ، از فعالیتهای اجتماعی و از کار و تحصیل و مسافرت بازداشته شود تا از جاده سلامت خارج نگردد و به طور سالم و دست نخورده تحویل شوهر گردد. آسیب دیدن پرده بکارت پیش از ازدواج رسمی ، لکه ننگ و بی آبرویی بر دامان زن خواهد نشاند و تمام زندگی او را تحت تاثیر قرار می دهد .رابطه جنسی پیش از ازدواج به منزله سقوط اخلاقی تلقی شده عواقب وحشتناکی را برای زن رقم می زند که یا قربانی غیرت مردان خانواده می شود یا طرد می گردد یا خودکشی می کند ویا راه به تن فروشی می برد. این از مشکلات زنان در جامعه ای است که زن صرفا یک شئ و کالای جنسی به شمار می رود وازدواج برای او حکم معامله ای را دارد که لازم است رضایت مشتری را به هر قیمتی تامین نماید.

  ***

  پرده بکارت یک جزء طبیعی آناتومی دستگاه تناسلی است که در جوامعی که عفت وپاکدامنی زن مقدس شمرده می شود تبدیل به نقطه ضعف و ابزار مچ گیری زنان شده است .البته این فرض که همیشه سلامت پرده بکارت به معنای عدم وجود سابقه رابطه جنسی می باشد از نظر علمی مردود است چرا که غشاء هیمن یا پرده بکارت به طور طبیعی دارای انواع مختلف است که برخی از انواع آن حتا در صورت نزدیکی هم آسیب نمی بیند و در معاینات پزشکی نیز قابل تشخیص نمی باشد. برخی از زنان به طور طبیعی بدون این غشاء متولد می شوند. به این ترتیب اصولا نمی توان با اتکاء به سالم بودن یا نبودن پرده بکارت در مورد وجود سابقه رابطه جنسی قضاوت نمود.

  در جامعه ما ،گاه علم به خدمت سنت های پوسیده وگندیده درآمده و به ابزار پیشبرد اهداف مرتجعان و کهنه پرستان تبدیل شده است .از جمله این سنتها پی بردن به باکرگی عروس است که تا پیش از این زنان سالخورده و سنتی فامیل بر در حجله اش انتظار می کشیدند و به دیدار دستمال خونی هلهله برمی آوردند ،اما حالا پزشکان به یاری واپس گرایان آمده و برای عروس گواهی عکس دار باگرکی صادر می کنند تا این سند تحقیر و بی اعتمادی نسبت به زنان ، شوهر و بستگان را از آک بند بودن کالای مورد معامله مطمئن گرداند.

  شرط ازدواج قرار دادنٍٍِِ این گواهی علاوه بر تحقیر زن وتجاوز به حقوق انسانی او، و تایید بردگی زنان ،حاکی از بی اعتمادی نسبت به زن است . ناگفته پیداست چنین ازدواجی که بر بی اعتمادی و اتهام بنیان گذاشته می شود نه می تواند موفق باشد و نه می تواند دوام آورد . این ازدواج بدون شک یک معامله مبتذل است که نه نشانی از عشق دارد و نه رنگی از انسانیت.

  ظاهرا زنان برای تبرئه کردن خود از اتهامات بعد از ازدواج به این حقارت تن درمی دهند.اما در هرحال معاینه پرده بکارت با هر توجیهی که صورت گیرد صد درصد به نفع مردان تمام می شود ؛ چون مرد اینک برخلاف گذشته ، قادر است پیش از آن که ازدواج سر بگیرد ، به کمک یک معاینه ساده به آک بند بودن زن پی ببرد که اگر نباشد از همان آغاز قال قضیه کنده می شود .ولی اگر بخواهد طبق سنت گذشته به انتظار شب زفاف و حجله بماند و تازه آن وقت باکره نبودن زن بر او عیان شود هم در اثبات ادعای خود با مشکل مواجه می شود هم باید مقداری از بار بی آبرویی زن را به دوش بکشد و هم در صورتی که خواهان طلاق باشد باید مهریه زن را بپردازد .مهریه هم چنان که از اصول تابناک قانون ازدواج و طلاق برمی آید بابت نزدیکی و استفاده جنسی از زن پرداخت می شود و گرنه ازدواج به تنهایی حقی برای زن ایجاد نمی کند. و همین ازدواج رسمی را تا حد یک تن فروشی قانونی تنزل می دهد.

  معاینه پرده بکارت کم کم در حال رواج و تبدیل شدن به یک رسم وسنت است و حتا دختران تحصیلکرده هم با توسل به اصل « آن را که حساب ….» مجبور به انجام این معاینه می شوند و بیم آن می رود که با توجیهات بی پایه واساسی مثل پیشگیری از اختلافات و اتهامات پس از ازدواج انجام چنین معاینه ای به امری اجباری و قانونی تبدیل شود. بدون شک چنین معاینه ای چه به صورت اختیاری و از طرف خانواده ها و چه به صورت اجباری و قانونی از مصادیق نقض حقوق زنان است و بر همه حامیان حقوق زنان است که در مقابل این عمل متحجرانه و ارتجاعی با تمام قوا قد علم کنند.

  واقعا متاسفم ، شرم باد بر شرافت جامعه ایران !
  همانطور که قبلا گفتم دختران ایران زمین درصورت شنیدن چنین درخواستى بهتره قید ازدواج با یارو رو بزنن !

  اى آقاى دکتر . شرافت مال شما جنتلمن هاى همه چیز تمام هست . جامعه که وضعش خیلى خرابه . وقت مشاوره چیزایى میشنوم که یاد سافارى و اوکو ونگوو میوفتم . مدعى تمدن هم هستیم . از تمدن هاى اولیه بودیم و هنوزم در همان دوران به سر میبریم .

 • واقعا متاسفم واسه افراد کوته فکری که با دخترا اینگونه برخورد میکنن.واقعا بی انصافی.اخه تو این مملکت ک به اندازه کافی دخترا توسط خانواده ها و جامعه تحت فشاره این کارا دیگه اوج بدبختی دختراس.من خودم به شخصه ترجیح میدم ازدواج نکنم با این افراد عقب مونده جهان سومی.

 • خوب ازمایش بده بهتره که بعدا بفهمیم سالم نبوده

 • دوستان ایا برای پسران هم گواهی سلامت وجود دارد

 • نه خیر بانوى گرامى ، پسرا اگه سفلیس ، ایدز و هپاتیت نداشته باشند یعنى سلامت هستند البته به زعم و خیال این قانون !
  راه دوم شکنجه و چهارمیخ کردن پسره هست تا به اجرامش( جمع جرم) اعتراف بنماید !
  سوم همه اینا شوخى بود ! لبخند بزن لطفا یا به ریش مصوبین این قانون بخند !
  چهارم من در برم بهتره !

  حالا شماچرا انقدر حرص میخوری ؟
  نکنه یکی پردت زده حالا میخای با این حرفات بگی ارزش تو و دخترای دست نخورده با دختری که جلو هوس و شهوتش گرفته یکی هستش !!!
  این روشن فکری های مسخره رو جمش کنید هیچوقت دختروپسر دست نخورده با دختر پسرای دست خورده ارزششون یکی نیست کسی که کصافط کاری میکنه باید نتیجش هم ببینه چه دختر چه پسر …
  اگه دختری سالم باشه چرا باید از یه گواهی انقدر بدش بیاد وقتی جز رسوم این کشور هستش …
  گوهر زن به پاکی ونجابتش هست و گوهر مرد به غیرت و مردانگی پس هر کس اینا رو قبول نداره اسم مسلمون روی خودش نزاره و حالا که میبینیم بعضی پسرا انقدر نامرد شدن پس بهتره تن به خواسته های سکس تو دوستی ندیم !!!!

  اولاخانم مسلمان به چه حقی دیگران رو سرزنش میکنی؟ از کجا بدونیم شما از راه های دیگه کثافتکاری نکردی؟؟ بعدم از کجا بدونیم پیش درگاه خداوند تو مقام بالایی داری و بهتر از یه بدکاره‌ای؟؟ شما غیبت هم کردی.چرا باید پاک ازدواج کنی؟؟ جلوی هوستو میگرفتی خودتم کم گناهکار نیستی تابه حال دروغ و تهمت نزدی؟؟ اینا گناه نیست نکنه

 • سلام من خودم با همسرم پنج سال دوست بودم همسرم تاکید رو این موضوع داره که گواهى سلامت بگیرم یک بار از دکتر زنان نامه گرفتم و بهش نشون دادم از پزشکی قانونى میترسم بعد اگر خانواده ام بفهمن این موضوع رو با ازدواجمون مخالفت میکنن میخواستم بدونم چند تا دکتر پرده منو چک میکنن؟

 • واقعا متاسفم واسه این موجود ، به نظرم حق با خانواده شما خواهد بود ، این شخص لیاقت ازدواج با سرکار رو ندارد و در آینده هم به خاطر دوستى بین شما ، دائما نیش و کنایه خواهد زد !

  واقعا همینطوره .کسی رو میشناختم که به همه لحاظ از خانمش پایین تر بود.اما بعد از ازدواج بااین دختر پاک و تحصیل کرده که مجبورش کرده بود سند بکارت هم بگیره،دایم اونو تهدید میکرد که ۱سال دوستی قبل از ازدواجمون رو به مادرت میگم!و با این باجگیری مرتب به کارهای اشتباه و تنبلی ها بی ادبی ها و مشکلاتش ادامه میداد بدون اینکه بخواد ذره ای تغییر بده تو رویه زندگیش!واقعا جای تاسفانه که مردان سرزمین ما باید به قشر احمق،پررو و خود خواهی تبدیل بشن که بهترینو برای خودشون بخوان اما زندگی رو برای همسرشون جهنم کنن.فقط چون مذکرن و میدونن همچی به نفعشونه.البته اکثرا نه همه

 • پرده دخترها وقتی مهم میشه که بخوان طلاق بگیرن . اونجا باید ثابت کنن که دختر هستن تا بتونن از امتیازاتش بهره مند بشوند حالا اگر پزشکی تخلف کنه و بخاطر آشنایی با فرد گواهی جعلی صادر کنه حکمش چیه؟

 • من طی یک حادثه پرده ام اسیب دیده-حالا باید تا ابد جواب پس بدم-تا حالا با چن نفر برا ازدواج اشنا شدم اما بخاطر سالم نبودن پرده با چن تا فحش و بد و بیراه گذاشتن رفتن-
  من تو یه ماشین و توسط دوتا پسر شیاد مورد تجاوز قرار گرفتم-بخاطر ترس از ابرو حتی جرئت شکایت ندارم-اما متاسفم برا اونایی که این قانون رو گذاشتن و میخوان قبل از عقد یا بعد از عقد خودشون با چراغ قوه بشینن پرده دختر رو چک کنن–اقایون رو چجوری باید چک کرد؟؟؟واقعا متاسفم

  خاک تو سر همچین پسرایی ، آجی خواستگارات هم به نامردی همون پسرا بودن .

  چراغ قوه رو باید تو حلقشون کرد .

  امیدوارم این ذهنیت براتون به وجود نیاد که همه ی مردها و پسرها مثل خواستگارها و کسایی هستن که شما رو به خاطر این حالتِ (نمیگیم عیب) هرچند ناخواسته ای که براتون پیش اومد، تحقیر و مذمت می کنن.
  من خودم پسری هستم که اگر به خواستگاری دختری برم، هرگز راجع به بکارتش توضیحی نمی خوام.
  تنها این مهمه که اون دختر با کس دیگه ای نباشه، به کس دیگه فکر نکنه و پس فردا نخواد جز من با کس دیگه ای رابطه داشته باشه.
  ..
  واقعاً بد زمونه ای شده. دو طرف باید بهم متعهد باشن.

 • $زنان پاک برای مردان پاک و زنان ناپاک برای مردان ناپاک.$
  ۲۷سالمه از این۲۷سال حدود۱۲سال مجردی زندگی کردم و الانم دارم مجردی زندگی میکنم همیشه هم تنهایی خونه می گیرم و هیچگونه خطایی نمیکنم، بعضی دوستام به شوخی میگن تو که زن نمی گیری و خونه خالی هم داری حتما زیر آبی میری درصورتی که خدا خودش شاهده واقعا پاک پاکم پس این حق منه که با یه دختر پاک و سالم ازدواج کنم نه اون پسرایی که همه جنایتی میکنند.

  احسنت به تو !
  کبوتر با کبوتر ! باز با باز!
  ایشالا خدا ی دختر پاکدامن مثله خودت قسمتت کنه!

 • کاش دخترا انقدر شجاعت داشته باشن که واسه ترمیمش کاری نکن….اینکار یعنی دروغ و دزدی و خیانت…..همین!!!
  یا کاری رو نکنید یا پاش وایستید

  شما پسرا هم واسه اثبات شجاعتتون برید عراق و سوریه بجنگید ، اگه زنده برگشتید ما میگیم به به چه شجاعتی .

  ایییییییییول خوشم اومد از جوابت……

  فدات نهال جونم .

  ستاره جون جنگ فقط تو عراق و سوریه نیست گاهی اوقات جنگ با نفس ادمه که خیلی مهمتره

  على آقا من طرفدار هرزگى نیستم اما از اینکه به دختران و بانوان به چشم دارایى نگریسته بشه ، متنفرم .
  شما درست میگى اما جنگ با نفس خیلى درایت و شجاعت میخاد ، کسى که جرات جبهه رفتن نداره خب معلومه که چقدر حب النفس داره و خودخواهى سرمنشا ظلم هستش .

 • واقعا بی عدالتیه…پسرا هر غلطی میکنن بعدش هم میا با یه دختری که تا حالا با کسی رابطه نداشته عروسی میکنن.متاسفانه هیچ راهی برای تشخیص باکرگی پسر ها نیست.

  هست عزیز من 🙂
  درمورد سلامت مقعد پسرا هم معاینه هست و گواهی میدن براشون حتما تحقیق کنید و بدون علم چیزی رو نگید
  و درصورت درخواست گواهی بکارت مردا از خانوما، شماهم این گواهی رو ازشون بخواید
  ولی همچین ازدواجی صورت نگیره بهتره
  ازدواجی ک طرف بهت اعتمادم نداره ارزشی هم نداره حتی اگه یه عمر تنها بمونی. خانوما باید این گواهی رو به اون کاندید ازدواجی نشون بدن که این مسئله براش اهمیتی نداره وگرنه کسی ک پی اشو میگیره معلومه چکارست.. خخ..

 • همیشه دختر های بیچاره تاوان کثافت کاری مرد ها رو میدن.صد سال پیش این طوری بود الانم همینه.وقتی یه پسر دختری رو گول میزنه یا بهش تجاوز میکنه با این که مقصر یکی دیگه س اون تاوان میده.بد نام میشه و کسی هم حاضر به ازدواج باهاش نیس

 • واقعا واسه طرز فکر مردم جامعه خودمون متاسفم…منم ترجیح میدم محرد بمونم تا با آشغالی ازدواج کنم که همچین شرطی واسه زنش میزاره…بگو‌مرتیکه آشغال اولا تو چرا میخوای با کسی ازدواج کنی که بهش اعتماد نداری…دوما تو‌خودت کاملا پاکی که همچین چیزیو از اون دختر میخوای….حالم از هرچی مرده به هم میخوره.از کشورم با ایمچن مردمانش…تو کشورا دیگه دارن خیلییییی چیزای جدید تو دنیا کشف میکنن…بعد کشور ما هنورچز روی چه مسایلی فوکوس کرده…الان تو خارج از کشور که همه دخترا بی پرده ازدواج میکنن بدبختن…بدبخت شدن؟؟؟والا از ما ایرانیا خوشبخت ترن.از ما ایرانیا با شرف ترن.من نمیگم دختر میتونه بره هر کثافت کاری میخواد بکنه اصلا خودم اینو‌قبول ندارم ولی وقتی در اصر ۱سانحه..مثل گول خوردن.تصادف.تجاوز پردشو‌از دست میده چرا باید افسرده عالم بشه.چرا زندگیش باید تموم بشه…دختران سرزمین من.پرچمتون بالاست..بزنید تو دهن پسری که همچین چیزیو ازتون خواست

 • سلام
  خانوم ها یه چیزی میگم لطفا همه نظر بدین
  من با یه خانم رابطه داشتم ۳ سال شده بود
  بعدش این اواخر، حدودا از یک سال پیش تیریپ لاو شده بودیم
  تا اینکه دیدم رفتارش یک کم عوض شده
  بهش که گفتم، گفت که نه و این حرفا چیه و من خل شدم و از این حرفا
  منم دوباره گول خوردم و بهش اعتماد کردم، برا این میگم دوباره، چون که چند باره دیگه قبلا سر مسائل دیگه دروغ گفته بود بهم
  بگذریم، من حساس شدم و با لینک و این ور اونور کل آمارشو در آوردم
  دیدم بهم داره خیانت میکنه در چه حدی!
  ببخشیدا ولی دیگه زن شده
  حالا میگه من و ببخش و عوض میشم و اینا
  چه کارش کنم
  این نکته رو در نظر بگیرین که چندین باره دیکه ام دروغ گفته بود و میگفت باره آخره و از این دیالوگا که الان ام میگه
  هر بارم میگفت که این بار دیگه فرق میکنه
  خواهش میکنم خانما جدای از جبهه گیری های جنسیتی نظر بدین
  آخه خیلی برام مهمه
  یه جورایی آیندمه

  داداش به هیچ دروغگویى اعتماد نکن مگر اینکه خلافش ثابت بشه و دوباره اعتمادت را بدست بیاره .
  ببخشید اگه رابطه زناشویى نداشتید ، ولش کن چون ظاهرا فقط براى تامین مادى و یا زاپاس شما رو میخاد ، ببخشید رک گفتم .

  ممنون که رک گفتی
  ولی منم رابطه جنسی داشتم باهاش
  ولی ظاهرا با اون پسره خیلی بیشتر بوده و اینا
  من با پسره صحبت کردم
  طرف بهم گفت پردشو زده
  ولی دختره میگه نه و حولش دادم عقب و اینا
  اصلا نمیدونم

  وای خدای من…چقدر راحت بیان میکنن این ….خدایا پستی تا چ حد…خودت همه جوونارو خوشبخت و سعادتمند کن انقدر لگد ب بختتون نزنین….وای این جامعه ….وای براین جوونای نادون…وایوای از خفت و خاری

 • مهریه واسه تضمین و امنیت مالى آینده زن هست تا بعد از طلاق آواره نشه ، تازشم واسه پاکى تنها نیست و زن مطلقه هم مهریه داره .
  میشناسم کسى که رو که در ازدواج دوم ، مهریش ١٣۶۶ تا هستش .
  شما با این نگاهت زن نگیر ، چون ممکنه از اونا باشه زرنگه و روابط اصلیش رو گذاشته بعد از ازدواج ، بچه ها میگن برنامه بلند مدت و شوهربانک – شوهرکارت.

  بیکس خودتى بیشعور . الهى هر دو پات قطع شه تا نتونى کسى رو نجات بدى ، ننه بدبختت هم مجبور نباشه جوراباى بوگندوت رو بشوره . مخت بو جوراب میده .
  نه په نه ، خانما کار بکنن بعدش پولشون رو صدقه بدن به امثال شماى علاف ؟
  عدالت با حذف امثال شما داعشى ها اجرا میشه .

 • سلام اگه طرفین به هم اعتماد داشته باشن دیگه برگ سلامت واسه چیشونه؟؟؟؟؟

 • شما مردا لازم نکرده مارو از تنهایی نجات بدین ,بدبختمون نکنین بسه!
  هیچ میدونی تو ایران هر سه دقیقه ی طلاق اتفاق میرفته?!
  آمار طلاق سال ۹۴بیشترش مال کسایی بود که سال ۹۳ ازدواج کردن!
  مهریه حق زده هم قانونا هم شرعا !
  داریم عمرمون جوونیمونو برا شما مردا میذاریم .
  والا تا ۵۰ سالگی اگه عقلمون برسه مجرد بمونیم ک کیف دنیا رو کردیم

 • ممنون از تمام دختر خانومهای اینجا واقعا زیبا و قشنگ خرف زدید

 • سلامت جسمانی یا به عبارتی دختر بودن پیش از ازدواج در فرهنگ و دین ما مسئله بسیار مهمیه، ما که در خارج زندگی نمی کنیم تا بگوییم این کارها بی مفهوم است. در این دوره زمانه هم واقعا دختر سالم و زن زندگی خیلی کم پیدا میشه، البته این موضوع ارزش و حرمت دخترهای پاک را در جامعه خیلی پررنگ تر میکنه. صدور گواهی سلامت نباید باعث آزردگی خاطر طرف مقابل بشه، بلکه باید به عنوان یک عرف و پیش شرط برای ازدواج تلقی بشه (مثل آزمایش عدم اعتیاد برای مرد) کمای اینکه تا اونجایی که بنده اطلاع دارم این موضوع با توجه به شرایط کنونی داره فراگیر میشه. همگانی شدن این آزمایش برای ازدواج حداقل دو تا فایده داره: اول اینکه دخترها قبل از ازدواج به حفظ عفت و شخصیت خودشون توجه بیشتری می کنند و فساد در جامعه کمتر می شه از طرف دیگر حس اعتماد و عدالت در ابتدای تشکیل خانواده، محکم بسته میشه. این مسئله از حقوق مسلم یک پسر برای ازدواج در این زمانه با وجود این همه آلودگی در جامعه است. نباید به این موضوع با نگرش بی اعتمادی یا غیره نگاه کرد چرا که این بی اعتمادی نه به واسطه دختر بلکه توسط جامعه بر افراد تحمیل شده است، همانگونه که مهریه را می توان از یک دیدگاه به صورت خرید و فروش دختر نگاه کرد یا از طرفی به عنوان هدیه ای از جانب مرد جهت شروع زندگی مشترک؛ که البته متاسفانه این روزها به عنوان اهرمی جهت استحکام بنیان خانواده تلقی می شود.
  چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید…

 • منم اگر بفهمم زنم پرده نداره طلاقش میدم

 • آقایون مهریه تعیین میکنن ولی نمیدنش ک.
  چنتا از فامیلای خودتونو سراغ دارید ک حین زندگی خوش و خرمشون حداقل کمی از مهریه خانومشونو داده باشن؟ من ک نمیشناسم 😐
  وقتی حضرت علی خواستگاری فاطمه سلام الله رفت زره اش رو بعنوان مهریه داد، حضرت محمد یک سوم پول اون رو جهیزیه خرید یک سومش خرج عطرو لباس عروسی و بقیش پس انداز زندگیشون شد
  و شمام آقاپسری ک زورت میاد یه گرون پول برا عشق به زنت خرج کنی اگه طرزفکرت اینه و همه ابعاد رو بررسی نکردی هیچوقت ازدواج نکن، تنها زندگی کن لطفا!
  شریک زندگی یعنی شریک تمام لحظات زندگی چه مادی چه معنوی
  چه اصراری به ازدواج دارید وقتی نمیتونید فردی رو پیدا کنید ک حتی مطمئن نیستید اگه چیزی ب اسمش بزنید فرداش طلاق نمیگیره
  والا
  یا ازدواج نکنین یا یکیو پیدا کنید ک بشه روش حساب کرد مجبور نیستید بدون کسب مهارت یه زندگیو شروع کنین و چند نفرو بدبخت کنین.

 • آقای پدرام درست میفرمایید .اما بنظر شما این که تفاوتی بین افراد دچار سانحه های ورزشی و… و یا خدایی نکرده افرادی که توسط حیوونای وحشی مورد تجاوز قرار گرفتن و یا بهر علتی غیر از ناپاکی هایمنشونو از دست دادن ،باافرادی که روابط ناپاکی داشتن به میل و انتخاب خودشون نباید باشه؟من خودم رزمی کار کردم و دوچرخه سواری همیشه استرس دارم که تو دوران نوجوانیم آسیبی ندیده باشم.مشکلات ما کم میشه بااین شکاکی ها؟آدم نمیتونه به قسم افراد اعتماد کن۶؟چطور ما دخترا به حرفا و قسم های شما پسرا اعتماد میکنیم و به خدا میسپاریم؟چرا مردا به دخترای پاکی که براشون توضیح میدن شک دارن؟حتا بعضی مردا که بیماری پارانویید دارن!بعد از ازدواج که دیگه پرده ای درکارنیست،به رابطه همسرشون باکس دیکه ای شک میکنن و تهمتهای ناروا میزنن.همه این رفتارها توی اسلام چه تو قرآن مجید چه توی سیره انبیا و امامان ما اومده ک۶ با زن چقدر باید لطیف رفتار کرد و حقوقشو پرداخت.چرا تو قوانین قضایی ما یسری از احکام جاریه یسری کنار گذاشته میشه؟به گفته قرآن این افراد کسایی هستن که هرجا بنفعشونه دینو وسط میکشن و در واقع دین دو دام میکنن!
  توی اسلام مهریه اگر به قصد ندادن باشه ازدواج باطله!تا وقتی ندن حق زن بر گردن مرده!مگر بگه با میل بخشیدم.
  توی اسلام مرد وظیفه داره در برابر تمکین زن هزینه امرار معاش،لباس و …. زن رو بده.میبینید که الان خانمها پابه پای مرد کار میکنن و حقوقشونو صرف خانواده یا خودشون میکنن.اما در عوض مرد انتظار داره تماما کارهای خونه هم انجام بده خانم.و بعضا اینطوری میگن که بمن چه کار میکنی،نکن.اما اگر کلر نکنه،امرار معاش برای مرد به سختی میفته واضحا.
  ضمنا کار در منزل و آشپزی و… و حتا شیر دادن فرزند،جزو وظایف زن نیس تو اسلام.و میتونه برای هرکدام طلب دستمزد کنه!ویا کسی رو برای کار بگیره.
  …و هزاران طرز رفتار صحیح و لطیف و منطقی دیگه که اومده.
  حالا شما به من بگید کجای اینا تو جامعه ما رعایت میشه که زن مستلزم رعایت خواسته های بسیار زیاد مرد باشه؟
  الان نگاه کنید غربی ها بعضا از ما بهتر با خانوادشون رفتار میکنن.
  البته متاسفانه همه جا قانون کوره.اما قانون ما کور و کر و لاله!هیچ وقت حقوق زنو نمیده.الان اگه زنی حق طلاق رو نگرفته باشه،حتا اگر مورد ضرب و شتم هم قرار بگیره،دلیل محکمه پسندی برای طلاق حساب نمیشه و باید با این دد زندگی کنه!تا تمام فکر و روح و جان و هم جسمشو پاره پاره کنه…
  اینها جای تاسفن.
  من میدونم بعضی از خانم ها برای زندگی مشترک مناسب نیستن و مسولیت پذیری ندارن.اما بیشترشون مناسبن چون بیشتر از پسرا تو فضای خانواده بودن و آلوده به مسایل غیر اخلاقی نشدن.اما این موضوع درمورد آقایون بیشتر صادقه.زیاده خواهی دارن اما رو خودشون کاری نکردن.به قول شما کبوتر باکبوتر باز با باز!
  چراتغییرات رو از خودمون شروع نکنیم؟خدا خودش عادله و میدونه چطوری در وتخته رو جور کنه…

 • آقا پدرام گل گفتی داداش من

 • سلام. خوب به حرفام گوش کنید و امیدوارم از پشت سیستم یا هر وسیله که به نت وصل شدید شجاعت توهین به منو پیدا نکنید. من ترنسکشوال هستم. ۲۹ سالمه و بزودی وارد ۳۰ سالگی میشم. بقدری زیبا هستم که از دختر معمولی بمراتب بهترم. خانوادم منو به این جرم طرد کردن و من با کار کردن و خون دل خوردن موفق شدم خونه کوچیکی بخرم و خداروشکر بهترین دکور و بهترین پوشاک و خوراک رو دارم و کار میکنم و راضیم. خانواده ای که منو بخاطر اونچه خدا در وجود گذاشت ترک کردن برام پشیزی ارزش ندارن. من پسری بودم فوق العاده زیبا که بارها نزدیک بوده به چنگ بچه بازهای از خدابی خبر بیفتم و از جمع
  پسرای فامیل همیشه طرد میشدم چون چهره ام دخترونه بود. بزرگتر که شدم هورمونام زنانه تر شد و اندامم تغییر کرد. از خانواده که جدا شدم فوراجراحی کردم و الان با مدارک شناسایی دخترونه و بدون هیچ مشکلی از لحاظ قیافه و صدا و … دارم توی جنوب شهر زندگی میکنم و اعتماد بنفش خوبی هم دارم که نتیجه زجراییه که خوردم. پرحرفی نمیکنم اما ترنس رحم نداره و متاسفانه جراحی من موفق نبود و واژنم بسته شده و نیاز به جراحی ترمیمی داره تا باز و قابل استفاده بشه. الان خواستگار خوبی برام پیدا شده که در جریان همه چیز هست جز ترنس بودنم. بهش گفتم فیبرم رحم برداشتم و تخمدان هم برداشتم و نازا هستم. اونم قبول کرده و بدجور عاشق منه اما مادرش گیر داده باید گواهی سلامت پرده براشون بگیرم. رفتم پزشکی قانونی کمک خواستم که آقا شما در جریانید من اصلا پرده ندارم. میشه گواهی کنید و حرفی از تی اس بودنم نزنید؟ گفتن نمیشه. رفتم پیش دکتر جراحم حتی پیشنهاد رشوه دادم اما قبول نکرد. حالا من موندم و یه مادرشوهر که گیر داده مدرک میخواد. منم احتمالا مجبور میشم در نهایت، گواهی جعل کنم به هر نحوی و تقدیم این خانواده کنم. پسره رو دوست دارم وگرنه حاضر به انجام این کارا نبوده و نیستم چون واقعا توهین به شخصیت آدمه. بله اینه شرایط سلامت یه دختر در این جامعه. حالا پسرا هر **هی دلشون خواسته خوردن و به ما میرسن میخوان مریم باکره باشیم و اگه پرده نباشه یعنی روسپی تشریف داریم. خدا وکیلی انصافه؟

  سلام آجى گلم ، حقیقت تلخ اینه که ما دخترا بیشترین رنج رو از ناحیه همجنس هاى خودم متحمل میشیم .
  به نظرم به دادگاه مراجعه کنید به همراه نامزدتون و از یک قاضى با تجربه و البته با وجدان کمک بگیرید . اگه موفق نشدید همون راه خودتون خوبه ، مادرشوهرى که این اندازه فکرش عقب موندس ، کارت گارانتى فر هالوژنى رو از گواهى تشخیص نمیده. خداییش خیلى بیشعوره ، وقتى منتظر نوه هاى خیالیش موند ، حسابى جیز میشه.
  امیدوارم زندگى زیبایى داشته باشید و در صورت احساس به داشتن فرزند ، یک طفل معصوم رو به کانون گرم خانوادتون راه بدید ، باشد که منبع آفرینش نیکى رو همیشه ، همراه شما سازد.
  آفرین به شجاعتت و آرزومندم هر دوى شما خوشبخت ، موفق و تندرست باشید.

 • ببخشید دقت نکردم که نوشتید از تغییر جنسیت شما خبر نداره ، کار سخت شد ، تنها راه همون گواهى جعلى هستش ، برو میدان انقلاب البته تنها نرو .
  اگه در آینده زبونم لال واژن شما مسدود بشه ، دکتر به همسرتون چى میگه ؟ به این موضوع هم توجه داشته باش گلم.
  اگر مایل بودى بگو ایمیلم رو بهت بدم تا یه راهکار منطقى پیدا کنیم .

  سلام دوست عزیز میشه راهکارتون رو به من هم لطف کنید

 • پسر ازمن گواهی سلامت پرده بکارت نخواست…من خودم گفتم بریم.رفتیم ک دکتر گفت دچار خراشیدگیه نزدیکی داشتی…حالم داشت بهم میخورد به همسرمم گفتن نزدیکی داشته رفتیم پیش یه متخصص زنان اونم گفت مشکل داره ???? بخدامن کار بدی نکرده بودم
  حتی برا اثبات بی گناهیم تا پزشکی قانونی رفتم رام ندادن گفتن باید از کلانتری یا دادگستری نامه بیاری
  مردی که اونجا بود به خواهر شوهرم گفت وقتی دوتا دکتر گفتن مشکل داره حتما یه مشکلی داره دیگه????اصلا یه لحظه پیش خودش نگفت ممکنه بی گناه باشه.متاسفم برا دکتراایی که خیلی راحت به دیگران تهمت میزنن و میگن این دختر نزدیکی داشته????

 • منم نمیتونم تحمل کنم! ولی اگه بدونم واقعا به خاطر چیز دیگه جز رابطه پردشو از دست داده مشکلی ندارم.

 • من ۲ساله با پسری هستم که الان اومده خواستگاری من۷سال پیش پردمو به دلایلی از دست دادم به دوست پسرم گفتم این جریانو اونم قبول کرد از اون موقع رابطه جنسی داشتیم تا به الان الان ک اومده خواستگاری شرط گذاشته که میریم گواهی سلامت بگیریم یک نسخش که جواب مثبت نوشته شده را به مادر من میدیم یک نسخه هم میگیریم که واقعیت رو نوشته و این نسخه همیشه پیش ما میمونه یک شرط دیگشم اینه هرچقدر مهریت باشه میگیم۱۰۰تاش رو عندالمطالبه میکنیم بقیه رو عندالمستطاطعه مینیم وقتی پرسیدم اون گواهی رو برای چه چیزی میخوای جواب داد اگه خواستی طلاق بگیری این گواهیرو نشون میدم میگم این یعنی من اینطوری بود باکره نبود ولی من گرفتمش و باهاش ازدواج کردم توروخدا کمکو کنین با این کارش واقعا بغیر از اون ۱۰۰تا مهریه ای نمیده آیا یا ایشون میتونن راحت منو طلاق بدن توروخدا کمکم کنین.

 • با وکیل مشورت کن . اگه مشکل مالى دارى با مرکز مشاوره تماس بگیر و درخواست مشاور حقوقى کن .
  در گواهى هم حقیقت نوشته میشه و دو تا هم نمیدن اگه گم شد دوباره باید معاینه شى . از نا آگاهى شما سواستفاده شده اما خب ١٠٠ سکه بهتر از هیچ هستش .
  با مشاور تماس بگیر . اگه مشکلت حل نشد ، پیش وکیل برو .

 • من عقد کردم بعد یه ماه گفت باکره نیستم ،نشست بالاسرم همش گریه کرد آبرو منو نبر ،آبرو نبردم ولی آخرش گردن من خودشو انداخت ،کل مهریشم از من گرفت ،خدا لعنتش کنه ،هیچ وقت اعتماد نکنید پسرا .اگه مشکلی پیش اومد همون اول خودتونو خلاص کنید ،من الان میخوام زن بگیرم فک میکنن مشکل از من بوده ،

 • سلام من ۷ساله با دوست پسرم رابطه دارم خیلیم همو دوسداریم اماخانوادش بامن مشکل دارن وقبول نمیکنن نمیدونم باید چیکار کنم

  خو چرا انقدر ساده ای؟؟؟اهوای ینی ی شهوت گذرا انقدر ارزش داشت ک همچین گندی بالابیاد….پنج شماره ب شیطون بگی ن گورشو گم میکنه….چرا گوش دادی ب حرفاون پسره … اخه….چی بگم من چی بگم

 • سلام. تمامی نظراتو رو خوندم. سعی میکنم تو نظرم انصاف رو رعایت کرده باشم. خواهشا بدون تعصب بخونید. مساله گواهی سلامت همیشه یکی از دغدغه های منم هست . پسری هستم که ۲۵ سالمه و با تکیه به عزت نفس جلوی خودم رو از الوده شدن به گناه گرفتم و دوستم هم دارم کسی رو که در اینده برای ازدواج و هم زیستی تا اخر عمر انتخاب میکنم سالم باشه مثل خودم .توقع زیادی نیست به نظرم ، بعضی از دوستان در نظراتشون یک طرفه به قاضی رفتن و صورت مسله رو پاک کردن . کسی که گواهی سلامت رو توهین به خودش میدونه نمیدونم چه طرز تفکری داره . اگر کسی گیری تو کارش نداره چرا باید بترسه؟ اگه از خودش مطمئنه به نظرم درجه زن در نگاه افراد سالم بالاتر هم میره و تحقیری در کار نیست. البته این رو هم بگم من خودم بهشدت خجالت میکشم این موضوع رو از همسرم اینده بخواهم ولی خوب وضعیت جامعه مون خوب نیست و اکثر دخترا خیلی زود گول میخورند و عزت نفس ندارن و خودشونو به یه لذت ۱۰ دقیقه یا زیاده خواهی یه فرد بی بند بار میفروشن و از نظر من مجرد موندن من بهتر از ازدواج با چنین دختری است . خوب در مورد حوادث و سوانحی هم که برای بعضی افراد پیش اومده و واقعا مظلوم واقع شدن نمیتونم نظری بدم و امیدوارم خدا خودش چاره ای براشون بکند .خوب زیادن دخترایی که یه غلطی کردن و دنبال ترمیم و اینجور چیزا میگردن که سر همسرش کلاه بزاره . خوب البته این ور قضیه هم هست که مردان شیاد هم زیاده ولی خوب به نظرم بهتره دختران پیش قضاوت نکنند و با توجه به شخصیت فرد مقابل و جایگاهش به درخواست واکنش نشون بدن .

  اتفاقا اگر فردی ب من بگه میزنم تو دهنش ک انقدر وقیحه…()البته تو ذهنم و جوابش احتمالا نه هست!!!!

 • خوب اینم اضافه کنم که پاک بودن دختر یعنی چی؟ یعنی هر کاری دوست داره انجام بده بعد بیاد ادعای روشنفکری بکنه بگه پاکی به این چیزا نیست؟ پس به چی هست؟ کسی که اشتباهی به این بزرگی کرده و خودشو در اختیار کسی دیگه قرار داده مطمئنا در اینده هم اشتباهات زیادی خواهد کرد. اینی که مینوسم در اثر شدت ناراحتی از کامنت یه دختری هست که نوشته دوست پسرم منو به زود وارد یه سکس کامل کرد !!! ادم شاخ در میاره والا. بگه یه فردی به روز به من تجاوز کرد بازم یه چیزی! خوب شما بی خود کردی رفتی خونه یه مرد غریبه . اصلا میدونید مشکل ما از کجاست. از فرهنگ غلطمونه که این روزای شده تفکر روشنفکری مثلا! روشنفکری تو بی بند و باری میبینیم! عده ای میگن تو خارجه همهشون باکرگی رو از دست دادن و مشکلی هم ندارند.؟ مگه ما تو خارج زندگی میکنم؟ در حالیکه این مورد در تناقص ۱۰۰ درصدی با فرهنگ ماست چه غلط چه درست . با این فرهنگ بزرگ شدیم نمیشه زیرپا گذاشت . نصف فرهنگ اونا رو برداشتیم نصفم مال خودمون که با این در تناقضه و توجیهی هم نداره . و چون بحث رگ گردن چه در خانم چه در اقا پس مشخصه که هر کجا در خلاف منابعمون باشه جبهه گیری شدید بکینم!

 • سلام داداش خوبم ، حرف شما اشتباه نیست ، حالا دقت کن ، من در دوره کارآموزى مواردى دیدم و شنیدم که دختره پس از ازدواج و به گفته شما با گواهى ، با دوستان دوران مجردى رابطه برقرار کرده و بعد از گذشت چندین ماه و یا حتى بیشتر شوهرش متوجه شده ، این خیانت آشکار میشه ، پس گواهى مشکلى رو حل نکرده است .
  شما گفتید خجالت میکشید این موضوع را مطرح کنید ، خب حق دارید ، اما شاید دختر طرف مقابل شما بدش نیاد ، پس اگه مهمه واسه شما ، حتما به مادرتون بگید .
  حالا یک سوال – اگر باباى همسر آیندتون از شما بخاد که آزمایش مشابهى انجام بدهید تا مشخص بشه که شما منحرف نیستید ، دلتون نمیشکنه یا غرورتون جریحه دار نمیشه ؟
  سوال بعد – اگر بپرسن چطور اثبات میکنى که خداى ناکرده زنا کردى یا نه ، چه گواهى میتواند شک آنها را برطرف کند ؟
  به نظر من اساس زندگى باید بر احترام و اعتماد متقابل باشد ، شما خریدار کالا نیستید که بخواهید فروشنده کارت گارانتى و یا گواهى تضمین کیفیت ارائه دهد . شاید قلبا هیچوقت فکر و دید ابزار و شى به خانمها نداشته باشید اما بیان این مطلب ، در ذهن دیگران ، نشان دهنده و مترجم نگاه ابزارى و مالکانه شما میشود .
  لطفا خانمها را با قوطى کنسرو مقایسه نکنید .
  هیچوقت حقوق خود را تباه نکنید ، هیچوقت در حق عزیزان خود ظلم نکنید . صداقت از درون شخص نشأت میگیرد نه با گواهى و تصدیق افراد غریبه .

  سلام . فرمایشتون صحیح . بنده هیچ وقت نگاه ابزاری به جنس مخالف ندارم و نخواهم داشت چون هر دو از افریده های خداییم ولی ببیند تفاوت هایی هم در مردان و خانم ها وجود دارد که خانم در معرض خطراتی زیادی قرار دارند اگر سهل انگاری کنند ولی حیف نیست زنان به همسرانشون خیانت کنند؟ چرا باید دختر قبل از ازدواج رابطه داشته باشه با یک پسر؟مگر عرف این رو تایید میکنه یا شرع؟ چرا زن عزت خودشو پایین میاره تا من به خودم اجازه بدم ازش گواهی بخوام؟ چرا باید به درخواست یک مرد غریبه برای برقراری رابطه جنسی پاسخ بده؟ ایا شما این رو تایید میکنی؟ یه سوال: چجوری من یک دختری رو که یا خودم انتخاب میکنم یا خانواده انتخاب میکنه و در وهله اول نا اشناست بهش اعتماد کنم؟ الان شما به من اعتماد داری؟ این اعتماد تا چه حدی است>؟ از کجا معلوم در گذشته اشتباهی نداشته ااست؟موضوعی که برای ازمایش اقایان مطرح میکنند ایا به اندازه موضوع روابط مرد و زن در جامعه گسترده هست که دنبال اثباتش باشیم؟ درسته از لحاظ حقوق شهروندی میگیم باید زن و مرد حقوقش برابر باشه ولی به نظرت واقعا در برخی موارد مرد و زن برابر هستند در برابر اسیب؟ به نظرم من و یا شمایی که سالم زندگی کردیم نباید به دنبال مورد سالم باشیم؟ بنده به نوبه خود بسیار ارزش و احترام دارم برای قشر بانوان ولی حرفم اینه وقتی این قشر ارزشمند جامعه قدر خودشو نمیدونه و خودشو به ناچیزی میفروشه ، چطور بهش اعتماد کرد؟ بله صرف گواهی نمیتونه ۱۰۰ درصد دلالت بر پاکی زن بوده باشه و شاید موارد دیگری هم بوده باشه …
  خوب ولی تنها راهی است که حداقل میشه اسوده خیال شده کمی . واقعا تو زمانه خیلی بدی زندگی میکنیم چرا که ارزشها از بین رفتن و شک و عدم اعتماد بین طرفین جایگزینش شده واقعا حیفه ادم ذره ای به دختری که میخواد باهاش همه چیزشو تقسیم کنه شک کنه. با این رویه به ناکجااباد داریم میریم و سال به سال شرایط بدتر میشه .

  سلام دوست گرامى ، من هم گفتم حق مسلم شماست که همسرتون مثل خودتون باشه ، سوال من این بود که شهادت و قسم خودش نزد شما اعتبار بیشترى داره یا گواهى یک غریبه ؟
  اگر در بالا نظرات دوستان رو خوندید ، یکى از خانمها به خاطر اعتماد به نفس نزد پزشک رفته و پزشک با تشخیص اشتباه ، پاکى ایشان را زیر سوال برده ، در ایران بیشتر پزشکان یک عرف مرسوم زشت دارند که نظر همکار خود را رد نمیکنند ، ناچار باید به پزشک قانونى مراجعه کرد .

  پاسخ ندادید اگررا ز شما چنین درخواستی بشه چه میکنید؟!؟!!!!بی اعتماد نمیشید ب طرف مقابل؟انزجار پیدا نمیکنید نسبت به او…وفکر نمیکنید به شما اعتمد ندارد؟

  چشم گلم ، سعى داشتم با استدلال به داداش بگم که خواست ایشان در نظر هر دختر پاکى ، زیاده خواهى محسوب میشود و نتیجه اى جز جدایى نخواهد داشت . دختران قرن ٢١ دیگر زیر بار ظلم نخواهند رفت .

 • اگه از واژن رابطه داشته باشیم کارت سلامت نمیدن یعنی؟یعنی بکارت داشته باشی ولی گشاد باشی

  نتیجه مشاهده خودش رو دقیقا مینویسه : سلامت ، خراش ، دستخوردگى ، عدم بکارت و غیره .

 • میدونید دوستان من قربانی طرز فکر غلط ویرجینیتی هستم. مشکل من شاید برای خانما و آقایون خنده دار به نظر بیاد اما مشکل چندصد نفر دختر ایرانی هست:
  فک کن تو مجردی پاک موندی و حتی حالا بعد از ازدواج توانایی دخول را نداری!!! بدون هر مشکل فیزیولوژی و با وجود تمام معاشقات نیاز به ساعتها مشاوره و تمرین و همکاری و صبوری همسرت داری تا بکارتت رو از دست بدی.

  همیشه فک میکنم چرا مردا به دلایل بهداشتی ختنه میشن و زنان بکارت را باید به عنوان مدرک سلامت اخلاقی به همراه داشته باشند.

  خلاصه گفتم ببینید مشکل ما دیگه چقدر عجیبه

  سلام ، عجیبه واقعا
  یعنى پزشک زنان هم نتوانست مشکل شما رو حل کنه ؟

  بنظر من یک غشا درحد چند میلیمتری نمیتونه نشون دهنده پاکی ودیعه بودن یک خانم باشه،چه بسا دخترایی هستن ک بر اثر سانحه ای یا از روی عدم آگاهی وکلک توی برده بکارت شوند ازدست بدن ک چقدر زیاد هست دخترای هرزه ای ک بکارت خودشونو حفظ میکنن وبا هزار ترفند و دغل بازی رابطه جنسی دارن ،برادر عزیز گیریم شما یه دختر گرفتی که سلامت جنسیش اوکی بود شما از کجا میتونی تضمین کنی این دختر پس از ازدواج باشما ک دیگه ب کارتش یا همون مانعی ک باعث میشد سکس نداشته باشه رو دیگه نداره وهمچنین افرادی میتونن بعد ازدواج براحتی خیانت کنن …..و در ضمن همه چیز گذشته یک دختر نیس گذشته تموم شده شاید یک دختر باشه که گذشته خوبی نداشته باشه ولی توبه کرده باشه دور آینده خیلی پاک ونیم بمونه بنظر من آینده نگری مهم است نه گذشته نگری

  شاید بعضی از دخترها تو بچگی بخاطر داشتن ورزش هایی مثل دوچرخه سواری یا ژیمناستیک یا پریدن یا هر چیز دیگه ای دچار آسیب به روی پردشون شدنو واقعاً از لحاظ اخلاقی پاک هستند من سوالم اینه چنین افرادی اگه برن دکتر تشخیص داده میشن که این آسیب ب وجود آمده در اثر داشتن هیچ گونه انحرافی و داشتن رابطه نبوده وناخواسته بوده؟!

  آجی نگران نباش . پزشک با تجربه تشخیص خواهد داد . ذهنت رو با توجه به این قوانین مسخره خسته نکن .در آینده این قانون به فراموشی سپرده خواهد شد.

 • Faghat ensan bodan kafie va inke vaghti bakasi hasti behesh khiabat nakoni hamino bas

 • یه سری دوست دارن ف اح ش ه باشن. به شما چه ؟
  پسرا با ف اح ش ه ها در دوران مجردی رابطه برقرار میکنن. یا با دخترایی که بی خانواده هستن.
  وقت ازدواج هم میرن سراغ دختره پاک
  شما دخترایی که اعتراض دارید. دوست دارید از کدوم دسته باشید ؟

 • آخه گناه اون دختری که از روی کنجکاوی پردش آسیب دیده یا اون دختری که بهش تجوز شده چیه؟من مخالف رابطه جنسی قبل ازدواجم ولی گناه دختری که بهش تجاوز شده چیه،خوده من ۳ماه پیش رفتم سرسره آبی و با شدت وارد آب شدم پام باز بود و وقتی بلند شدم و خون دیدم دنیا رو سرم خراب شد مسئول اونجا گفت برم دکتر رفتم و دکتر گفت آسیب جزئی پردم پیدا کرده و حتی استشاهاتم گرفتم ولی درسته پرده هنوز دارمو آسیب جزئیه ولی خیلی جاها گواهی نمیدن،روزیکه خون دیدم بدترین روزم بود فکر میکردم پردم کامل از بین رفته مامانم بود که آرومم میکرد.اخه گناه ما دخترا چیه دخترایی هستن که حتی نمیدونن آسیب پردشون از چیه.

 • سلام من ی سوال خصوصی داشتم اگر امکانش هست آی دی تلگرامتونو برام میفرستید؟

 • سلام آجى
  آى دى تلگرام سایت اون پایین هست .
  موفق باشید

 • میخاستم بپرسم ک گرفتن گواهی سلامت قبل از عقد ضروریه یا اختیاری لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه!

  اختیاری هستش و اجباری نیست ولی اگه خانواده داماد یا خودش بخواد یا باید انجام بدی یا محکم از نجابتت دفاع کنی .

 • من یه پسر خوش قیافه ام که ۲۶ سالمه به خاطر ظاهرم همیشه مورد توجه دخترا بودم از همکلاسی بگیر تا هم محله ای سعی کردن باهام دوست بشن، ولی من تو این مدت که عشق باید یه بار و یکی باشه عاقلانه دست به هیچ کاری نزدم، حالا خانومی ک میگی پرده مهم نیست (اونایی که رابطه داشتن) ایا حق من یه دختر باکره و با حیا نیست؟ اینم بگم اصلا مذهبی نیستم

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Copyright Amazing.iR© 2015 - Allrights Reserved.